xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

0 1.385

Saç dökülme sorunu şüphesiz hem kadınların hem erkeklerin korkulu rüyasıdır. Kadınlarda yaşanan saç dökülmesi genellikle toplu bir dökülmedir ve başın her bölgesinden dökülme meydana gelir. Erkek tipi saç dökülmesi ise testosteron hormonunun neden olduğu bir saç dökülme biçimidir. Kadınlarda yaşanan saç dökülmesinden farkı, şakaklardan başlayıp başın arka kısımlarına doğru ilerlemesidir.

Bu tip dökülme çoğunlukla genetik bir geçişe sahiptir ve ailesinde bu tür dökülme problemi olanlarda görülme oranı daha fazladır. Bu tip dökülmeler adının aksine sadece erkeklerde değil, kadınlarda da görülebilir ve hiç de küçümsenmeyecek bir dilimi kapsamaktadır. Saç dökülme problemi yaşayan kadınların neredeyse  %20 ile 30’u bu tip dökülme yaşamaktadır. Erkeklik hormonu testosteronun etkisi ile sağlıklı ve güçlü saç telleri zamanla ince ve zayıf tüylere dönüşür ve saçın uzama süresi gittikçe kısalır. Sadece zayıflayan saç telleri değil saçın kökü de önemli ölçüde zarar görür ve faaliyeti azalır. Bu tip saç dökülmeleri ilk olarak alnın köşesinde başlayıp sonra da saç ayırma çizgisi denilen başın orta kısmında kendini gösterir.  Bu dökülmeye neden olan hormon, testosteron hormonu, miktarları farklı da olsa hem kadında hem erkekte bulunan bir hormondur bu nedenle her iki cinste de bu dökülmeler yaşanabilir.

Erkek tipi saç dökülmesi (Androgenetik alopesi) genetik olarak daha yatkın olan kişilerde ortalama 20-30 yaş arasında kendini gösterir. Bu dökülmenin ana kaynağı hormonal bozukluk ve kalıtsal nedenler olduğundan, çözümü de mutlaka hormonal dengenin sağlanması ile mümkün olacaktır. Klasik saç dökülmelerinde yapılan tedaviler ve tavsiyeler bu tip dökülme için faydalı olamayabilir. Bu nedenle böyle bir problem ile karşı karşıya kalan kişilerin, öncelikle uzman bir hekime danışması ve problemin kaynağının kalıtsal mı hormonal mi olduğu tespit edilmesini sağlaması gerekir. Yapılan tespite göre hekiminin tavsiye ettiği tedavi şekli uygulanmalıdır.

Saç dökülmesi sorunu bazı hallerde ilaç tedavisiyle halledilebilmektedir. Bazı hallerde ise sorun ancak saç ekimi yöntemiyle ortadan kaldırılabilir. Saç dökülmesinin farklı türleri ve bunlara yönelik farklı tedavi şekiller olduğundan, tedavi yöntemine uzman bir doktorun karar vermesi gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.