xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Diyetteyken Tüketebileceğiniz En Sağlıklı 5 Kuruyemiş

0 3.682

Pek çoğumuz kavrulmuş, çıtır çıtır kuruyemişlerin tadına bayılırız. Televizyon izlerken çekirdek yemek ya da arkadaşlarımızla sohbet ederken biraz fıstık atıştırmak hoşumuza gider. Ancak diyet yapan kişiler kuruyemişlerin yağ oranlarının yüksek olduğunu ve bu nedenle diyetlerini bozacağını düşünerek bu keyifleri hayatlarından tamamen çıkarırlar. Oysa doğru ve ölçülü tüketildiğinde diyette kuruyemiş yemenin hiçbir sakıncası yoktur. Kalori miktarları biraz yüksek olsa da belli aralıklarla ve aşırıya kaçmadan tüketilen sağlıklı kuruyemişler hem vücudun ihtiyacı olan doğal yağlar konusunda zengindirler, hem kalp ve damar hastalıklarıyla mücadelede etkin rol oynarlar, hem de diyet yapmanın sizin için işkence haline gelmesini engellerler. İşte bir diyet programı uygularken bile tüketebileceğiniz en sağlıklı kuruyemişler;

1.Badem

100 gramında kavrulmamış haldeyken 575, kavrulmuş haldeyken ise 597 kalori bulunduran badem diyette yenebilecek kuruyemişler arasında ilk sırada yer almaktadır. Pek çok kuruyemişin içerdiği doğal yağlardan yüksek oranda bulunduran bademin kavrulmamış olarak tüketilmesi kolay sindirilmesi ve kiloya dönüşmemesi için önemlidir. Haftanın 3 ya da 4 günü ara öğünlerden birinde tüketeceğiniz bir avuç kavrulmamış badem hem vücudunuzun yağ ihtiyacını doğal yollardan karşılayacak, hem de sizi bir sonraki öğüne kadar tok tutacaktır.

2. Ceviz

Protein, karbonhidrat ve potasyum minerali açısından oldukça zengin olan cevizin 100 gramında yaklaşık 654 kalori bulunmaktadır. Yağ açısından da oldukça zengin olan ceviz yine de içerdiği besin değerleri nedeniyle en sağlıklı kuruyemişler arasında sayılmaktadır. Sabahları kahvaltıda peynirin yanında bir dilim ekmek yerine tüketeceğiniz 4 adet ceviz hem diyet rutininizde bir farklılık yaratmanıza olanak verecek, hem de gün boyunca enerjik kalmanıza yardımcı olacaktır. Eğer cevizi ara öğünde yemek istiyorsanız 2 adedini 4 adet kuru kayısının arasına koyarak ufak sandviçler gibi de tüketebilirsiniz.

3. Fındık

Sağlıklı kuruyemiş denildiğinde akla fındığın gelmesi sizi şaşırtabilir. Çünkü içerdiği yüksek oranda yağla fındık aşırı tüketildiğinde kilo aldırıcı bir etkiye sahiptir. Kuruyemişçilerden hazır, kavrulmuş halde satın alacağınız 100 gram fındıkta toplam 630 kalori bulunur. Ancak fındık da doğru miktarda tüketildiğinde kilo aldırmayan kuruyemişler sınıfına dahil edilebilir. Çünkü fındığın barındırdığı yağlar kalp ve damar sağlığı için sakıncalı olmadıkları gibi vücuda enerji verici ve faydalı özelliktedirler. Ancak fındık tüketirken bir dolu avuç fındığın gün içinde almanız gereken yağ miktarının tamamını içerdiğini unutmayın. Bu nedenle günde 8 ila 10 adet fındıktan fazlasını tüketmekten kaçının.

fındık4. Leblebi

Leblebi az miktarda tüketildiğinde bile uzun süreli bir tokluk hissi yarattığından en sağlıklı kuruyemişler arasında yer almaktadır. Üstelik yüksek oranda yağ içeren diğer kuruyemişlerin tersine leblebinin 100 gramında yalnızca 350 kalori bulunur. Bu nedenle gün içinde herhangi bir ara öğünde ya da evde yemek yapma imkanınız olmadığında dışarıda tüketeceğiniz yarım avuç kadar leblebinin kilo verme sürecinize hiçbir zararı olmayacaktır. Bu miktarda sarı leblebinin üzerine 1-2 bardak kadar da su içerseniz birkaç saat boyunca acıkmamayı garanti altına almış olursunuz.

 

5. Kabak Çekirdeği

Diyette kuruyemiş tüketimi söz konusu olduğunda aklınıza çekirdeğin gelmediğine eminiz. Gerçekten de pek çoğumuzun yemeye başladığımızda elimizden bırakamadığımız ay çekirdeği çok yağlı olması ve vücut sağlığına belirli bir katkısı olmaması nedeniyle kilosuna dikkat edenler için oldukça sakıncalıdır. Ancak yemesi en az onun kadar zevk veren kabak çekirdeği bağırsakları temizleyici özelliğiyle en sağlıklı kuruyemişler arasında bulunmaktadır.

100 gramında yaklaşık 490 kalori bulunduran bu lezzetli kuruyemişten günde 15-20 adet tüketerek mide ve bağırsak faaliyetlerinizi düzenlediğiniz gibi bağırsak kurtlarının oluşumuna karşı da işe yarar bir önlem almış olursunuz.

Diyet yaparken ana öğünlerde tüketebileceğiniz sağlıklı ve düşük kalorili yemekler arıyorsanız “Kilo Aldırmayan Pratik Yemek Tarifleri” başlıklı yazımıza tıklayın. Sağlıklı günler dileriz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.