xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Country Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Uygulanır?

0 2.850

Bu dekorasyon stilleri, koltuk takımı modelleri, yatak odası takımı çeşitleri, şöyle veya böyle mutfak dekorasyonu, x ya da y tarzında banyo dekorasyonu mevzuları moda konuları kadar çeşitli sayın ziyaretçi; içinden çıkılacak gibi değil. Yazabileceğimiz kadarını yazacağız artık, tükenmez bunlar, durdukları yerde de durmuyorlar üstelik; durmadan üstlerine yeni modeller geliyor. Bu yazıda country tarzı dekorasyon hakkında yazmaya çalışacağım, görseller de ekleyeceğim tabii.

Dekorasyonda country stili böyle biraz pastoral, biraz floral, biraz ekose, azıcık çizgili ve genel olarak sıcak, yumuşak bir görünüm anlamına geliyor anladığım kadarıyla. Toprak rengi tonları bolca kullanılıyor; beyaz, kırmızı, mavi ve yeşil de öyle. Rahat, geniş, ferah koltuklar; pastoral desenli halılar, düz renkli kanepelerin üstünde renkli yastıklar ve çoğunlukla açık renk ahşap malzemeden yapılmış mobilyalar.

Eskitme mobilya modelleri de kullanılıyor country tarzı dekorasyon uygulamalarında. Amerikan-Fransız İngiliz tarzları var bu stilin ve genel prensip aynı olsa da, yani amaç mekanlara ‘kır evi’ görünümü vermeye çalışmak olsa da aralarında farklılıklar var. İngiliz tarzı evlerde ahşap çok bol miktarda kullanılıyormuş mesela, vintage mobilya çeşitleri kullanılıyormuş, döşemelik kumaşlar da çoğunlukla çiçekli oluyormuş. Çiçek deseninin çok fazla olmasından hoşlanmıyorsanız, görünümü kalabalıklaştıracağını düşünüyorsanız büyük parçaları düz renkli seçip çiçek desenini yastık, puf, minder ve perde gibi parçalarda kullanabilirsinizmiş. Porselen aksesuarlar, duvara asılmış porselenler de İngiliz tarzının belirgin unsurları arasındaymış. Aynı şeyler yemek odası takımı için de geçerliymiş, şöyle olabiliyor mesela; ahşap ve biraz da süslü mobilyalar, klasik stilde bir dekoratif ayna, antika bir büfe (ya da konsol), birtakım porselenler ve klasik bir avize.

Country stilinde birkaç yemek odası görseli bulmuş olmam lazımdı, evet bulmuşum. Benim bulduklarım sade görünümlü ama. Olsun, bunlar da country tarzı; hemen bir tanesini takdim edelim. Sarah Richardson tarafından hazırlanmış bir düzenleme bu; perdeler, aksesuarlar, yastıklar, yumuşak hatlı sandalyelerin ekose – floral desenleri; her şey country tarzının ruhunu yansıtıyor.

sarah richardson design

Country tarzı dekorasyon klasik dekorasyona daha bir yakın; ama modern mobilyalarınızı bu stille birleştirebilirsiniz. O da nasıl olur; halı, perde ve sehpa gibi parçaları, dekoratif aksesuarları bu havayı yansıtacak bir şeylerden seçersiniz. Üstünde küçük çiçekler olan bir halı, duvarlarda birkaç doğa manzarası resmi, sehpalar ahşap olabilir, seçtiğiniz takımı çizgili kumaşlarla kaplatabilirsiniz falan filan.

Bir country tarzı yatak odası uygulaması görelim şimdi.  Açık renk duvarlar, vintage komodin, floral desenli örtüler, yastıklar, duvardaki çiçek resimleri; bakın ortaya nasıl sıcak ve iç açıcı bir hava çıkmış.

country tarzı yatak odası

Mekan evin neresi olursa olsun country stili dekorasyon yaparken şöyle bir durum var; ortaya insanın ‘Şurasına değmeyeyim, burası bozulmasın, orası kirlenmesin, dirseğimi dayasam incinir mi acaba?’ gibi tedirginlikler vermeyecek bir alan çıkıyor-çıkmalı. Ev tekstili olarak doğal dokumaları tercih etmek gerekiyor; keten gibi, pamuklu veya yün gibi. Vintage aksesuar ve eşyalar kullanılıyor ama bunların çok süslü, çok antika havalı olanları değil. Cilasız masif mobilyalar kullanılıyor, topraktan veya seramikten yapılmış aksesuarlar. Sade ve fonksiyonel bir ortam hedefleniyor, mobilyalar rahat ve kullanışlı. Ve de çoğunlukla geniş, yayık şeyler galiba. Bu hangi ülkenin country tarzı olduğuna göre değişiyor aslında; Amerikan country stilinde mobilyalar daha büyük ve kaba, İngiliz stilinde oymalı ve daha zarif görünümlü parçalar var, Fransız stili ise romantik havalı.

Aksesuar olarak taze çiçekler, fenerler, uzun zarif mumlar hatta süslenmiş bir kuş kafesi kullanabilirsiniz; ahşap saatler uyar, dantel örtüler de öyle. Desenler en çok çiçekli, ekose ve de çizgili. Mutfak dolapları ahşap kapaklı oluyor, açık raflarda dekoratif bir şekilde dizilmiş mutfak eşyaları sergileniyor. Ortada teknolojik unsurların, metal eşyaların fazla olmaması gerekiyor; bunlar yaratılmaya çalışılan kırsal havayı sabote eder. Zebra perde, stor falan değil de desenli veya düz yumuşak, zarif görünümlü, floral desenli perdeler kullanmak lazım. Mobilyalar pek dümdüz olmamalı; biraz yuvarlak, biraz kıvrımlı olmalı. Uygun yerlerde hasır sepetler, bakır çömlekler, testiler falan olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.