xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Evde Uygulanabilecek 10 Gıdı Eritme Yöntemi

0 1.259

Pek çoğumuz hayatımızın belli bir döneminde yüksek yakalı bir kazak giyerek, en sıcak havalarda bile boynumuza bir şal atarak ya da fotoğraf çekilirken başımızı yukarı kaldırmayı alışkanlık haline getirerek gıdımızı saklamaya çalışmışızdır. Gıdı eritmek amacıyla uygulanan çeşitli tıbbi prosedürler mevcut olsa da bunlar kimi zaman bütçe zorlayacak kadar pahalı, kalıcılıkları da tartışmaya açık olabiliyor. Peki, böyle bir operasyonu kaldıracak durumumuz yoksa ya da ameliyat olmak istemiyorsak evde, kendi imkanlarımızla uygulayabileceğimiz gıdı eritme yöntemleri nelerdir?

Öncelikle çenenin altında oluşan gıdı dediğimiz sarkıntının, kimi durumlarda yaşlanma sonucu veya genetik faktörler nedeniyle olabilse de, genellikle fazla kilolar nedeniyle oluştuğunu kendimize itiraf edelim. Yani eğer gıdıdan kalıcı biçimde kurtulmak istiyorsak bu yazıda ele alacağımız evde gıdı eritme yöntemleri ile kendimize günlük bir program oluşturmanın yanı sıra sağlığımızı bozan fazla kilolarımızdan da kurtulmaya çalışmalıyız.

Evde Gıdı Eritme Yöntemleri

1. Şekersiz sakız çiğnemek

Gıdı bölgesinin erimesi için yüz ve çene kaslarının düzenli olarak çalıştırılması şarttır. Bunun için elbette yazımızın devamında örneklerini vereceğimiz çene egzersizlerine ya da yüz yogası uygulamalarına başvurabilirsiniz, ancak bunlara ayıracak vaktiniz yoksa ya da gün içinde yüz egzersizleri yapmayı unutacağınızı düşünüyorsanız günde birkaç kere şekersiz sakız çiğneyerek de ilgili kasları çalıştırabilirsiniz. Şekersiz sakızlar yüzünüzdeki ve çenenizdeki kasları çalıştırmanın yanı sıra sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmanıza da yardımcı olur.

2. Kakao yağı masajı

Ilık kakao yağıyla günde 2 kere yapılan masaj evde uygulanabilecek en kolay gıdı eritme teknikleri arasındadır. Kakao yağı düzenli kullanımda cildin esnekliğini arttırarak gıdının görünümünü hafifletir. Bu masaj için;

Günde iki kez, örneğin sabah yüzünüzü yıkamadan ve gece yatmadan hemen önce, 2-3 çorba kaşığı kakao yağını bir cezvede ısıtın. Bu ılık yağla gıdınıza ve boynunuza birkaç dakika (mümkünse en az 5) masaj yapın, ardından yağı durulayın.

3. Buğday yağı masajı

Masaj yöntemiyle gıdı eritmek için vaktiniz olduğunu düşünüyorsanız bu iş için buğday yağı da kullanabilirsiniz.

Her gün yatmadan önce çene ve gıdı bölgenize parmak uçlarınızla bir miktar buğday yağını sürün. Ardından bir kanepeye ya da yatağa uzanın ve başınızı arkaya doğru yatırın. Ellerinizi boynunuzun alt kısmından yukarı, çenenize doğru hafifçe bastırarak çekin. Gıdınıza bu şekilde 5 dakika kadar masaj yaptıktan sonra buğday yağını durulamadan uyuyabilirsiniz.

4. Yumurta beyazı maskesi

Yumurta beyazı maskesi cildi sıkılaştırıcı etkisi nedeniyle en etkili gıdı eritme yöntemleri arasında yer alır.

Malzemeler: 2 yumurta beyazı, 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı süt, 1 çorba kaşığı limon suyu, 3-4 damla nane yağı

Uygulama: Tüm malzemeleri bir kasede çatal yardımıyla iyice karıştırarak elde ettiğiniz maskeyi boynunuza ve gıdınızın üzerine uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayabileceğiniz bu maskenin etkilerini hızlıca göstermesini istiyorsanız her gün uygulayabilirsiniz.

