xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Darıca Yüzme Havuzları: Mavi İnci

0 2.280

12.08.2015 itibarıyla güzel bir gün geçirdik Darıca’daki Mavi İnci Yüzme Havuzunda kızım ve yeğenimle. Darıca yüzme havuzları kaç tanedir, hangisi nasıldır bir fikrim yok; burayı yıllar önce keşfetmişim, memnun kalmışım, yıllardır yazları arada bir giderim. İş günlerinde gitmeyi tercih ediyoruz biz, hafta sonunda fazla kalabalık olur, daralırız. Dün de epeyce ziyaretçisi vardı havuzun ama bunu fotoğraflarda göremeyeceksiniz çünkü  insanları habersizce çekip fotoğrafları internete salmak doğru olmazdı, bu yüzden daha çok kapanışa yakın saatlerde çektik, ortalık tenha iken. Havuzu ve ortamı fotoğraflamak için izin aldığımızda insanları pek çekmememiz gerektiğini söylediler doğal olarak ama ben de düşünürdüm bunu zaten.

Mavi İnci Yüzme Havuzu neden hoşumuza gitti, burada neden rahat ettik de her fırsatta tekrar geldik; çünkü ortam  rahat ve temiz, su güzel, çiçekler ve ağaçlar güzel, personel nazik, servis yeterince hızlı. Yalnız yiyecek siparişinizi açlıktan ölecek gibi hissetmenize 5 dakika kala vermeyin, biz öyle bir hata yaptık, o zaman yemeğin hazırlanması asırlar sürüyormuş gibi geliyor. Aslında sevgili biricik kızım Majesteleri Birinci Nehir Hanım gestapo bir günündeydi ondan oldu biraz da. 9 yaşındaki yeğenim Deniz Uslu da yanımızda ya, böyle bir dadı havaları atacağı tuttu. Karnımızı doyurduk, saat şu saat, o halde şu saate kadar suya girmek yok; şu saatte kahvaltı ettik öyleyse yemeği de şu saatte sipariş edeceğiz falan; böyle bi havalar, bi Aziz Nesin romanlarında eline ufak bir yetki geçince kendini alemin padişahı sanan küçük memur halleri. Neyse ki havuzun neresinde yüzeceğime müdahale etmedi de suyun tadını gönlümce çıkarabildim. Havuzun boyutlarını bilmiyorum ama bana göre yeterli, ayrıca bir çocuk yüzme havuzu da var.

Bu mekan Mavi İnci Sosyal Tesisleri olarak geçiyor aslında; yemekli toplantılar, düğün dernek, öyle bir şeyler için de kullanılıyor. Bir havuz başı düğünü veya partisi için düşünebilirsiniz burayı mesela. Gerçekten keyifli bir mekan, yalnız sinekleri iyi eğitilmemiş, terbiyesizce kahvenin içine dalabiliyorlar. Bunu da kızım tutturdu, ben de tamam, yazarım dedim; kendisi dün burada çok keyifli idi ama bir otorite olarak ille de bir kusur bulmak istedi sanırım ve ancak bunu bulabildi. Olay şöyle gerçekleşti; birer nescafe söyledik, etrafta da ağaçlar ve çiçekler var, bunların birinden bir adet sinek, sen gel, biz tatlı tatlı muhabbet ederken çocuumun kahvesine gir. Terbiyesiz, sen kimin kahvesine girdiğini biliyor musun! Bilmiyor tabii, altı ucu sinek işte, kızımın ne kadar mühim bir şahsiyet olduğunun farkında değil hayvan. 24 yaşının bütün olgunluğuyla tutturdu şikayet edelim diye, kızımcım, dedim, kahve içinde sinekle gelse şikayet etmeyi bırak olay bile çıkaralım…da, sinek gelmiş kahvenin içine girmiş, bunun nesini şikayet edicez? Personelin sinekleri iyi eğitmediğini şey yapacakmışız, ahanda yaptım. Darıca yüzme havuzları arasında bizim için müstesna bir yeri olan, yıllardır bir havuz sefası yapacak durumda olduğumuzda gelip durduğumuz Mavi İnci Yüzme Havuzunun sayın personeli, gençler; rica ediyorum mekanda dolaşan sineklere eğitim verirken bu konuyu da dikkate almayı unutmayınız. Sinek dediğin havuz ortamında şık bir mayo ve ona uygun terliklerle gezer, et yerken çatalı sol kanadıyla, bıçağı sağ kanadıyla tutar, müşterilerin kahvelerine de girmez. Lütfen sineklerinize bunları öğretiniz. Çok mersi.

darıca mavi inci havuz mavi inci havuz-şezlong mavi inci havuz-giriş

Mavi İnci’de zaman geçirirken sıcak ve soğuk içecekler içebilir; dondurma, gözleme, tost, patates kızartması, köfte falan yiyebilirsiniz. Tesise 11.00’den önce girerseniz kahvaltı ikramı yapılıyor. Fiyatlar makul, 3 kişi yediğimize içtiğimize yaklaşık 70 TL ödedik. Bunun içinde birkaç şişe su, 3-4 fincan nescafe, 1 dondurma, 2 gözleme, 1 köfte, 1 porsiyon patates kızartması ve 1 de tost var.Ne yeyip içtiğinize bağlı olarak rakam daha düşük veya daha yüksek olabilir tabii ama şunu söyleyeyim, canımız ne istediyse sipariş verdik biz. Havuz çok kalabalık olduğu zaman durum nasıldır bilmiyorum ama yeterince personel vardı, istediğimiz şeyler çabuklukla geliyordu, gayet nazik, ilgili ve güler yüzlüydüler.

 Havuz ücreti, yol parası falan derken bugün için yaklaşık 200 lira harcamış olduk, helal olsun, çok keyifli bir gündü. Fazla param yok ama arada bir böyle şeyler için sarf etmeyi severim, deli gibi çalışıyorum, hak ediyorum. Gebze’den geldik biz, Darıca merkeze kadar belediye otobüsüyle gidip oradan havuza taksi tuttuk, dönüşte de, yorgun olduğumuz için Gebze’ye kadar taksiyle gittik. Taksiyle dönüş 25 lira civarında tutuyor, otobüsle bu 5-6 lira olurdu. Merkezden havuza gitmek için de taksiye  7 veya 8 lira verdim diye hatırlıyorum.

mavi inci havuz-şezlongdan gökyüzü mavi inci menü mavi inci havuz-ağustos 2015

Unutmadan;  civarda yaşıyor ve çocuğunuza özel yüzme dersleri verecek birini arıyorsanız Mavi İnci’den Aydın Bey bu konuda iddialı; yeğenim için konuştum da biliyorum. Garantili yüzme kursu veriyor hem de, dedi ki; yeğeniniz 1 hafta boyunca her gün 3-4 saatliğine buraya, bana getirilsin, 1 haftanın sonunda yüzmeyi öğrenmiş olacak. Ayrıca gruplara da ders veriyor sanırım. Bu konuda veya başka bir konuda bilgi almak isteyenler için tesisin numarasını da yazayım: 0 262 745 37 61

Havuza girerken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkındaki yazımız da ilginizi çekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.