xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Estetik Cerrahınızı Nasıl Seçmelisiniz?

0 2.125

Estetik ameliyat olmaya karar vermek önemli ve üzerinde etraflıca düşünülmesi gereken bir seçimdir. Estetik cerrahi doğru biçimde  uygulandığında vücudunuzda hoşunuza gitmeyen bir bölgenin görünümünü düzeltmenize yardımcı olabilir, genel görüntünüzü iyileştirebilir ve özgüveninize önemli katkılar sağlayabilir.  İşte konumuz olan estetik cerrah seçimi de bu noktada önem kazanır.

Doğru bir cerrah hem sizi karar verme sürecinde ve operasyon öncesinde destekleyerek aklınızdaki soruları cevaplar, hem sizi  doğru operasyonu seçme konusunda yönlendirir, hem de estetik ameliyat sonrası arzu ettiğiniz sonuçlara kavuşmanız için elinden gelenin en iyisini yapar.

Ameliyat sonrası göreceğiniz destek, yönlendirme ve kontrol seansları da iyi bir estetik cerrah için işinin ayrılmaz bir parçasıdır. İşte kendinizi ellerine emanet edeceğiniz doktoru seçerken dikkat etmeniz gereken kilit noktalar:

1. Doktorunuzun yetkinliğini ayrıntılı biçimde araştırın.

Estetik operasyon yapacak doktorların sahip oldukları tıp diplomasının yanı sıra bu alanda özel olarak uzmanlaşmış, çeşitli eğitimler ve sertifikalar almış olmaları çok önemlidir. Üstelik sertifikalı estetisyenler tarafından yapılan ameliyatlarda komplikasyon oluşması riski geçerli bir tıp diplomasına sahip, ancak plastik cerrahi yetkinliğine sahip olmayan bir doktor tarafından uygulanan ameliyatlara göre çok daha düşüktür.

Doktorunuzdan iyice emin olmak için Sağlık Bakanlığı ya da internet üzerinden geniş çaplı bir araştırma yaparak söz konusu doktorun referanslarını kontrol edebilir ve hakkında herhangi bir şikayet/soruşturma olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

2. Ameliyatın uygun bir hastane ya da muayenehanede gerçekleştirileceğinden emin olun.

İyi estetik cerrahlar ameliyatları güzellik merkezlerinde ya da adresi şaibeli ofislerde değil, hijyenik bir ameliyat ortamıyla yeterli teçhizatın mevcut olduğu hastanelerde ya da özel muayenehanelerde gerçekleştirirler. Özellikle anestezi gerektiren operasyonlarda ortamda hem gerekli acil durum ekipmanının, hem de bir anestezi uzmanının hazır bulunması çok önemlidir.

3. Doktorunuza ayrıntılı sorular sorun.

Plastik cerrah seçimi yaparken görüştüğünüz doktorun yetkinliklerini anlamak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri de doktora ayrıntılı sorular yöneltmek ve verdiği cevapları, kendine olan güvenini, açıklamalarındaki profesyonelliği tartmaktır.

Elbette her doktor zaman zaman belirli sorulara seri cevap vermekte zorlanabilir, ancak alanında yetkin olmayan bir kişi ona yönelttiğiniz soruların çoğuna cevap vermekte zorlanacak, sık sık duraklayacak, çeşitli sorulara kaçamak cevaplar verecek ya da konuşmasında “mucize”, “risksiz” gibi abartılı kelimeleri sıklıkla kullanacaktır.

Doktorunuza hem onun yetkinlik derecesinden emin olmak, hem de geçirmeyi düşündüğünüz estetik ameliyat hakkında daha kapsamlı bilgi edinmek amacıyla yöneltebileceğiniz sorulardan kimileri şunlardır;

– Bu ameliyatı tam olarak kaç kez uyguladınız?

– Ne zamandır bu ameliyatı yapıyorsunuz?

– Estetik/plastik cerrahide kaç yıllık deneyime sahipsiniz?

– Ameliyatta sizin dışınızda başka bir doktor/hemşire/asistan bulunacak mı? Eğer bulunacaklarsa bunun amacı nedir?

– Bu ameliyat için hangi yöntemi kullanacaksınız? Neden başka bir yöntem değil de bu yöntem?

– Hatalı uygulama ya da istenmeyen sonuçlara karşı herhangi bir sigorta/güvence sağlıyor musunuz?

– Eğer anestezi uygulanacaksa bunu kim uygulayacak ve gözlemleyecek?

– Acil bir duruma karşı ne gibi önlemler alıyorsunuz?

– Gerçekçi olmak gerekirse, bu ameliyattan tam olarak ne gibi sonuçlar umabilirim?

– Daha önce bu ameliyatı uygularken herhangi bir sorun yaşadınız mı? Yaşadıysanız bu sorunun sebebi neydi ve soruna nasıl bir çözüm ürettiniz?

– Ameliyattan sonra kontrol seansları yapıyor musunuz? Bunların aralıkları ve ücreti nedir?

4. Uyum yakalayamadığınız bir doktorla çalışmaktan kaçının.

Bir estetik cerrahın duvarında kaç tane sertifika olursa olsun, onunla duygusal uyumu yakalayamazsanız kendinizi doktorunuza ifade etmekte zorlanabilir ve ameliyat sonrası memnuniyetinizi riske atabilirsiniz. Estetik cerrah seçerken uzmanlık, tecrübe ve sertifikalar her ne kadar çok önemli olsa da kişinin doktoruyla yakaladığı uyum da kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bir faktördür.

İlk randevunuzda doktorunuzun genel tavrına, sorularınıza ne kadar emin, açıklayıcı ve ayrıntılı cevaplar verdiğine, sizi ameliyat kararını verme konusunda acele ettirmeye çalışıp çalışmadığına dikkat edin. Eğer herhangi bir doktor aklınızdaki soruları tamamen aydınlatmadan sizi acele biçimde karar vermeye yönlendiriyorsa oradan ayrılın ve başka bir doktorla görüşün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.