xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Evde Tırnak Bakımı İçin 23 İpucu

0 4.150

Bakımlı ve güzel tırnaklar istiyorsanız manikür yaptırmanın tek başına yeterli olmayacağını bilmelisiniz. Bunun için günlük olarak tırnaklarınızla ilgilenmeniz gerekir. İşte evde tırnak bakımı yapmanın püf noktaları:

1.Tırnaklarınız Kuru Ve Temiz Olmalı

Tırnaklarınızın içinde ve çevresinde mikrop ve bakteriler oluşmasına izin vermeyin. Tırnaklarınızı düzenli olarak temizleyin ve yıkadıktan sonra kurutun. Elde bulaşık yıkayacağınız zaman eldiven kullanın.

Arada bir tırnakları ve tırnak çevresini üstüne tuz serpilmiş bir diş fırçasıyla nazikçe fırçalayın.

2.Tırnaklarınızı Isırmaktan Vazgeçin

Tırnakları ısırmak kötü bir alışkanlıktır; hem çirkin görünmelerine, hem de tükürükle temastan dolayı zayıf ve kırılgan hale gelmelerine yol açar. Ayrıca tırnak etleri de zarar görür ve parmaklarınızı ağzınıza soktuğunuz zaman mikropların onlardan ağzınıza iletilmelerine sebep olursunuz.

Böyle bir alışkanlığınız varsa tırnak yemeyi önleyici ürünler işinize yarayabilir.

3.Tırnak Etlerine Bakım Yapın

Hassas bir yapısı olan ve kolayca yırtılan tırnak etlerine iyi bakmak, tırnak bakımının çok önemli bir parçasıdır.,

Tırnak kenarlarından sarkan ince, ip gibi sarkıntıları ısırmayın, yolmayın, çekiştirmeyin. Derinize yapışmamaları ve daha fazla acı vermemeleri için onları nazikçe kesebilirsiniz.

Tırnak etlerini beslemek için badem yağı veya Hindistan cevizi yağıyla masaj yapın.

4.Hijyene Dikkat Edin

Tırnaklarınızı düzenli olarak temizleyin. Bunun için kullandığınız aletlerin temizliğinden emin olun. Tırnaklarınızı çok fazla uzatmayın. Bu, kirlerin altlarında birikmesini kolaylaştırır.

5.Nemlendirici Kullanın

Kuruluk ve pul pul olma hali cilt için olduğu kadar tırnaklar için de kötüdür. Tırnaklarımız hassastır ve kolayca kırılma eğilimindedirler. Tırnakları güçlendirmek için nemlendirmek gerekir.

Güzellik ve bakım ürünleri satan mağazalarda tırnaklarınızın ve tırnak etlerinizin sağlıklı ve parlak olmasını, güzel görünmesini sağlayacak el kremleri, manikür yağları, nemlendirici yağlar gibi kozmetik ürünleri bulabilirsiniz.

6.Tırnaklarınızı Düzenli Olarak Kesin

İncelmiş, kırık uçların düzenli olarak kesilmesinin saç sağlığı ve güzelliği için önemli olduğunu bilirsiniz. Bu durum tırnaklar için de geçerlidir. Evde tırnak bakımı yapmanın önemli aşamalarından biri iyi bir tırnak makası onları düzenli olarak kesmektir.

Bunun için birkaç haftada bir zaman ayırın. Tırnakları önce düz bir çizgi halinde kesip sonra köşelerine yuvarlak veya kare gibi bir şekil vermek en iyisidir.

7.Tırnak Bazı Kullanın

Taban kat tırnaklarınızın üstünde koruyucu bir tabaka oluşturur, renklerinin solmasını ve lekelenmelerini önler. Ayrıca, ojenin daha iyi görünmesini sağlar.

8.Ojenin Üstüne Son Kat Tırnak Cilası Uygulayın

Son kat tırnak cilası ojenin renginin daha uzun süre dayanmasına yardım eder ve tırnakların kolayca kırılmasını önler. Son kat cilaların ojenin kurumasını çabuklaştıran çeşitleri de vardır. Piyasada bu türden duru ve mat ya da parlak bir görünüm veren cilalar bulabilirsiniz.

9.Cilayı / Ojeyi Asla Kazımayın

Tırnaklarınıza yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden biri sürdüğünüz tırnak cilasını kazımaktır. Bu, tırnakların üst katmanının soyulmasına ve yüzeylerinin pürüzlü hale gelmesine yol açar. Bunun yerine ojeyi kaliteli bir oje çıkarıcı kullanarak nazikçe silmelisiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir nokta da,  tırnak boyasını kalın, tek bir kat halinde değil iki ince kat halinde uygulamaktır. Aksi taktirde sürdüğünüz boya kolayca parçalanıp ufalanır.

10.Elleriniz Deterjanlara Direkt Olarak Temas Etmemeli

Temizlik deterjanlarının çoğu cilde zarar verebilecek kimyasal maddeler içerir. Deterjan kullanacağınız zamanlarda mutlaka eldiven takın. İşiniz bitince eldivenleri iyice yıkamayı da unutmayın.

11.Jel Ve Akrilik Tırnaklar Zarar Verebilir

Jel ve akrilik tırnaklar süper görünebilir ama ne yazık ki tırnaklarda ciddi hasarlara yol açabilirler. Mümkünse onlardan tamamen uzak durun.

