xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Elmanın Yararları

0 1.009

Meyveler ve sebzeler sağlıklı olma yolundaki en büyük dostlarımız, her birinin farklı faydaları var ve bazılarının ‘Faydaları’ listesi epeyce uzun. Elma da onlardan biri. Aşağıda elmanın faydaları konusunda bilgiler bulacaksınız, öyle cazip şeyler var ki evde elma yoksa çıkıp alasınız gelecek. Unutmadan; en güzeli elmayı kabuğa yemek çünkü asıl hazinesi kabuğunda.

Yeşil elma mı, kırmızı elma mı?’ diye bir tartışma konusu da var ama içinden çıkmak kolay değil. Bir yerde yeşil elma diyeti bir şey var, yatıp kalkıp elma yiyorsunuz bir süre ama bu şok diyet kategorisine giriyor ki bence öyle diyetlerden uzak durmalısınız. Cinsiyeti, sağlık durumu, yaşı, gündelik etkinlikleri farklı olan bir sürü insanın aynı yöntemle, aynı kısa zaman aralığında bol miktarda kilo vermeleri mantıklı bir fikir gibi görünmüyor. Ayrıca tek tip beslenme havada karada yanlış bildiğim kadarıyla, vücudunuzu bir sürü şeyden gerekli şeyden mahrum bırakıyorsunuz. İnsanların zayıflama isteğini sömürüyorlar biraz o konularda sanki, belki de çok sömürüyorlardır, bilemiyorum. Şişirme sözlerle ortaya salınan bir sürü şey sonradan patladı sanırım, yanılıyor muyum? Neyse konu bu değil, amma dağıttım hakkaten. Başka bir yerde de yeşil elmayla kilo vermenin fasarya bir fikir olduğu ve kalorisinin kırmızı elmadan daha yüksek olduğu yazıyor.

elmanın çocuklara faydaları

Şöyle bir şey var ama, elma lifli bir meyve, insanı tok tutuyor, diyet sırasında bolca tüketmek kilo vermenize yardımcı olacaktır. Faydaları açısından 2 elma cinsi arasında büyük bir fark olduğunu sanmıyorum, öyle bir şeye rastlamadım. Şimdi dönüyorum elmanın faydaları konusuna, hemen:

Elmanın içeriğinde A, B, C, E vitaminleri ile kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir ve potasyum bulunuyor. Günde 1 elma yiyerek günlük vitamin ve mineral ihtiyacınızın büyük kısmını karşılayabilirsiniz. Bu çok umut verici bir şey, mesela yeterince elma yesek bünyemizde kereviz yememekten dolayı oluşan eksiklikler de tamamlanacak belki mesela. Ne güzel, kereviz yemeye hiç gerek yok, hatta belki pırasa da. Ama bu kısmı ciddiye almayın, bu bilimsel değil, ben kendi kendime hayal kuruyorum.

Elmanın yararları arasında kemik yoğunluğunu arttırması da var. Menopoz dönemindeyseniz elma yemek sizi kemik erimesine karşı koruyacaktır.

A mid adult man eating an apple after working out.

Her gün elma suyu içen astım hastası çocuklarla ayda 1 kere elma suyu içen aynı durumdaki çocuklar kıyaslandığında elma suyunu her gün içenlerde hırıltılı nefes alma sorununun daha az olduğu gözlenmiş. Evde yapılan taze elma suyu kastediliyordur kesin, hazır meyve sularında böyle bir şifa olduğunu hiç sanmam. Ayrıca elma tüketen gebe kadınların çocuklarının astım olma ihtimali de yemeyen kadınların çocuklarına göre daha düşükmüş. Elma yemenin nefes fonksiyonu üzerinde olumlu etkiler yaptığını, sigara içenlerin dahi nefes kapasitesini arttırdığı gösteren araştırmalar var.

Mide bulantılarıyla başınız dertteyse hafif ekşi yeşil elma yemek sizi rahatlatacaktır.

Orta boy bir elma günlük C vitamini ihtiyacının aşağı yukarı yüzde 12’sini karşılıyor.

Elmanın içeriğindeki C vitamini vücudun savunma sistemini güçlendirdiğinden sıklıkla elma yiyen insanlar grip ve soğuk algınlığından daha az etkilenirler.

elma yemenin yararları

Günde 2 tane orta boy elma yemek kötü kolesterol seviyesinin azalıp iyi kolesterolün yükselmesini sağlıyor.

Cornell Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre elmanın içindeki maddelerden biri beyin hücrelerini Alzheimer hastalığından koruyor.

Elmanın faydaları arasında çok önemli olanlarından bir tanesi şu ki bolca elma tüketen insanların akciğer, karaciğer, kolon veya meme kanserine yakalanma riski diğerlerinden daha düşük oluyor.

Büyük bir elma günlük olarak almanız gereken lif miktarının yüzde 30’unu karşılıyor.

Günde 2 elma yemek kalp ve damar hastalıklarına karşı etkili bir tedbir almak anlamına geliyor.

Gastritten kaynaklanan yanmaları elma yiyerek hafifletebilirsiniz.

Öğlen yemeğinden önce elma yemek bağırsakları çalıştırıyor, yumuşatıyor ve kabızlığın önlenmesini sağlıyor. Aynı fayda kabuğuyla pişirilen elma için de söz konusu.

Yemeklerden önce 1 elma yemek mide – bağırsak rahatsızlıklarına iyi geliyor.

Rendelenmiş elmayı yoğurtla karıştırarak yemek ishal sorununu hafifletebiliyor.

Elma cilt güzelliği üzerinde de olumlu etki yapıyor.

elmanın yararları

Elma konusunda dikkat etmeniz gereken şeyler:

Faydaları gayet cazip olmakla beraber elma tüketimini abartmak toksik etki yapabilir, yani zehir etkisi.

Elmanın zararları diye bir şey yok gibi görünüyor, şu konu dışında: Elmayı ısırarak yemenin dişleri temizlediği ve diş etlerini güçlendirdiği yönündeki inancımız doğru olmayabilir. Elma diş minesini zedeliyor ve dişleri yıpratıyormuş aslında. Ama diğer faydalarına karşı söylenmiş bir şey görmedim ve birçok doktor bunun böyle olabileceğini kabul etmekle beraber bu yüzden elma yemekten vazgeçmenin doğru olmadığını söylüyorlarmış çünkü gerçekten çok faydası var. Sadece haddinden fazla yemekten kaçınmak lazım herhalde.

Elmayı kabuğuyla yemenin daha faydalı olduğu bir gerçek ama şahane bir şekilde yıkamak lazım. Hatta bunu yapsanız bile çoğu kabuğunda biriken zararlı maddelerin hepsini yok edemeyebilirmişiz. Bunun sebebi elmanın bitki bitlerine, kurtlara, böceklere falan karşı fena halde ilaçlanan bir meyve olması.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.