xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

En İyi 10 Leonardo DiCaprio Filmi

0 1.542

Henüz gencecik bir adamken Titanic’te izleyip hayran olduğumuz Leonardo DiCaprio romantik serseri tiplemeleriyle gönüllerimizde taht kurdu.

Her ne kadar efsane bir yapımda rol almış olsa da pek çok film otoritesi genç oyuncunun zaman geçtikçe kendini geliştiremeyeceğini ve Hollywood piyasasında tutunamayacağını öngörüyordu.

Ancak, en iyi Leonardo DiCaprio filmleri isminde bir liste hazırlamamızdan da anlaşılacağı gibi, öngörülen gerçekleşmedi.

Tarzını yıldan yıla daha da oturtan ve oyunculuk açısından kendisini zorlayacak ciddi yapımlarda yer alan DiCaprio bugün gelmiş geçmiş en iyi aktörler düşünüldüğünde akla gelen ilk isimlerden biri. İşte ünlü aktörün en sevilen 10 filmi;

1.       Inception / Başlangıç (2010)

Imdb Notu: 8,8

leonardo-di-caprio-inception

2000’li yılların en iyi aksiyon filmleri arasında sayılan Inception (Başlangıç) aynı zamanda en iyi Leonardo DiCaprio filmleri arasında ilk sırada yer alıyor. İnsanların rüyalarına müdahale etmeyi meslek haline getirmiş Dm Cobb’un ekibiyle birlikte yaşadığı bir macerayı alan filmin kurgusu ve bilimsel altyapısı onu klasik bilim kurgu filmlerinden ayıran bir etken olarak ön plana çıkıyor. Bilim kurgu ve aksiyon türlerinin yanında gizem ve romantizm öğelerini de bünyesinde barındıran Inception’un izleyiciler üzerindeki etkisi henüz geçmiş olmadığı gibi yakın zamanda unutulacak gibi de durmuyor.

2.       Titanic / Titanik (1992)

Imdb Notu: 7,7

leonardo-di-caprio-titanic

1912 yılının 15 Nisan gecesinde henüz ilk seferini yatarken bir buzdağına çarparak batan ünlü transatlantik Titanik’in hikayesi pek çok kez filme alınmış olsa da bunlardan en akılda kalanı şüphesiz Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’ın başrollerini paylaştığı 1992 yapımı Titanic’tir. Geminin kalkış anından batışına kadar geçen süreyi gemide alt sınıftan genç bir erkek ve üst sınıfa mensup bir genç kadın arasında yaşanan aşk etrafında anlatan Titanic (Titanik); yayınlandığı yıllarda Oscar dahil pek çok ödül almış ve bir çoğuna da aday olmuştur.

3.       Shutter Island / Zindan Adası (2010)

Imdb Notu: 8,1

leonardo-di-caprio-shutter-island

En iyi Leonardo DiCaprio filmleri arasında üst sıralarda yer alan Shutter Island; aynı zamanda ünlü aktörün yer aldığı sayılı korku/gerilim filmleri arasında yer alıyor. Gizemli bir olayı araştırmak için dış dünyadan izole bir ada üzerine kurulu akıl hastanesine giden Birleşmiş Milletler mareşali Teddy Daniels’in burada kendi geçmişi ve sırlarıyla yüzleşmesini konu alan Zindan Adası beklenmedik ve çarpıcı sonuyla da izleyenleri kendine hayran bırakıyor.

4.       Blood Diamond / Kanlı Elmas (2006)

Imdb Notu: 8,0

leonardo-di-caprio-blood-diamond

1900’lü yılların sonlarında Afrika’nın elmas arayışının en rekabet dolu ve acımasız halinin yaşandığı Sierra Leone adlı ülkesinde karşılaşan Danny Archer ve Djimon Hounsou’nun zengin olma ve hayatlarını güvence altına alma hayaliyle atıldıkları macerayı anlatan Kanlı Elmas aynı zamanda dönemin atmosferini de oldukça çarpıcı bir biçimde ele almıştır. Elmas çıkarma işinin acımasızlığını, çalıştırılan işçilere yapılan eziyetleri ve insanların bu durumdan kurtulma çabalarını ele alan Blood Diamond bunun yanında o dönemde siyah ve beyaz Afrikalılar arasındaki ırksal ayrımcılığa da değiniyor.

