xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Evde Yapılabilecek 10 Cilt Bakım Maskesi

0 1.840

Bugün kendiniz için bir güzellik yapmak ister misiniz? Öyleyse aşağıda göreceğiniz 10 cilt bakım maskesi tarifini inceleyin, içlerinden cilt tipinize veya sorunlarınıza uygun olan 1 tanesini seçin, hazırlayıp uygulayın ve kendinize bakmanın hazzını yaşayın.

Cilt maskesi sürerken en iyi sonuçları almak istiyorsanız maskeyi yukarıdan aşağıya doğru hareketlerle uygulamayı unutmayın. Ayrıca, aksi belirtilmemişse maskeyi göz ve dudak çevresini boş bırakarak sürün. Cildiniz temiz ve makyajsız olmalı, hatta bir süredir peeling yapmıyorsanız maske uygulamadan 1 gün önce peeling de yapabilirsiniz. Yüz maskesi sürmeden önce cildin temiz olması maskeyi daha iyi emmesini, daha çok faydalanmasını sağlar. Nemlendirici veya başka bir kozmetik sürmemek, makyajsız olmak da şu açıdan önemlidir; böylece maskenin içeriğindeki maddelerle cildinizdeki maddeler arasında bir etkileşim olmaz, maske, başka bir şeyden etkilenmeden tamamen ve sadece kendi etkisini gösterir. Bir de kullanacağınız malzemelerin mümkün olduğu kadar organik, fazla kimyasal barındırmayan şeyler olması meselesi var. Bunlara dikkat ederseniz yaptığınız doğal güzellik maskesi tariflerinden maksimum faydayı sağlarsınız. Profesyonel cilt bakımı yaptırıyorsanız uygulamayı size işi bilen biri yapıyor demektir ve onun kararları, uygun gördüğü şeyler farklı olabilir. Bu işin eğitimini almıştır, kullandığı malzemelerin özelliğini biliyordur, cilt yapınızı tespit etmiştir, bir bildiği vardır. Ama kendi başınıza bir şeyler yapıyorsanız bunlara dikkat etmenizde fayda var.

 

1. Yumuşacık bir cilt için

Aşağıdaki malzemeleri karıştırın, elde ettiğiniz maskeyi göz kenarlarına sürmemeye dikkat ederek yüzünüze yedirin. 15 – 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla maskeyi çıkarın. Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için bu maskeyi ayda 1 – 2 kere uygulamalısınız.

1 tatlı kaşığı badem yağı

3 tatlı kaşığı toz badem

1 yumurtanın sarısı

1 tatlı kaşığı krema

2. Cildi arındıran ve nemlendiren yosun maskeleri

Birçok yerde övgüyle söz edildiğini gördüğüm bu yosun maskesi tarifleri için yosun tozu (Spirulina)bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Büyük aktarlarda veya Mısır Çarşısı’nda bulabilirsiniz belki, orijinali bir yana sahtesini bulmanın bile mesele olduğunu ifade eden yazılar var internette. Bir de kurutulmuş yaprak şeklinde olanı varmış, onu kahve öğütücüsü veya havan kullanarak toz haline getirmek gerekiyor. Hazırlarken dikkatli olun, yosun üstünüze değerse leke yapar. Yosun maskelerini ayda en fazla 3 – 4 kere uygulamalısınız.

2 – 1 / Aşağıdaki malzemeleri yavaş yavaş ve dikkatle karıştırın. Ortaya yumuşak ve yoğun bir kıvamı olan akıcı bir maske (Su gibi akıcı değil tabii) çıkması gerekiyor. Maskeyi hazırladıktan sonra hiç zaman kaybetmeden uygulayın, çünkü havayla fazla temas ederse kuruyuverir. Boyun bölgesine de sürebilirsiniz. Maske kuruduktan sonra (Tamamının kurumasını beklemeniz gerekmez, büyük kısmının kuruması yeterli) cildinizi bol suyla temizleyin.

2 yemek kaşığı toz yosun

2 – 3 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı

2 – 2 / Aşağıdaki malzemeleri güzelce karıştırın, cildinize uygulayın, maske kuruyana kadar bekleyin, sonra suyla yıkayarak cildinizi maskeden arındırın.

1 yemek kaşığı yosun tozu

2 yemek kaşığı ılık su (Önce 1 kaşık, biraz karıştırıp 1 kaşık daha)

1 tatlı kaşığı aloe vera jeli

1 tatlı kaşığı bal

cilt bakım maskesi tarifleri

3. Cilt beyazlatıcı pirinç unu maskesi

Bu maske aynı zamanda cilt lekeleri üzerinde de etkilidir. Cildi beyazlatma etkisine gelince, bunun için sabırlı olmanız ve maskeyi haftada 1 – 2 kere olmak üzere aylarca uygulamanız gerekir. Yapmanız gereken şey gayet basit; aşağıdaki 2 malzemeyi karıştırın, karışımı yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Aşağı yukarı 20 – 30 dakika beklemeniz gerekecek. Sonra bol ılık suyla yüzünüzü temizleyin.

