xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

En İyi 13 Yerli Drama Dizisi

0 1.653

Türk dizileri çoğu zaman yabancı dizilere nazaran kurgu, senaryo, görsellik, oyunculuk kalitesi gibi açılardan zayıf olmakla eleştirilseler de Türk dizi tarihi içinde yönetmeninden oyuncusuna, ışıkçısından senaristine kadar muhteşem bir ekibin hazırladığı ve izleyenlerin de sevgisini kazanmış işler bulmak mümkün. Elbette konusu ilk bakışta eskimiş ya da herkese hitap etmiyor gibi gözüktüğü halde reyting listelerini sallayan ya da büyük bir kitlenin beğenisini kazandığı halde zamansızca yayından kaldırılan dizilerden bahsetmek de mümkün. Biz en iyi Türk dram dizileri listemizi hazırlarken teknik başarı, ekip profesyonelliği, güçlü oyunculuklar ve popülarite başta olmak üzere pek çok faktörü göz önünde bulundurarak adil davranmaya çalıştık. Listede mutlaka olması gerektiğini düşündüğünüz ancak adına rastlayamadığınız bir dizi varsa bize yorumlar kısmından bildirmenizden mutluluk duyarız.

13. Kayıp Şehir

İstanbul’a göç eden Karadenizli bir ailenin hem kendi içlerindeki çelişkileri çözmeye, hem de yerleştikleri yeni şehrin zor şartlarına ve çevrelerindeki farklı insanlara alışmaya çalışmalarını konu alan dizinin oyuncu kadrosunda İlker Kaleli, Nik Xhelilaj, Gökçe Bahadır, Uğur Polat ve Ahmet Mekin gibi isimler yer almıştır.

 

Eylül 2012 ve Mart 2013 tarihleri arasında 26 bölüm olarak yayınlanan Kayıp Şehir güçlü oyuncu kadrosu ve benzerlerinden ayrılan hikaye örgüsüyle en sevilen Türk dizileri arasına girmeyi başarsa da reytinglere kurbanı olmaktan kurtulamamıştır.

12. Hatırla Sevgili

Kabaca 27 Mayıs 1960 ve 12 Eylül 1980 darbeleri arasındaki dönemi konu edindiğini söyleyebileceğimiz Hatırla Sevgili; şüphesiz Türkiye’de çekilmiş en başarılı dönem dizilerinden biridir. İşlediği dönemlerin belli başlı siyasal olaylarının yanı sıra bunların etkilerinin sıradan insanları nasıl etkilediğini de başarıyla ekrana yansıtan dizinin ana karakterlerini Beren Saat, Cansel Elçin, Belçim Bilgin ve Okan Yalabık canlandırmıştır.

11. Kuzey Güney

Kulağa çok sıradan gelen “iki kardeşin aynı kadına aşık olması” hikayesini barındırdığı güçlü karakterler ve başarılı olay örgüsü sayesinde izleyiciyi sıkmadan anlatmayı başarabilen Kuzey Güney son yılların en başarılı Türk dram dizileri arasındadır. Dizinin başrollerine Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel hayat verirken Bade İşçil, Zerrin Tekindor, Merve Boluğur, Mustafa Avkıran, Hale Soygazi, Rıza Kocaoğlu, Semra Dinçer gibi isimler de oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizi Eylül 2011 ve Haziran 2013 tarihleri arasında her biri 40 bölümlük iki sezon halinde yayınlanmıştır.

10. Asi

Başrollerini Tuba Büyüküstün ve Murat Yıldırım’ın paylaştığı Asi Ekim 2007 – Haziran 2009 tarihleri arasında toplam 71 bölüm olarak yayınlanmış ve Çetin Tekindor, Nur Sürer, Selma Ergeç, Cemal Hünal, Kenan Bal, Onur Saylak, Tuncel Kurtiz, Menderes Sabancılar gibi güçlü isimler barındıran oyuncu kadrosuyla izleyicinin beğenisini kazanmıştır. Dizinin hikayesi Hatay’da yaşayan biri zengin, diğeri fakir iki ailenin çocuklarının birbirlerine aşık olmasıyla açılan eski defterler ve genç aşıkların kökleri eskiye dayanan bir düşmanlıkla başa çıkma çabaları üzerine kuruludur.

