xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Dudakları Dolgun Gösteren Makyaj Hileleri

0 3.341

Dudaklarınız ince, üst dudağınızın ortasındaki kıvrım belirsiz ve bu durum size sıkıntı mı veriyor? Arada bir de olsa, makyaj yaptığınız zaman dudaklarınızın daha kalın ve çekici görünmesini mi istiyorsunuz? Dudaklarınızı belli bir süre için daha dolgun hale getirmeniz mümkün, bunu dudak dolgusu uygulamalarıyla yapıyorlar. Daha kalıcı bir sonuç almak istiyorsanız da dudak biçimlendirme ameliyatı konusunu araştırmanız gerekir. Geçici ama çok daha masrafsız ve zahmetsiz bir çare ise dudakları dolgun gösteren makyaj hileleri uygulamaktır. Birtakım makyaj teknikleri ve malzemeleri ile dudaklarınızın daha dikkat çekici, daha belirgin ve cazip görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dudakları dolgun göstermek için uygulanacak tekniklerden biri dudaklara baz yapıp pudra sürdükten sonra rujla renk vermek ve sonra da dudakların ortasını aydınlatmak. Dudak bazı olarak ruj ve pudra veya dudak bazı kullanabilirsiniz. Lip primer olarak da anılan dudak bazının şöyle bir etkisi var; rujun daha kolay sürülmesini ve dudaklarda daha uzun süre kalmasını sağlıyor.

Gelelim tekniğimize, ağzınızı kapatıyorsunuz ve baz olarak kullanacağınız ruju dikkatle uyguluyorsunuz. Bu sırada dudak çizgisinin biraz dışına çıkabilirsiniz ama abartmadan. Sonra da dudaklarınıza pudra, tercihen transparan pudra sürüyorsunuz. Böylece dudaklarınızı daha kalın, süreceğiniz ruju daha güzel ve pürüzsüz gösterecek uygulamalar bitmiş oluyor ve asıl rengi sürme aşamasına geliyor. Ten renginize uygun bir ruju güzelce sürüyorsunuz. Rujun rengini seçerken gündüz makyajı mı, yoksa gece makyajı mı yapmakta olduğunuzu da dikkate alın. Birincisi için natürel, yumuşak renkler kullanmak gerekir; ikincisi için daha koyu ve iddialı tonları tercih edebilirsiniz.

dudak kalemi nasıl kullanılır

Daha dolgun dudaklar için atmanız gereken 1 adım daha var, onu da hallettiniz mi tamamdır. Ne yapıyorsunuz; rengi asıl rujdan biraz daha açık bir ruj veya lip gloss kullanarak hem alt, hem de üst dudağınızın ortasını aydınlatıyorsunuz. Bu uygulamanın ortada öyle yapay bir şekilde durmaması için sürdüğünüz gloss’u hafifçe sağa sola da dağıtıyorsunuz tabii.

dudakları dolgun gösteren makyaj

dudakları dolgun gösterme yolları

Dudaklarınızı devamlı olarak nemlendirmeyi ihmal etmeyin, kurumuş dudaklar küçük görünür. Dudakları dolgun göstermek için yapılabilecek küçük hileler de var; buz küpü gezdirmek veya taze naneyle ovmak gibi. Dudak kalemi bu açıdan çok etkili bir kozmetik üründür ama doğru seçilmesi gerekiyor. Kalemin rengi süreceğiniz rujun rengiyle aynı veya ona çok yakın olmalı ve uygularken dudak çizgilerinin dışına çıkacaksanız bunu ölçülü bir şekilde yapmalısınız. Dudak kalemini çok bastırmamaya da dikkat edin.

dolgun dudaklar için

Koyu değil aydınlık renkli ve parlak rujları tercih edin, koyu renk rujlar dudakları küçük gösterir. Dudaklarınıza bakmayı ihmal etmez ve bilinçli, amaca yönelik bir dudak makyajı uygularsanız dudaklarınız olduğundan daha kalın ve çekici görünecektir.

Son olarak şunu ekleyeyim; dudaklarınıza özenle, belirgin bir makyaj yaptığınız zaman, hele ki koyu renk ruj sürerseniz, göz makyajınızı hafif tutun.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.