xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Elma Sirkesinin Faydaları

0 1.749

Kozmetik ve bakım için doğal ürünlere yönelimin başladığı son yıllarda elma sirkesi de mucizevi etkileri ile ön plana çıkıyor. Cilt bakımı ve kilo verme dâhil olmak üzere pek çok alanda kullanılan bu faydalı sirkenin kullanım alanlarından biraz bahsedelim istedik.

Elma sirkesinin faydaları arasında kilo kontrolü konusunda metabolizmaya verdiği destek en önemlilerinden biri olarak göze çarpıyor. Sabah kalkar kalkmaz ve ardından yemeklerden önce bir bardak ılık suya 5-6 damla elma sirkesini damlatıp içmeniz hem metabolizmanızın yemeklerden aldığı yağı yakmasını kolaylaştıracak, hem de size tokluk hissi vererek öğünlerde çok fazla yemek yemenize engel olacaktır. Ancak sirke asitli bir sıvı olduğundan mutlaka bir bardak suyla seyrelterek tüketmeye ve 5-6 damladan fazla kullanmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde sirkenin yararı yerine mide üzerinde göstereceği bazı olumsuz etkilerle karşılaşabilirsiniz.

Elma sirkesinin metabolizma hızlandırıcı etkisinin yanında cilt ve saç bakımı konusunda da oldukça iyi etkileri vardır. Banyo yaparken saçınızı normal şekilde şampuan ve kremle yıkadıktan sonra son durulama suyunu bir tasa doldurup içine 3-4 damla elma sirkesi damlatın ve bu suyu saçınıza dökün. Saçınızı tekrar durulamadan kurutmaya bırakın. Bu uygulamayı alışkanlık haline getirirseniz elma sirkesinin faydaları sayesinde saçlarınızın çok daha yumuşak ve parlak hale geldiğini fark edeceksiniz. Ayrıca sirkeyle yapacağınız bu bakım eğer kepek sorununuz varsa bunun da zamanla yatışmasına yardımcı olacaktır.

Özellikle sivilce veya akneye meyilli bir cildiniz varsa elma sirkesinin yararları bu konuda da size çok yardımcı olacaktır. Bir kâse kadar ılık suyun içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesini karıştırıp geceleri yatmadan önce bu karışımı bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürerseniz elma sirkesi hem bir tonik işlevi görüp yüzünüzü yağ ve kirden arındıracak, hem de sivilce ve aknelerinizin zaman içinde cildinizde kalıcı izler bırakmadan yok olmasına olanak sağlayacaktır.elma-sirkesinin-faydaları-2

Gün içinde uzun süre ayakta duruyor ve gece de bu yorgunluğunuzu atamıyorsanız, dinlenmek için hafta sonunu beklemenize gerek yok. Uygun bir leğene ılık suyla birlikte bir su bardağı kadar elma sirkesini doldurup ayaklarınızı bu suda dinlendirirseniz sanki masaj yaptırmış gibi bir rahatlama ve dinlenme hissi yaşayacaksınız. Üstelik ellerinizde veya ayaklarınızda nasırlanma varsa nasırlı bölgeleri elma sirkeli suda bekletmek de faydalı olacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.