9. Çemberimde Gül Oya

Yönetmen koltuğunda Çağan Irmak’ın oturduğu Çemberimde Gül Oya, güçlü oyuncu kadrosu ve senaryosu sayesinde Türkiye’nin en iyi dönem dizileri arasında yer almıştır. Zengin bir ailenin başına buyruk ama sorumluluk sahibi kızı Yurdanur’la sol siyasetle ilgilene bir genç olan Mehmet’in aşkını 12 Eylül darbesi öncesi sosyal atmosferi de yansıtarak izleyiciye aktaran dizinin oyuncu kadrosunda Özge Özberk, Mehmet Ali Nuroğlu, Melisa Sözen, Tuba Büyüküstün gibi genç oyuncuların yanı sıra Selda Alkor, Kenan Bal, Suzan Aksoy, Şerif Sezer, Füsun Erbulak gibi sinema ve tiyatronun emektar isimleri de yer almıştır.

8. Asmalı Konak

Türk televizyonlarının en uzun soluklu dizilerinden biri olan Asmalı Konak günümüzde klişe olarak görülen konak dizilerinin de ilk örneklerinden ve en başarılılarından biri sayılmaktadır. Başrolleri Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay tarafından canlandırılan dizi ilk sezonlarında farklı kültürlerde yetişmiş iki gencin fırtınalı aşklarını konu alırken hikaye zamanla genişlemiş ve yan karakterleri de içine alan zengin bir olay örgüsü işlenmiştir. Oyuncu kadrosunda başroller haricinde Selda Alkor, Kenan Bal, İpek Tuzcuoğlu, Menderes Samancılar, Ege Aydan gibi isimlerin de bulunduğu dizinin çekildiği Kapadokya’daki konak günümüzde ziyarete açıktır. 2003 yılında dizinin Asmalı Konak: Hayat ismindeki devam filmi vizyona girmiştir.

7. Karadayı

Ekim 2012 – Haziran 2015 arasında 3 sezon ve toplamda 115 bölüm olarak yayınlanan Karadayı babası haksız yere hapse atılan Mahir’in adaletin yerini bulması için verdiği çabayı, bu yolda uğradığı haksızlıkları ve Hakime Feride ile olan aşkını konu edinmiştir. Yayınlandığı yıllar boyunca hem oyuncuları, hem de teknik ekibi pek çok ödüle layık görülen Karadayı’nın kadrosunda Çetin Tekindor, Rıza Kocaoğlu ve Yurdaer Okur gibi oyuncular da yer almıştır.

6. Suskunlar

1996 yılında vizyona girmiş olan Sleepers adlı filmin uyarlaması olan Suskunlar ilk sezonunda yakaladığı başarıyla pek çok uyarlama dizinin kötü kaderini paylaşmaktan kurtulmuş, ancak ikinci sezonda aynı ilgiyi görmeyince 2012 yılının Aralık ayında final yapmıştır. Çocukluklarında birlikte talihsiz bir olay yaşayan ve birbirleriyle tekrar karşılaşmamaya söz veren 4 arkadaşın yetişkinliklerinde bazı tesadüfler sonucu bir araya gelip hayata ve birbirlerine tutunarak yaşadıkları travmadan kurtulma çabalarını konu alan dizinin oyuncuları arasında Murat Yıldırım, Aslı Enver, Güven Murat Akpınar, Sarp Akkaya, Tugay Mercan ve Berk Hakman gibi isimler bulunmaktadır.

5. Ihlamurlar Altında

2005 ve 2007 yılları arasında 80 bölüm olarak yayınlanan Ihlamurlar Altında genç yeteneklerle usta isimleri bir araya getiren oyuncu kadrosu ve alışıldık konusuna rağmen kaliteli bir çizgide ilerleyen olay örgüsü sayesinde dram türünde en iyi Türk dizileri arasında girmeyi başarmıştır. Zengin ve fakir ailelerin çocukları arasındaki aşkları ve aile büyükleri arasındaki eskiye dayalı anlaşmazlıkları işleyen dizinin oyuncu kadrosunda yayınlandığı tarihlerde Bülent İnal, Özge Borak, Tuba Büyüküstün, Sinan Tuzcu, Nur Sürer, Halil Sezai Paracıkoğlu, Fırat Tanış ve Billur Kalkavan gibi isimler dahil olmuştur.

