xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

El Temizliği Nasıl Ve Ne Zaman Yapılmalı?

2 2.671

Elleri yıkamak sadece su ve sabun kullanarak yapılan gayet düşük maliyetli bir eylemdir, ayrıca kolaydır ve pek çok faydası vardır; yine de birçok insan el temizliği işini gereğince yapmaz. Eller, defalarca birçok şeye temas ettikleri için gün içinde en çok kirlenen organlardır. Sadece bir gün içinde ellerinizle neler yaptığınızı kaydetseniz ortaya ne kadar uzun bir liste çıkar, değil mi? Bu kadar sık kullandığınız bu organların temizliğine ne kadar dikkat ediyorsunuz acaba?

Ellerin doğru şekilde ve yeterli süreyle yıkanması bulaşıcı hastalıklarla besinlerden kaynaklanan hastalıklardan korunmak açısından çok önemlidir. Günlük yaşamda eller, gerektiği her zaman yıkanmalıdır. Bunun için antiseptik sabun kullanmak zorunda değilsiniz, işi tekniğine uygun yaparsanız, herhangi bir sabun da ellerinizin temizlenmesi için yeterli olur.

El temizliği yapmak gayet basit bir şey gibi görünüyor, değil mi? Gerçekten de öyle ama tam olarak istenen sonucun sağlanması için belli bir şekilde yapılması gerekiyor. ABD’nin Atlanta kentinde yapılan bir çalışma pek çok insanın tuvalette el yıkama işini gerektiği şekilde yapmadığını gösteriyor. Ellerin en az 20 saniye boyunca yıkanması gerekiyor. Bu çalışmaya göre insanlar bu süreye uymuyorlar ve ellerini yeteri kadar ovmaya da dikkat etmiyorlar.

Eller Nasıl Yıkanmalı?

*Ellerinizi akan suyun altında iyice ıslatın. Mümkünse bu suyun ılık veya dayanabileceğiniz derecede sıcak olması daha iyi olur.

*Sabunu ellerinizin her yerine dağıtın. Parmaklar ve parmak araları, avuçlar, elin sırt kısmı, tırnak uçları ve kenarları; hepsi sabunlanmalı.

*20 – 30 saniye boyunca ellerinizi güçlü bir şekilde ovalayın.

*İyice duruladıktan sonra, halka açık bir yerde iseniz kağıt havlu ile kurulayın ve çeşmeyi de yine havluyla kapatın. Aksi takdirde temizlenmiş elleriniz tekrar kirlenir.

Eller Ne Zaman Yıkanmalı?

Gün içinde ellerin yıkanmasını gerektiren pek çok durum olabilir. Bu gerekliliğin sıklığı insanların yaşam tarzına, mesleğine, o gün yaptıkları farklı şeylere göre değişir. Ellerinizi, kirli olduklarını düşündüğünüz her durumda yıkamalısınız. Aşağıda el temizliği yapmanın mutlaka gerekli olduğu bazı durumları görebilirsiniz:

*Para saydıktan sonra

*Tuvalete gittikten sonra

*Vücudun kirli bir bölgesine veya bir kesiğe, yaraya dokunduktan sonra

*Bir hayvana, hayvanın kafesine, bir eşyasına veya hayvana ait bir malzemeye dokunduktan sonra

*Kirli veya bozulmuş gıdalara, çiğ ete veya et ürünlerine dokunduktan sonra

*Makyaj yapmadan önce

*Bebeklerin işlerini görmeden önce ve sonra (Alt değiştirme, besleme)

*Bir hastayla herhangi bir temasta bulunduktan sonra

*Yemek hazırlamaya başlarken, yemekten önce ve sonra

*Hapşırırken veya öksürürken elleri ağza götürdükten, burun veya kulağa dokunduktan sonra

*Kimyasal temizlik ürünlerine temas ettikten sonra

*Dışarıdan eve geldikten sonra

*Çöplerle temas ettikten sonra

*İlaç kullanmadan önce

*Toplu taşıma araçları, sokaklardaki veya dükkanlardaki telefonlar, bankamatikler gibi insanların ortak olarak kullandığı araçları kullandıktan sonra

2 Yorumlar
  1. Derya Soygül

    Cok bilgilendirici olmus. Sürekli yikiyorum ama saniye tutmadim. Dikkat edecegim 😊

    1. Hilal Uslu

      Valla bana da öyle bir şey geldi. 2 gündür bazen baya şekilli bir şekilde ve içimden 20’ye kadar sayarak yıkıyorum. = )

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.