xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Diş Ağrısı İçin Karanfil Yağı Kullanımı

0 2.003

Bazen, dişiniz ağrıdığında doktora gitmeniz mümkün değildir veya bunu istemezsiniz. Ama o korkunç diş ağrısından kurtulmak da zorunludur, rahat vermez insana çünkü, deli eder. Bunun için neler yapabileceğinizi biliyor musunuz peki? Ben birkaç gün önce bir aktarla sohbet ederken diş ağrısı için karanfil yağı kullanılabileceğini duydum. Hiç bilmezdim bunu. Bana karanfil yağının diş ağrısını çabucak kestiğini söyledi, dükkanındaki başka biri de onu destekledi. Ben de bu konunun Binkelam sayfalarında bulunmasının iyi olacağını düşündüm ve biraz araştırma yaptım.

Karanfil bitkisi, ağızdaki sinirleri uyuşturan ve geçici bir rahatlama sağlayan bir madde içeriyor: Öjenol. Bu anestezik ve antibakteriyel madde, 19. yüzyıldan bu yana kök kanal tedavisi, periodontal hastalıklar ve apse tedavisi için diş hekimliğinde kullanılıyor. Karanfil yağının diş ağrısı üzerindeki etkisi geçici tabii ve tedavi edici bir yönü de yok. Sorunu kökünden çözmek için fazla zaman kaybetmeden bir diş doktoruna gitmek lazım. Ama zamansız, ani bir ağrı ihtimaline karşı evde küçük bir şişe bulundurmaktan zarar gelmez. Yağı doğru şekilde kullanmaya da dikkat etmek lazım.

Karanfil Yağı Diş Ağrısı İçin Nasıl Kullanılır?

*Karanfil Yağı – Taşıyıcı Yağ Karışımı

Birkaç damla karanfil yağını 1 çay kaşığı taşıyıcı yağla (Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, badem yağı gibi) karıştırın.

Pamuklu bir çubuğu veya bir parça pamuğu bu karışımla ıslatıp ağrıyan dişin üstüne koyun ve bir süre bekleyin.

*Direkt Karanfil Yağı

Bir miktar karanfil yağını ucu pamuklu bir çubuğa veya top haline getirdiğiniz bir parça pamuğa emdirerek ağrıyan dişinize bastırın.

*Seyreltilmiş Karanfil Yağıyla Gargara

Diş ağrısı için karanfil yağı kullanmanın yollarından biri de şu imiş:

Bir çay bardağına yarıdan biraz yukarıya kadar su koyun.

Karanfil yağının küçük şişesinin kapağını yağla doldurun ve suya ekleyin.

Ağzınızı 5 dakika kadar bu karışımla çalkalayın.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar / Yan Etkiler

Karanfil yağı ile diş ağrısını geçirmek gerçekten mümkün, zira yağın gerçekten ağrılı bölgeyi sakinleştirerek, yatıştırarak ağrıyı alabilmek gibi bir özelliği var. Ama ağrıyı geçireyim derken kendinize başka zararlar vermemek için bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor.

*Karanfil yağının tadı kötüdür ve dişin çevresindeki yumuşak dokulara zarar verebilir. Bu yüzden, yutmamaya ve sadece dişin üstüne uygulamaya dikkat etmek gerekir. Ayrıca bu yağ sadece yetişkinler ve yağı yanlışlıkla yutmayacak kadar büyük çocuklar tarafından kullanılmalıdır.

Cilde uygulanması genellikle güvenli olan karanfil yağı, yutulduğu takdirde diş etlerinde, ağzın içindeki deride, diş dokularında hasar oluşmasına yol açabilir; hassasiyet ve tahrişe sebep olabilir.

*Karanfil yağı tüketen çocuklarda nöbetler, sıvı dengesizlikleri ve karaciğer hasarları görülebilir.

*Yağın büyümekte olan bebekler için güvenli olup olmadığı bilinmemektedir, bu yüzden gebe kadınların karanfil yağı tüketmekten kaçınması tavsiye edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.