xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Dalgalı Saç Bakımı İçin Öneriler

0 1.355

Kendiliğinden dalgalı, sağlıklı ve hacimli saçlar bize sorarsanız sahip olunabilecek en güzel saç modelleri arasındadır. Pek çok kişi saçlarının kabarmasından hoşlanmasa da hafif kabarık modeller de dalgalı saçlara sahip olanlara çok yakışır. Üstelik dalgalı saçların taranması ve şekil alması da diğer pek çok saç tipine göre daha kolaydır. Yine de dalgalı saç bakımı hakkında sizinle paylaşacağımız tavsiyeleri uygularsanız daha parlak, sağlıklı ve hacimli saçlara sahip olup dökülme, elektriklenme gibi sorunlarınızı en aza indirebilirsiniz.

Dalgalı saçı taramak çok kolay olsa da özellikle banyo sonrası fırçalanan saçların kabarması ve aslan yelesi gibi bir görünüm alması kimi zaman rahatsız edici olabilir. Bu durumun sebebi fırçanın saçları elektriklendirerek kabarmaya neden olmasıdır. Eğer çabuk kabaran dalgalı saçlara sahipseniz saçlarınızı tararken fırça yerine geniş dişli bir tarak kullanabilirsiniz. Eğer tarak saçınızdaki dolaşıkları açmada yetersiz kalıyorsa bu iş için ellerinizi kullanın.

Ciddi dolanmalarda parmaklarınıza bir damla badem yağı almayı da deneyebilirsiniz. Açma işlemi bittiğinde saçınızı tarakla uçtan köklere doğru yavaş yavaş tararsanız kabarma şikayetiniz büyük ölçüde azalacaktır.

 

Fırça kullanımının yanında yüksek ısılı saç kurutma makinesi de dalgalı saç bakımı konusunda zorluk yaşamanıza neden olabilir. Yüksek derecede çalıştırılan güçlü kurutma makineleri saçınızın kurumasına ve kabarmasına neden olabilir.

Dalgalı saçlar için yapılacak en doğru şey hiçbir işlem yapmadan doğal yoldan kurumaya bırakmak, sıcak bir havluyla hafifçe nemini almak, mecbur kalındığındaysa kurutma makinesini en düşük ayarda kullanmak olacaktır. En azından yaz ve bahar aylarında doğal halinde kurumaya bırakılan dalgalı saç modelleri soğuk kış aylarını çok daha az yıpranmayla atlatabilirler.

Dalgalı Saç Bakımı

Saç kurutma makinesinin yanında maşa ve saç düzleştiricisi gibi ısıyla çalışan diğer gereçler de dalgalı saçlara zarar verebilir. Bu nedenle saçlarınızı düzleştirmek istiyorsanız ya bu işi daha profesyonel olan kuaförlere bırakın, ya da fön işleminden önce mutlaka saçı ısıdan kuruyan saç bakım ürünlerinden kullanın.

Var olan dalgalarınızı belirginleştirmek için ise en klasik yöntem olan ve saça ısı teması gerektirmeyen bigudileri kullanabilirsiniz. Yine de saçınıza ısıl ya da kimyasal bir işlem uygulamak durumunda kaldıysanız haftada ya da on günde bir badem yağı gibi bitkisel yağlarla dalgalı saç bakımı uygulayarak zararı en aza indirebilirsiniz.

Doğal dalgalı saçların kullanımına dair fikir edinmek için “Serenay Sarıkaya’nın Saç Modeli ve Renk Tercihi” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.