xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

En İyi 8 Doğal Cilt Bakımı Malzemesi

0 1.279

Cilt bakımı için yoğun miktarda kimyasal madde içeren işlenmiş kozmetik ürünler yerine doğal alternatiflerini kullanmak yalnızca cildimizin güzelleşmesini sağlamıyor, uzun vadede bağışıklık sistemimizin güçlenmesine dahi faydası olan kimi faydalı içeriklerin ve anti oksidanların da vücut tarafından emilmesine olanak tanıyor. Yazımızda bahsedeceğimiz ve çoğu her mutfakta halihazırda bulunan bu ürünlerin içeriğindeki faydalı maddelerin bir kısmı cildin güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı olan direncini de arttırıyor. İşte en iyi ve etkili doğal cilt bakımı malzemeleri:

1. Hindistan cevizi yağı

Cildin ölü tabakasının sağlıklı biçimde atılmasını sağlaması, cildi güneşin yıpratıcı etkisine karşı koruması, anti viral, anti bakteriyel ve anti oksidan özelliğiyle epidermal dokuyu güçlendirmesi Hindistan cevizi yağının faydaları arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalar bu yağın aynı zamanda bazı kronik cilt hastalıklarıyla başa çıkma konusunda da etkili olduğunu belirtiyor.

Hindistan cevizi yağını genel anlamda cilt ve saç bakımı için kullanabileceğiniz gibi bir temizleyici, nemlendirici, makyaj temizleyici ve yaraların iyileşmesini hızlandırıcı bir merhem olarak da kullanmanız mümkün.

2. Çay ağacı yağı

Avustralya’da yüzyıllardır ciltteki çatlama, kızarıklık ve iltihaplanmaları önlemek amacıyla kullanılan çay ağacı yağı bu faydalarının yanında taşıyıcı bir yağla karıştırılıp cilde doğrudan uygulandığında aknelerin giderilmesi konusunda da mucizeler yaratabiliyor. Bu yağ aynı zamanda cilde alerjilere, bakteri ve mikroplara ve mantar oluşumuna karşı da güçlü bir koruma bariyeri kazandırıyor.

3. Elma sirkesi

Hem çok yönlü, hem de son derece hesaplı bir cilt bakımı malzemesi olan elma sirkesi zararlı bakteri ve patojenlerin ciltten atılmasına yardımcı olurken aynı zamanda cildi temizlemeye ve aknelerden kurtarmaya da yarıyor. Elma sirkesinin içinde bulunan asetik asit ve potasyum, magnezyum gibi mineraller cilt üzerinde yoğun bir arındırıcı etki gösteriyor.

4. Doğal Bal

Besleyici maddeler, enzimler, vitaminler ve cilt güçlendirici asitler açısından son derece zengin olan doğal balın faydaları arasında ciltte çatlak oluşumunu engelleme, cildi nemlendirme, yaraların ve yara izlerinin iyileşmesini hızlandırma ve alerjilerle savaşma yer alıyor. İşlenmemiş bal ciltteki yaraların üzerine uygulandığında hem yaraların görünümlerini hafifletiyor, hem de daha çabuk iyileşmelerini sağlıyor. Bu durum elbette sivilce izleri için de geçerli.

5. Deniz tuzu

Deniz tuzu cilt için sayısız faydası bulunan sodyum, kalsiyum, potasyum ve magnezyum başta olmak üzere çok sayıda faydalı mineral içerir. Deniz tuzunda bulunan minerallerin pek çoğu vücutta doğal halde de bulunduğundan dışarıdan uygulandıklarında cildi yıpratmadan doğal dengesini bulmasına, koruyucu tabakasını güçlendirmesine ve yenilenmesine yardımcı olurlar.

Haftada bir kez yarım tatlı kaşığı deniz tuzunu 2 yemek kaşığı doğal balla karıştırıp temiz cilde maske gibi uygulayarak bu iki doğal cilt bakımı mucizesinin faydalarından bir arada yararlanabilirsiniz.

6. Avokado

Uzmanlar tarafından özellikle kuru cilt yapısından ve çatlaklardan şikayetçi olanların içerdiği sağlıklı yağlar nedeniyle cilt üzerinde yoğun bir nemlendirici etkisi olan avokadoyla cilt bakımı yapmaları tavsiye edilmektedir. A, D ve E vitaminleri açısından zengin olan bu meyve güneş yanıklarının ve yaşlılık lekelerinin tedavisinde de kullanılabilir.

7. Argan Yağı

Argan yağının cilt ve saçlar üzerindeki iyileştirici etkisi büyük ölçüde içeriğinde bol miktarda bulunan A ve D vitaminlerinden kaynaklanmaktadır. Argan yağı bu vitaminlerin yanı sıra antioksidanlar ve Omega 6 yağ asitleri açısından da zengindir. Ciltteki akne lekeleri, böcek ısırıkları ve egzama yaralarının üzerine günde iki kez parmak uçlarıyla, az miktarda uygulanan argan yağının iyileştirici etkisi birkaç gün içinde kendisini göstermektedir.

8. Aloe vera

Pek çok kişinin güneş yanıklarına iyi gelme özelliğinden haberdar olduğu aloe veranın bakteri karşıtı, kızarıklık giderici ve rahatlatıcı özellikleri onu doğal cilt bakımı açısından eşi olmayan bir malzeme haline getirmektedir. Güneş yanıklarının ve cilt üzerindeki yaraların iyileşmesini hızlandıran aloe vera aynı zamanda hem cildimiz, hem de vücudumuzun geneli için müthiş bir detoks kaynağıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.