xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Dolores Claiborne (1995)

0 1.721

Binkelam sayfalarına eklediğim son yazı bir Stephen King romanından uyarlanmış olan Gerald’s Game (Oyun) filmi hakkındaydı. Bunun üstünden 2 gün geçti, şimdi yine King’in bir romanından uyarlanan çok güzel bir film hakkında yazacağım: Dolores Claiborne (2015). Film az önce bitti ve ben “Şimdiye kadar nasıl seyretmemişim bunu?” diye düşünüyorum, o kadar beğendim, o kadar etkilendim. Romanı çok önce okumuştum ama. Fakat tekrar alıp bir kere daha okuyacağım.

Filmin konusunu anlatayım önce: New York’ta yaşayan başarılı muhabir Selena, annesi Dolores’in 20 yıl boyunca evinde çalıştığı ve hastalanıp yatalak kaldığı zaman bakıcılığını da yaptığı Vera Donovan’ı öldürmekle suçlandığını haber alır ve doğup büyüdüğü yere, Maine eyaletindeki Little Tall Adası’na gelir.

Elinde ağır bir oklavayla merdivenlerden aşağıya düşmüş olan Vera’nın başında dikilmiş halde bulunan Dolores, 15 yıl önce de kocası Joe’nun bir kuyuya düşerek ölmesi yüzünden soruşturmaya maruz kalmış, fakat aklanmıştır. O zamanlar onun kocasını öldürdüğüne inanan dedektif John Mackey  Vera’nın ölümünde de Dolores’i suçlu bulmakta ve hapse girmesi için elinden geleni yapmaktadır.

Babası öldükten sonra adadan ayrılan Selena bundan sonra annesiyle hiç görüşmemiş, anne kız sadece arada bir telefonda konuşmuşlardır. Selena’nın gelmesinden sonra geçmişte yaşanmış dramatik olaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar.

Dolores Claiborne şahane bir yapım bence. İzleyiciyi insanoğlunun ne kadar güçlü ve dirençli ve bazen de ne kadar iğrenç olabileceği hakkında,  evlerin kapalı kapılarının ardında neler yaşanabileceği hakkında düşündüren son derecede etkileyici bir film. Çocuk istismarı, erkek egemenliği, kadın dayanışması gibi konuların da işlendiği filmin oyuncuları çok başarılı.

Kathy Bates hayatını hizmetçilik yaparak kazanan, kızının eğitim görüp daha iyi bir hayat yaşaması için para biriktiren, alkolik kocasından fiziksel ve psikolojik şiddet gören, evdeki çarşafların hangi yönden gelen rüzgarla kuruyacağını ve kaç mandalla asılacağını bile kurallara bağlayan Vera’ya son anlarına kadar tahammül eden Dolores rolünde muhteşem bir performans sergiliyor. Bu iki kadın arasında kuvvetli bir bağ ve bir dayanışma da var bu arada, film ilerlerken bunu görüyor ve Vera’yı da azıcık anlar gibi oluyoruz. Ama o kadın takıntıları ve kurallarıyla insanı delirtir yani.

Dram, gizem, suç, polisiye ve psikolojik gerilim unsurlarını içeren filmin yönetmeni Taylor Hackford. Oyuncu listesinde yer alan isimler ise Kathy Bates (Dolores), Jennifer Jason Leigh (Selena), Judy Parfitt (Vera), David Strathairn (Joe St. George), Christopher Plummer (Dedektif John Mackey), Ellen Muth, Eric Bogosian ve John C. Reilly.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.