xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

En Etkili 5 Saç Bakım Yağı

0 7.968

Çağımızda sağlık ve kozmetiğin hemen her alanında doğal olana hızlı bir yöneliş olduğu herkesin malumu. Saç bakımı için de aktarlarda kolayca bulunabilen bitkisel ve doğal bakım yağları veya bunların hazır karışımları sıklıkla kullanılıyor. Bu yazımızda en etkili saç bakım yağları arasından birkaç tanesini derleyeceğiz.

1. Badem Yağı: Pek çok doğal maske tarifinde kullanılan, bunun dışında saça direkt olarak da uygulanabilen tatlı badem yağı; çeşitli saç bakım yağları arasında saçı hem onarması, hem nemlendirmesi, hem de besleyip güçlendirmesi nedeniyle ön plana çıkıyor. Basit bir bakım için badem yağının parmak uçları yardımıyla saç diplerine masaj yaparak yedirilmesi ve 1 saat kadar beklendikten sonra durulanması yeterli oluyor.

2. Sarımsak Yağı: Genellikle saçta hoş olmayan bir koku bırakacağı düşüncesiyle fazla tercih edilmeyen sarımsak yağı; saç uzatma açısından en etkili saç bakım yağları arasında yer alıyor. Üstelik kaş gürleştirme gibi amaçlar için de kullanılabilen bu yağ şampuana az miktarda karıştırılarak kullanılır veya saça menekşe yağı, portakal yağı gibi hoş kokulu bitkisel yağlar ile birlikte uygulanırsa kesinlikle rahatsız edici bir koku bırakmıyor.

3. Argan Yağı: Diğer bakım yağlarına nispeten biraz daha pahalı olabilen argan yağı doğru biçimde ve düzenli olarak kullanıldığında saçta adeta mucizeler yaratıyor. Saç yıkama esnasında kullanılan şampuana karıştırılarak da kullanılabilen ya da kimi saç bakımı ürünlerinin içinde direkt olarak bulunan bu yağ saça sağlıklı ve pırıl pırıl bir görünüm kazandırdığı gibi kırık uçları onarıyor ve dolaşıkların önüne geçiyor.

4. Susam Yağı: Saç uzatmak konusunda gözle görülür bir etkisi olup olmadığı bilinmeyen susam yağı, daha ziyade saçları hava koşulları ve yıpratıcı etkenlerden koruyarak kırılmalarını engellemeye hizmet ediyor. Saçı güçlendiren ve koparak dökülmelerin de önüne geçmeye yardımcı olan bu yağ özellikle diğer saç bakım yağları ile birlikte kullanıldığında oldukça etkili oluyor.

argan-yağı-1

5. Hint Yağı: En etkili saç bakım yağları arasında üst sıralarda yer alan Hint yağı; özellikle saç dökülmesi problemini önleyici etkisiyle ön plana çıkıyor. Haftada bir kez badem yağıyla karıştırılarak saç diplerine uygulanan ve 3-4 saat kadar bekletilip durulanan Hint yağının saç köklerini güçlendirdiği ve tıbbi bir sebebi olmayan dökülmeleri büyük oranda azalttığı biliniyor.  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.