4. Süper Baba

Ana ve yardımcı rollerinde Şevket Altuğ, Şevval Sam, Jülide Kural, Sümer Tilmaç, Bennu Yıldırımlar, Selçuk Yöntem, Sevinç Erbulak, İsmet Ay, İhsan Devrim, Kenan Işık, Suna Pekuysal gibi usta isimlerin yer aldığı ve 1993-1997 yılları arasında yayınlanan Süper Baba hem senaryosu, hem oyuncu kadrosu, hem de izleyen herkesin kalbini ısıtan hikayesiyle en iyi Türk dram dizileri arasında tartışılmaz bir yere sahiptir. Dizi İstanbul Çengelköy’de çocuklarıyla beraber yaşayan ve uzun yıllardır eşinden ayrı olan Fikret’in ailesini bir arada tutma çabasını ve baba ile çocuklarının çevrelerindeki insanlarla kurdukları çoğu zaman sevgi dolu, bazen de çalkantılı ilişkileri ekranlara taşımıştır.

3. Elveda Rumeli

1800’lü yılların sonunda bugünkü Makedonya’ya dahil olan Osmanlı topraklarında yaşayan bir ailenin dönemin çalkantılı atmosferinde birbirlerine sıkı sıkı sarılarak yaklaşan savaştan korunmaya ve yıllardır bir arada oldukları insanlarla düşman olmamaya çalışma çabalarını konu alan Elveda Rumeli hem bir aile hikayesi, hem de ülkemizin tarihindeki önemli dönemeçlerden birini anlatan çok başarılı bir dönem dizisidir. Eylül 2007 – Ekim 2009 tarihleri arasında yayınlana dizi oyuncu kadrosunda Erdal Özyağcılar, Şebnem Sönmez, Filiz Ahmet, Tolgahan Sayışman, Berrak Tüzünataç, Gülçin Santırcıoğlu, Ertan Saban, Mahir İpek gibi isimleri buluşturmuştur.

2. Ezel

Konu itibariyle gençliğinde en güvendiği arkadaşları ve sevgilisi tarafından ihanete uğrayan Ömer’in daha güçlü ve acımasız biri olarak geri dönüp intikam planını uygulamaya başlamasını işleyen Ezel ilk sezonundan itibaren ekranların en sevilen dram dizileri arasına girmiştir ve 2011 yılının Haziran ayında final yapmış olmasına rağmen günümüzde dahi efsane olarak anılmaktadır. Dizinin başarılı oyuncu kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Barış Falay, Yiğit Özşener, Burçin Terzioğlu, Haluk Bilginer, Sedef Avcı, Berrak Tüzünataç, Rıza Kocaoğlu, Sarp Akkaya, Salih Kalyon, Ufuk Bayraktar gibi isimlerin yanı sıra 2013 yılında kaybettiğimiz sinema ve tiyatronun usta ismi Tuncel Kurtiz de yer almaktadır. Kıvanç Tatlıtuğ da diziye birkaç bölüm konuk oyuncu olarak katılmıştır.

1. İkinci Bahar

Türk televizyon tarihinin en başarılı dram dizileri arasında bizim favorimiz olan İkinci Bahar Ekim 1998 – Ocak 2001 tarihleri arasında yayınlanmış ve yüzbinlerce izleyiciyi sıcacık hikayesiyle ekranlara kilitlemeyi başarmıştır. Başrolleri usta oyuncular Türkan Şoray ve Şener Şen tarafından paylaşılan dizi kebapçı Ali Haydar ve Hanım’ım hayatın getirdiği tesadüfler sonucu tanışıp karşılarına çıkan zorluklara birlikte göğüs germe hikayelerini anlatmaktadır. Dizinin diğer oyuncuları arasında Tarık Pabuççuoğlu, Güven Hokna, Meral Okay, Nedim Saban, Nurgül Yeşilçay, Devin Özgür Çınar, Ozan Güven, Tan Sağtürk, Gül Onat, Cezmi Baskın, Devrim Nas, Ekim Mağden, Şenay Gürler, Haldun Boysan gibi isimler yer almaktadır.  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.