2 -3 çay kaşığı pirinç unu

Bir miktar süt (Azar azar ekleyerek yüze sürülebilir bir karışım elde etmelisiniz)

4. Kuru ciltler için avokado maskesi

Bu maske aşırı kuru cilt yapısı üzerinde bile nemlendirici etki yaptığı gibi düzenli kullanırsanız kırışıklık oluşumunu da geciktiriyor. Aşağıdaki malzemeleri karıştırarak maskenizi hazırlayın, ince bir tabak halinde yüzünüze yayın ve 15 – 20 dakika bekleyin. Sonra da ılık suyla çıkarın.

2 yemek kaşığı ezilmiş avokado

1 çay kaşığı badem yağı

1 çay kaşığı bal

2 – 3 damla gül yağı (Olmasa da olabilir ama kullanırsanız işe yarar. Gül yağının sıkılaştırıcı ve nemlendirici özelliği vardır.)

5. Ergenlik sivilceleri için maya maskesi

Aşağıdaki malzemelerle maskeyi hazırlayın, yüzünüzün sivilceli kısımlarına sürün, 20 dakika sonra da çıkarın. Bu kürün 5 gün arka arkaya uygulanması tavsiye ediliyor. Bu esnada geceleri yüzünüze limon suyu sürüp yatmanız da öneriliyor ama bunu tercih etmezseniz (Bir zararı olur mu bütün gece kalmasının bilemedim, pek araştırmadım da.) limon suyunu cildinizde yarım saat bekletip sonra yüzünüzü yıkama yoluna da gidebilirsiniz.

1 çay kaşığı kuru maya (Un halinde)

1 tatlı kaşığı oksijenli su

1 adet dövülmüş aspirin

10 cilt bakım maskesi

6. Cilt lekeleri için doğal yağ karışımı

Aşağıdaki yağları, her biri aynı oranda olmak üzere (1’er tatlı kaşığı veya çay kaşığı olabilir) karıştırıp bir şişeye koyun ve geceleri şişeyi çalkalayıp karışımı yüzünüze sürerek yatın.

Kayısı çekirdeği yağı

Kayısı yağı

Fındık yağı

Gül yağı

Üzüm çekirdeği yağı

Hindistan cevizi yağı

7. Siyah noktalar için bal ve tarçın maskesi

Balın da, tarçının da cildi ve cilt gözeneklerini temizleme, mikroplardan arındırma özelliği vardır. Bu maskeyi cildinizi siyah nokta oluşumundan korumak için de kullanabilirsiniz, ille de siyah noktalar çıkmasını beklemeniz gerekmez yani. Hazırlanıp uygulanması da gayet basit, 2 malzemeyi karıştırıp siyah noktaların olduğu kısımlara daha yoğun olmak üzere bütün yüzünüze, 3 -5 dakika boyunca masaj yapmak suretiyle sürüyorsunuz ve sonra da ılık suyla cildinizi temizliyorsunuz.

8. Anti – aging etkili cilt bakım maskesi

Yaşlanmak kaçınılmaz ama zamanından önce çökmeyi engellemek mümkün biliyorsunuz. Aşağıdaki maskeyi haftada 1 kere uygulayarak cildinizi erken yaşlanma belirtilerinden koruyabilirsiniz. Yapmanız gereken şey aşağıdaki malzemeleri karıştırıp yüzünüze sürmek, yarım saat sonra da ılık suyla maskeyi çıkarmak.

1 adet avokado (Ezilmesi gerekiyor)

1 çay kaşığı tarçın

3 yemek kaşığı saf kakao tozu

2 yemek kaşığı bal

evde yapılabilecek maske tarifleri

9. Yağlı ciltler için patates maskesi

Patates cildin yağ oranını dengeliyor, ayrıca rengini de biraz açıyormuş. Aşağıdaki maskeyi ayda 1 – 2 kere uygulayarak yağlı cilt yapısının verdiği sıkıntıları azaltabilirsiniz. Maskenin hazırlanışı şöyle; 1 adet patates haşlanıp çatalla eziliyor, üstüne süt ve yumurta sarısı ekleniyor, ortaya karışım biraz ısıtılıyor. Sonra ılık halde iken yüze sürülüp 20 dakika kadar bekletiliyor. Son hareket bol suyla cildi maskeden arındırmak tabii ki.

1 adet patates

1 yumurtanın sarısı

1 çay bardağı süt

10. Peeling etkisi yapan kahve maskesi

Cildinizdeki ölü hücrelerden bir parça zeytinyağı ve Türk kahvesi sayesinde kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, bu mümkün. Aşağıdaki doğal peeling maskesini haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey malzemeleri karıştırmak ve elde ettiğiniz maskeyle cildinize 2 – 3 dakika masaj yapmak. Sonra da 10 dakika yüzünüzde maskeyle bekleyin ve bol suyla yüzünüzü temizleyin; hepsi bu.

Yalnız hakkaten iyi yazdım, 930 kelime olmuş, şimdi biraz geçmiştir. Binkelam.com ziyaretiniz için teşekkür eder, denediğiniz tariflerden fayda görmenizi dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.