xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

E-Ticaret Sitesi Güvenliği Nasıl Sağlanır?

0 1.024

Bir e-ticaret sitesi açmayı düşünüyorsanız bu sitelerde hangi güvenlik önlemlerinin kullanılması gerektiğini bilmelisiniz. Aksi takdirde açacağınız site sizi yarı yolda bırakabilir. Maddi ve hukuki problemlere maruz kalmamak, kendinizi ve müşterilerinizi mağdur etmemek için e-ticaret sitesi güvenliği konusunda bilgi sahibi olmalı ve alınması gereken bütün tedbirleri almalısınız.

E-ticaret sitelerinde alınacak güvenlik önlemlerinin kullanıcıları ve site sahibini dışarıdan gelecek bütün saldırı ve tehditlere karşı koruyabilmesi gerekir. Alınacak bu güvenlik tedbirleri mutlaka ödeme sayfalarında, sitenin yazılımında ve de sunucularda ayrı ayrı bulunmalıdır.

E-ticaret sitelerinde en başta kredi kartı olmak üzere müşterinin hiçbir bilgisi hiçbir şekilde bir başka şahsın eline geçmemelidir. Bu güvenliğin sağlanması için uluslararası geçerliliği olan güvenlik önlemleri kullanılmalı. Bunların başlıcaları 128bit SSL şifreleme sistemi ile onun bir üst versiyonu olan 256bit SSL şifreleme sistemleridir.  Bu sistemler vasıtasıyla bütün bilgiler şifrelenerek para transferi gerçekleşir. Şifrelenmiş bilgilerin deşifresi ise günümüzdeki teknolojiyle ne kadar büyük yatırım yapılırsa yapılsın henüz mümkün değildir.

Ayrıca e-ticaret sitelerinin barındığı sunucunun güvenliğinin de sağlam olması gerekir.  Bilhassa saldırı ve veri kayıplarının önüne geçilebilmesi için 3 ayrı önlemin alınması gerekiyor.  Bunları şöyle sıralayabiliriz;

Firewall (Güvenlik Duvarı)

E-ticarette yükselişe geçen siteler bazen web saldırılarına maruz kalabiliyorlar. Örneğin siteye anlık binlerce kullanıcı gönderilip sitenin sunucularında sorun çıkmasına sebep verilebiliyor. Firewall bu gibi saldırılar karşısında siteye bir duvar örüyor ve saldırının sitenin sunucusuna ulaşmasını engelliyor. Sitenin saatlerce kapalı kalmasına sebep olacak bir saldırı böylece engellenmiş oluyor.

Raids

Siteye eklenen bütün içerik kullanılan sunucuda birikiyor. Özellikle ürünlerin özellikleri, görseller, kategoriler gün geçtikçe artar. Yaşanacak olası bir sıkıntıda bu veriler kaybolabilir. Bu sebeple e-ticaret siteleri sunucusunda yedekleme sistemi olmazsa olmazdır. RAIDS işte bu işlem için geliştirilmiş bir yedekleme sistemidir. Bu sistemle bilgiler ve veriler devamlı yedeklenir.

IPS ve IDS

Bu sistemler siteye gelmesi muhtemel her tür tehdidin önüne geçer.  Önce tehdit tespit edilir sonra da hemen yok edilir.  Sitenizden daha güvenli bir şekilde güncel olarak alışveriş yapılabilmesi ve muhtemel problemlerin önünün alınması için bu sistemlerin sunucunuzda bulunması büyük önem taşır.

Bir e-ticaret siteniz varsa veya yeni açacaksanız e-ticaret sitelerinde güvenlik konusunda yukarıdaki sistemlerden herhangi biri sitenizin sunucusunda mevcut değilse kendi emniyetiniz ve müşterilerinizin güvenliği için en kısa zamanda edinmeniz şarttır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.