5. Gliserin maskesi

Malzemeler: 1 yemek kaşığı gliserin, yarım yemek kaşığı Epsom tuzu (İngiliz tuzu da denir), birkaç damla nane yağı

Uygulama: Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra bir parça pamukla gıdıya ve boyun bölgesine uygulayın. Cildinizin karışımı emmesi için 10 dakika kadar bekleyin ve ardından ılık suyla durulayın. Bu maske haftada 3-4 kere uygulanabilir.

6. Çene egzersizleri

Çene kasları çalıştırılarak yapılan gıdı egzersizleri yukarıda bahsettiğimiz gıdı eritme yöntemleri ile birlikte uygulandıklarında elde edeceğiniz sonuçların kalıcı olmasını sağlarlar. Bu egzersizler çene ve boyun kaslarınızı etkili biçimde çalıştırarak boyun sertliği problemi yaşamanızı da önüne geçerler.

Gıdı Eritme Egzersizi 1

Ayakta durun ya da omurganız dik olacak biçimde bir yere oturun ve başınızı tavanı tam görecek biçimde yukarı kaldırın. Dudaklarınızı öpücük atarmış gibi ileri doğru uzatın ve içinizden beşe kadar sayın. Ardından dudaklarınızı serbest bırakıp 1-2 saniye dinlenin ve hareketi tekrarlayın. Bu egzersizi her gün en az 8-10 set olacak şekilde yaparsanız birkaç hafta içinde sürede gıdı sarkması probleminizin önemli ölçüde azaldığını göreceksiniz.

Gıdı Eritme Egzersizi 2

Yine omurganız dik biçimde dururken başınızı eğerek önce saat yönüne, ardından da saat yönünün tersine, spor öncesi esneme egzersizleri yaparken olduğu gibi döndürün. Bu egzersizin etkili olması için haftada 3-4 kere 10 set halinde uygulanması gerekir.

7. Yeşil çay içmek

Zengin bir antioksidan kaynağı olan yeşil çayın faydaları arasında metabolizmayı hızlandırmak da bulunur. Her gün içeceğiniz bir fincan yeşil çay gıdı bölgesindekiler de dahil olmak üzere fazla yağların yakılmasını destekler.

8. E vitamini

Günlük E vitamini alımı arttırmak diğer yöntemlerle birlikte uygulandığında gıdı eritme sürecini büyük ölçüde hızlandırır. Cildin elastikiyetini arttıran E vitaminini yeşil yapraklı sebzelerden, sütü ürünlerinden, bulgurdan, baklagillerden, kuruyemiş ve kuru meyvelerden ve ciğerden elde edebileceğiniz gibi vitamin takviyeleri yoluyla da alabilirsiniz.

9. Süt masajı

Çene etrafındaki deriyi sıkılaştırmaya ve şekillendirmeye yarayan süt masajı da en çok tercih edilen evde gıdı eritme yöntemleri arasındadır. Bu yöntemi basitçe her gün elinize bir miktar süt alıp gıdınıza hafifçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sıkılaştırıcı etkisi daha yüksek bir yöntem arıyorsanız yine günde bir kez 1 çorba kaşığı balla aynı miktarda sütü karıştırın ve gıdınızda 10 dakika beklettikten sonra durulayın.

10. Kavun suyu masajı ve kavun yemek.

Kavun hem yenildiğinde, hem de vücuda dışarıdan su olarak uygulandığında cildi sıkılaştırıcı bir etki gösterir.

Bir dilim kavunu yemek kaşığının arkasıyla ezin. Ortaya çıkan suya bir pamuk bandırıp çenenize, gıdınıza ve boynunuza uygulayın. Suyu cildinize masaj yaparak yedirdikten sonra 10-15 dakika bekletip durulayın. Yöntemin faydasını daha hızlı görmek için tarife biraz elma suyu da ekleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.