Akrilik tozu tırnaklarda pürüzler, çentikler oluşmasına sebep olan birçok kimyasal madde içerir. Jel manikür sırasında kullanılan kurutma mekanizması tırnak çevresindeki deriye zarar verir.

Daha akıllıca bir alternatif olarak, daha az zarar veren ve uygulanması kolay olan baskı türündeki nail art uygulamalarını tercih edin.

12.Tırnaklarınızı Tek Yönde Törpüleyin

Tırnaklarınızın zayıflamasını ve erken kırılmasını önlemek için onları yavaşça ve tek yönde törpüleyin. Böylece, istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz yumuşak bir uç elde edersiniz.

Törpüyü bir köşeden merkeze, merkezden diğer köşeye doğru hareket ettirin veya bunun tersini yapın. Bu işlem tırnak yataklarına zarar vermez ve pürüzsüz bir yüzey elde etmenize yardım eder.

13.Su Bazlı Manikürden Kaçının

Su bazlı manikür ojenin daha çabuk ufalanmasına yol açar. Tırnak yatağı suya batırıldığı zaman suyu emip genleşir, daha sonra orijinal haline geri döner. Tırnak yatağı genişlediği zaman tırnak cilası sürmek iyi değildir, çünkü yatak büzülüp eski haline dönerken cilanın çatlayıp parçalanmasına sebep olur.

Oje süreceğiniz zaman tırnakları ve tırnak yataklarını bir yağ bazlı manikür karışımıyla temizleyin.

14.Oje Seçerken Dikkatli Olun

Paraben ve sülfat katkılı ojeler tırnaklara ve etraflarını saran deriye zarar verir. Zararlı kimyasallar içermeyen çevre dostu tırnak boyalarını tercih edin.

15.Tırnaklarınızı Boyamak Yerine Parlatın

Piyasada bulunan en doğal markaları seçseniz bile tırnakları devamlı olarak boyamak doğru değildir. Bunun yerine doğal bir renk ve parlak bir görünüm veren parlatıcıları, cilaları tercih edin. Onları da nazikçe uygulayın ve sürekli olarak kullanmayın. Tırnakların hava alması da gerekir.

16.Kolayca Kırılmamaları İçin Güçlendirici, Besleyici Bakım Yapın

Tırnaklarınıza iyi bakın. Düzenli olarak besleyici bakım kürleri uygulayın, böylece güçlü ve sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Basit bir evde tırnak bakımı uygulaması olarak tırnaklarınızı birkaç dakika boyunca tuzlu suya batırıp ardından temiz bir havluyla kurulayın. Sonra da nemlendirici, besleyici özellikleri olan bir krem veya yağla ovun.

17.Ojenin Uzun Süre Dayanması İçin Yapılması Gerekenler

Sürdüğünüz ojenin tırnaklarınızda daha uzun süre kalması için önce tırnaklarınızı sirkeyle temizleyin. Sonra suyla durulayın ve bir kat baz uygulayın. Ardından iki kat oje ve son kat cilası sürün.

18.Tırnaklarınızı Düz Ve Düzgün Kesin

Tırnaklarınızın çok fazla uzamasına izin vermeyin. Onları düzenli olarak düz ve düzgün bir şekilde kesin. Uzun süre kendi hallerine bırakırsanız uzun ve kavisli hale gelirler, bu da çevrelerindeki derinin yarılması, tırnak etlerinin yırtılması gibi sorunlara yol açar. Tırnakları kısa kesmek ve kenarlardan hafifçe yuvarlamak en iyisidir.

19.İyi Bir Oje Çıkarıcı Kullanın

Tırnak boyasını çıkarmak için kaliteli bir marka tarafından üretilmiş, fazla kimyasal içermeyen bir oje çıkarıcı kullanmayı tercih edin.

20.Asetondan Uzak Durun

Aseton oje çıkarmak amacıyla uzun bir süre boyunca kullanılmış bir üründür ama tırnaklara ve tırnak derisine zarar verir. Tırnakları kurutur ve kırılmaya eğilimli hale getirir. Günümüzde piyasaya aseton içermeyen kozmetikler de çıkarıldı ve onları tercih etmek gerekiyor.

21.Tırnak Sertleştirici Ürünleri Kullanmayın

Tırnakları sertleştiren kozmetikler formaldehit içerdikleri için tırnakların bölünmesine, hatta kolayca kırılan tırnakların daha kırılgan hale gelmesine yol açabilirler.

22.İyi Bir Törpü Kullanın

Pürüzlü dokusuyla tırnaklarınıza zarar vermeyecek kaliteli törpüleri tercih edin.

23.Sağlıklı Beslenin

İyi beslenmek birçok sağlık sorununa iyi gelir. Kırılgan tırnaklar gibi sorunlar bazen kalsiyum eksikliğinin sonucu olabilir. Yeterince kalsiyum aldığınızdan emin olun. Daha sağlıklı ve güçlü tırnaklar için diyetinize kepekli tahıllar, mercimek, fasulye, fındık, pancar, yeşil sebze, soya ekleyin. Yeterli miktarda E ve D vitaminleri, protein, demir, magnezyum ve çinko almaya dikkat edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.