xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Diş Eti Kanaması Ciddiye Alınmalı!

0 1.550

Sağlıklı dişler fırçalama, diş eti kullanma, elma vb. sert şeyler yeme gibi şeyler yüzünden kanamaz. Bu yüzden devam eden bir diş eti kanaması sorunu yaşayanların zaman kaybetmeden bir diş doktoruna başvurmaları gerekir. Bu durum diş eti iltihabı olduğuna işaret eder ve tedavi edilmezse uzun vadede dişi çevreleyen kemiğin erimesine, daha sonra da dişlerin sallanmasına ve çekilmesine yol açar.

 

Diş Eti Kanamasının Sebepleri

* Yetersiz ağız hijyeni

* Hormonal değişimler

* Genetik etkenler

* Sigara

* Dişleri sıkma – gıcırdatma alışkanlığı

* Kötü yapılmış dolgular ve kron köprüler

* Vitamin eksikliği

* Yoğun stres

* Uzun zamandır kullanılan antidepresan, doğum kontrol gibi ilaçlar

* Kötü / yetersiz beslenme

Gingivitis (Diş Eti İltihaplanması) ve Ötesi: Periodontitis

Gingivitis diş eti hastalığının çoğunlukla pek rahatsız edici olmayan başlangıç devresidir. Bu aşamada diş etleri şişik, kırmızı, hassas ve kolayca kanamaya eğilimlidir. Daha çok yetersiz ağız temizliğinden kaynaklanan bu sorun bu konuda daha özenli davranarak, ağız bakımını diş hekiminin tavsiye ettiği şekilde yaparak ortadan kaldırılabilir. Gingivitis’e yol açan başka etkenler de vardır; hamilelik, bazı ilaçlar, kötü beslenme, ergenlik, sistemik hastalıklar, sigara, diyabet, yaşın ilerlemesi gibi.

Gingivitis, tedavi edilmediği taktirde diş etindeki kemiği de etkilemeye başlar. Dişle diş eti arasında periodontal cep denilen bir yapı oluşur. İçinde bakterilerin biriktiği bu cep derinleştikçe durum daha da kötüleşir. Derin cepler kişi tarafından fırçayla veya diş ipiyle temizlenemez. Diş eti hastalığının bu aşaması periodontitis olarak adlandırılır. Sorun ilerledikçe diş etlerinin dişlerden uzaklaşması, dişlerde sallanma ve birbirinden uzaklaşma, dişler ve diş etleri arasında iltihabi akıntılar gözlenebilir. Diş etindeki iltihaplanmadan ötürü ağız kokusu oluşabilir.

Dişleri destekleyen dokularda oluşan hastalıklar, yani  periodontal hastalıklar bazen rahatsız edici belirtiler olmadan da ilerleyebilir. Bu yüzden düzenli olarak diş doktoruna kontrole gitmekte fayda vardır.

Diş Etleri Kanadığı İçin Diş Fırçalamayı Bırakmak Yanlıştır

Birçok kişi diş etlerinin kanadığını fark edince fırçalamayı bırakırlar. Bu ciddi bir hatadır, zira böylece diş eti hastalığı daha fazla ilerler. Diş etleri dişte oluşan plaklardan ötürü kanar, bu plaklar temizlenmezse kanama artar ve başka sorunlar da baş göstermeye başlar.

Zamanında Müdahale Edilmeyen Diş Eti Enfeksiyonları Sağlam Dişlerin Kaybedilmesine Yol Açabilir

Erken teşhis bütün hastalıkların tedavisini kolaylaştırır, diş eti kanaması ve benzer problemlerin de. İlerlemiş diş eti hastalıkları çok fazla kemik kaybına ve kemik erimesine yol açabilir; bu sorun implant tedavisi yapılmasını engelleyecek seviyeye gelebilir. Bu yüzden zaman kaybetmeden bir diş hekimine gidilmelidir. Sorun ne kadar hafifse tedavi de o kadar kısa süreli, kolay ve eziyetsiz olur.

Diş sağlığı için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.