5.       Gangs of New York / New York Çeteleri (2002)

Imdb Notu: 7,5

leonardo-di-caprio-gangs-of-new-york

Kurgusal bir hikaye olmasına rağmen tarihi atmosferi çok başarılı biçimde yansıtan Gangs of New York; listenin yazarı olarak şahsımın en sevdiği Leonardo DiCaprio filmleri arasında ilk sıradadır. Amerika’nın bir bölgesine yerleşmek için birbirleriyle savaş halindeki iki grubun öyküsünü anlatan New York Çeteleri filminde DiCaprio’un yanı sıra başta Daniel Day Lewis olmak üzere pek çok efsane isim rol alıyor. DiCaprio filmde babası karşı grubun lideri tarafından öldürülmüş ve yıllar sonra intikam için bölgeye dönen yetim bir genci canlandırıyor.

6.       The Great Gatsby / Muhteşem Gatsby (2013)

Imdb Notu: 7,3

leonardo-di-caprio-the-great-gatsby

Amerikan rüyası eleştirisi yapanlar filmler son yıllarda oldukça popüler. En iyi Leonard DiCaprio arasında yer alan The Great Gatsby de bu tarz filmlerin en görkemli ve başarılı örneklerinden biri sayılıyor. Yazar olmak isteyen ancak istediği adımları bir türlü atamayan genç Nick Carraway; biraz eğlenme ve birkaç iş bağlantısı edinme amacıyla geldiği New York’ta Muhteşem Gatsby olarak nam salmış ünlü milyoner Jay Gatsby ile tanışır. Gatsby’nin zenginlik ve sınırsız eğlence dolu dünyasından kısa sürede büyülenen Carraway bir süre sonra bu ihtişamın altında bir takım sırlar olduğundan şüphelenmeye başlar ve araştırmaya koyulur.

7.       Catch Me If You Can / Sıkıysa Yakala (2002)

Imdb Notu: 8,0

leonardo-di-caprio-catch-me-if-you-can

Tür olarak hayat hikayesi, suç ve drama öğeleri içeren Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala); Frank Abagnale Jr. adlı oldukça nitelikli bir dolandırıcıyı ve meslek hayatının büyük bölümünü onu yakalamaya adayan FBI memuru Carl Hanratty’nin gerçek hikayesini anlatıyor. Zaten oldukça etkileyici olan hikayeyi bir de profesyonel çekimler ve Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks gibi usta oyuncularla birleştiren film vizyona girdiği yıllarda gördüğü ilgiyi ve Imdb ve Rotten Tomatoes gibi prestijli sitelerden aldığı yüksek puanları fazlasıyla hak ediyor.

8.       Romeo and Juliet / Romeo ve Juliet (1996)

Imdb Notu: 6,9

leonardo-di-caprio-romeo-and-juliet

En iyi Leonardo DiCaprio filmleri listemizin sekizinci sırasında yer alan 1996 yapımı Romeo ve Juliet; DiCaprio’nun Titanic’ten gelen bebek yüzlü, romantik serseri havasının esintilerinin hissedildiği bir diğer yapım. Ünlü yazar William Shakespeare’nin tüm dünyanın en ünlü klasiklerinden sayılan Romeo and Juliet adlı eserinden uyarlanan filmde DiCaprio’ya Claire Danes eşlik ediyor. Öyküsü Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde geçen filmde eserin klasik teması kullanılmak yerine bu etkileyici hikaye modern zamana uyarlanıp üzerinde az da olsa oynanarak aktarılıyor.

9.       Django Unchained / Zincirsiz (2012)

Imdb Notu: 8,5

leonardo-di-caprio-django-unchained

Ünlü oyuncular Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson, Jamie Foxx ve Christoph Waltz’ı buluşturan Django Unchained; bir kölelik ve Amerikan İç Savaşı filmi olarak karşımıza çıkıyor. Türkçe’ye Zincirsiz adıyla çevrilen filmde özgürlüğünü kazanmak için bir köle avcısına yardım etmek durumunda kalan siyahi köle Django ve onun özgürlüğüne kavuştuktan sonraki maceraları anlatılıyor. Zincirsiz’in başarısı ve eleştirmenlerden aldığı olumlu yorumlar ise etkileyici çatışma sahnelerinin yanı sıra dönemin atmosferini ve insanların psikolojilerini anlatmadaki başarısında yatıyor.

10.   Revolutionary Road / Hayallerin Peşinde (2008)

Imdb Notu: 7,4

Revolutionary Road

Bir başka Amerikan rüyası eleştirisi filmi olarak karşımıza çıkan Revolutionary Road; yıllar önce Titanic’te birlikte oynayan Leonarda DiCaprio ve Kate Winslet’ı tekrar bir araya getiriyor. İkilinin birbirlerine âşık, heyecanlı ve geleceklerinden ümitli genç bir çifti canlandırdığı filmde daha iyi bir ev, daha iyi bir araba gibi masum hayallerin giderek kontrolden çıkarak sevgi üzerine kurulmuş bir yuvayı nasıl mutsuz ve yalanlarla dolu bir hale getirebileceğini işliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.