xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Domatesle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

2 4.755

Alternatif akne tedavisi yöntemleri ararken genellikle doğal ürünler üzerinde dururuz. Bunlar çoğu zaman sivilce ve benzer cilt sorunlarını tedavi etmenin yanı sıra genel sağlık durumumuza da faydası olan meyve ve sebzelerdir. Ergenlik sivilceleri daha yaygın ve daha çok bilinen bir sorundur ama sivilceler, ergen veya yetişkin fark etmeksizin insanların yaklaşık yüzde 80’i için şu veya bu boyutta bir sorun oluşturur. Domatesle sivilce tedavisi yapmak bu sorunun hafiflemesini veya ortadan kalkmasını sağlayabilir.

Domatesle Sivilce Tedavisi

Domates cilt bakımı için kullanabileceğiniz en faydalı meyvelerden biridir. Hücrelerin onarılmasına ve sistemimize bol miktarda C vitamini ile likopen girmesine yardımcı olan birçok antioksidan madde içerir.

Domates suyu sivilceler ve siyah noktalar üzerinde de, sivilce izleri üzerinde de etkilidir. Meyvenin içeriğindeki likopen isimli maddenin cilde pek çok faydası vardır.

Likopen Nedir, Faydaları Nelerdir?

Likopen domatese canlı, parlak kırmızı rengini veren cilt dostu bir antioksidandır. Beyin ve bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkilerinin yanında cilde de çeşitli faydaları vardır. Cildin yapısında doğal olarak bulunan güneş koruma faktörünü (SPF) güçlendirir, böylece cildin erken yaşlanmaya yol açan UVA ve UVB ışınlarına karşı daha güçlü olmasını sağlar. Cilt hücrelerinin üretilmesinde, büyümesinde ve yenilenmesinde rolü vardır. Cilt dokusunu güçlendirir, böylece daha genç görünmesine ve renk tonunun eşitlenmesine yardımcı olur. Ayrıca cildin daha dolgun ve parlak görünmesini sağlayan kolajen maddesinin üretilmesine de yardım eder.

Domatesin Cilde Faydaları

1.Gözeneklerin Küçülmesini Sağlar

Büyük, açık gözenekler sivilceleri davet ederler; çünkü bunların içlerinde biriken kirler ve kalıntılar bir süre sonra akneye dönüşebilir. Domates suyu  gözenekleri küçültmek açısından çok etkilidir. Bir gecede mucizeler yaratmaz ama düzenli uygulamada faydası olur.

Uygulama Tavsiyesi:

Haftada bir – iki kere cildinize organik domates suyu uygulayarak domatesin bu özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bir kabın içine koyduğunuz domates suyunu bir parça tülbente veya pamuklu beze emdirin ve dairesel hareketlerle masaj yaparak cildinize yedirin. 5 dakika sonra da durulayın.

2.Sivilce Kızarıklığını Azaltır

Domates, yendiği zaman da, cilde topikal olarak uygulandığı zaman da anti – inflamatuar etki yapar.

Uygulama Tavsiyesi:

Aknelerden kaynaklanan kızarıklığı azaltmak için kızarık bölgelere domates suyu uygulayın. Sorunun boyutuna göre bunu günde 2 kere de yapabilirsiniz. Bu sırada pamuklu bez veya tülbent kullanın. Ellerinizi kullanacaksanız temiz olduklarından emin olun. Cildiniz de temiz olmalı.

3.Yağlı Cildi Kurutur

Cildi yağlı olanlar sivilce sorununu daha sık yaşarlar. Yağ bezlerinin çok fazla olması özellikle T bölgesi ve çenede sivilce çıkmasına yol açar, aynı sebeple insanın cildi de rahatsız edici derecede parlak görünür. Düzenli olarak domates yerseniz zaman içinde cildinizin fazla yağı azalabilir.

Uygulama Tavsiyesi:

Domates ve salatalık kullanarak mükemmel bir domates maskesi hazırlayabilirsiniz. Bunun için her ikisini de ezip birbiriyle karıştırarak bir maske elde edin. Bu maskeyi cildinizde 20 dakika beklettikten sonra yıkayıp çıkarın.

Salatalık cildi serinletir ve canlandırır. Domates de cildin fazla yağını emer ve gözeneklerin küçülmesine yardım eder. Bu uygulamayı haftada, 10 günde bir düzenli olarak yaparsanız bir süre sonra etkisini fark edersiniz.

4.Akneleri Kurutur

Bazen burnunuzun ucundaki bir sivilceden kurtulmanın en iyi yolu onu kurutmaktır. Domates, doğrudan cilde uygulandığında ciddi derecede kurutucu etki yapabilir, yağlı ciltler için özellikle tavsiye edilmesinin nedeni de budur. Fakat, cilde sıklıkla domates uygulamak haddinden fazla kurumasına ve bundan kaynaklanan yeni sorunlara yol açabilir.

Uygulama Tavsiyesi:

Cildinizde kısa sürede kurumasını istediğiniz bir akne varsa onun üstüne domates posası sürün ve 1 saat bekletin. Domatesi sadece aknenin üstüne ve yakınına sürmeye, başka yerlere bulaştırmamaya dikkat edin. Yüzünüzün geri kalanını da kurutmak istemezsiniz, değil mi?

Domatesin İçeriğindeki Vitaminler

Mağazalarda satılan sivilce karşıtı ürünlerin içeriğinde neler olduğuna bakarsanız birçoğunda domateste de bulunan A ve C vitaminleri ile K vitamininin yer aldığını görürsünüz.

A Vitamini

Retinoid olarak da bilinen A vitamini kemik, diş ve cilt sağlığında önemli bir rolü olan güçlü bir antioksidandır.

C Vitamini

Deriden kemiklere ve kaslara kadar, vücudun genel sağlığı için önemlidir. Askorbik asit olarak da bilinir. Cildin elastikiyetini koruyan kolajenin üretilmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Kuru cildi nemlendirir.

K Vitamini

Akne izlerini soldurur, pigmentasyonun azalmasına yardım eder. Rocasea tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilir.

Ev yapımı sivilce maskeleri için tıklayın

Cilde ışıltı veren domates maskeleri için tıklayın

2 Yorumlar
  1. Feriha

    Gayet basit ve uygulaması kolay yöntemler. Sivilce tedavisi için denenebilir.

    1. Hilal Uslu

      Değil mi? Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.