xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Evlenme Teklifi İçin Çok Fazla Beklemenin Riskleri

0 53

Resmi hayat arkadaşınız olabileceğini düşündüğünüz bir partneriniz varsa yakın zamanda evlenme teklif etmeyi düşünmüş olabilirsiniz. Bu düşünce süreci bazen zaman alabilir ve partnerinizin düşündüğünden daha uzun sürebilir. Hazır olmayan birine bu konuda baskı yapılması tavsiye edilmez. Fakat diğer tarafın bunun için sonsuza kadar beklemesi de kabul edilebilir değildir. Ayrıca kendisinden bunun beklenmesi de adil değildir. Evlenme teklifi için çok fazla beklemek bazı riskler içerir.

Bu riskleri azaltmanın başlıca yolu açık iletişim ve duygular konusunda dürüst olmaktır. İlişkilerde, bir süre geçtikten sonra ilişkinin geleceği ve tarafların beklentileri söz konusu olmaya başlar. Partneriniz size belirli bir süre sonra evlilik yoluna girmek istediğini söylerse onu gerçekten dinlemeli ve dikkate almalısınız. O süre içinde siz o noktaya varamazsanız bu konuda açık ve dürüst olmayı ona borçlusunuz. Beklemeye devam edip etmeyeceği konusunda karar verme hakkını ona tanımalısınız.

“Çok uzun” öznel ve çiftlere göre değişen bir tanımdır. Bu sadece aranızdaki ilişkiye bağlıdır ve dış etkenlerin sizi etkilemesinden kaçınmaya çalışmalısınız. Fakat şunu da unutmamalısınız: İlişkiniz ve hedefleriniz konusunda aynı fikirde olmanız halinde partneriniz saati çalıştırmaya başlayabilir.

Kırgınlık

Teklifi yapmak için çok fazla beklemeniz partnerinizin kendini kırgın hissetmeye başlamasına yol açabilir. Kendisinde bir sorun olduğunu düşünmeye başlayabilir. Sizin için değerli olmadığı, tarafınızdan ciddiye alınmadığı hissine kapılabilir .

Bu tür duygular, bir noktadan sonra uzun süreli ve kalıcı hale gelebilir. Yani teklifi yapsanız bile partneriniz bunu baskı altında olduğunuz için, artık ayıp oluyor diye yaptığınızı düşünebilir. Bu durum partnerinizin duyguları, tepkisi ve cevabı üzerinde belirleyici olabilir.

Stres

Sevgiliniz bu adım için hazır olduğu halde sizin ayak sürümeniz ilişkiyi stresli hale getirebilir. Partneriniz sürekli olarak beklentisine dair ipuçları, hatta ültimatom vermeye başlayabilir. Böyle bir baskı kaçınılmaz olarak strese yol açar ve ilişkiyi olumsuz etkiler. Daha fazla zamana ihtiyacınız olduğunuzu söyleyerek stres seviyesini düşürmeye çalışabilirsiniz. Fakat bu ancak geçici bir çözüm olur.

Ayrılık

Çok uzun süren ve beklenen adımın atılmadığı beraberlikler ayrılıkla da sonuçlanabilir. İlişkiniz uzun süredir devam ediyorsa ve sevgilinizin evleneceğiniz kişi olduğunu düşünüyorsanız muhtemelen teklif yapmayı düşünmeye başlamanın zamanı gelmiştir. Birlikte birkaç yıl geçirdiğiniz halde hala emin değilseniz, belki de bunun sonsuza kadar sürmesi gerekmiyordur.

Kar topu etkisi

Evlilik teklifi için çok fazla beklemek ilişki için olumsuz olan süreçleri tetikleyebilir. Bunlardan biri de partnerinizin çevresiyle bu konuda ve sizin hakkınızda olumsuz konuşmaya başlamasıdır. Bu durum kendisinde size karşı negatif duygular oluşmasına yol açar. Bu duygular giderek daha fazla, daha baskın hale gelebilir.

“Hayır” cevabı alma ihtimali

Teklif için çok fazla beklediyseniz ve partneriniz de kırgınsa, sonunda “Benimle evlenir misin?” dediğinizde size “Hayır” diyebilir. Sürekli olarak bu konuda düşünmenin, konuşmanın, imalarda bulunmuş olmanın etkisiyle yıpranmış olabilir. Teklifi artık eski hevesiyle beklemiyor olabilir. Ayrıca teklifi sadece kendisini susturmak için yaptığınızı da düşünebilir.

Başka biriyle karşılaşma

Sevgiliniz sizinle çıkarken başka birini bulursa onun evlenmeye layık biri olmadığını düşünebilirsiniz ve haklı da olabilirsiniz. Ancak, gerçekten bir yuva kurmaya istekli olup da sizin bu ihtiyacını karşılamaya istekli olmadığınızı düşünmesi farklı bir durumdur. Hayat akıp gidiyor, insan gerçekleştirmek istediği şeyleri yapmak için sonsuz bir zamana sahip değil. Partneriniz sizde aradığı nitelikleri görüyor fakat beraber aile kurma konusunda gereken adımı atmaya niyetli olmadığınızı düşünüyorsa, benzer özelliklere sahip ve evlenmek için daha istekli birini daha çekici bulabilir.

Teklifin diğer taraftan gelmesi

Partneriniz sizden evlilik yolunda bir adım bekliyor fakat bu adımı atmayacağınızı düşünüyorsa, teklifi kendisi yapmaya karar verebilir. Siz bir türlü harekete geçmiyorsanız ve kendisi bu aşama için hazırsa, başka seçeneği olmadığını düşünebilir. Bu her zaman olumsuz bir şey değildir. Ancak, evlilik teklifinin kadından gelmesini istemeyen, aykırı bulan bir erkek için bir kabus olabilir.

Aile kurmanın gecikmesi

Bir aile kurmak 20li yaşlarda insanın önceliği olmayabilir. Ancak 30lu ve 40lı yaşlarda insanlar biyolojik saatin çalıştığını hissetmeye ve bu yüzden endişe duymaya başlarlar. Bazı kişiler için başlıca evlenme isteme sebeplerinden biri budur. Bu yaşlardaki biriyle çıkıyorsanız teklifi yapıp yapmayacağınıza ve ne zaman yapacağınıza karar verirken durumu göz önünde bulundurmalısınız. Evlenmeye niyetiniz yoksa hayatın bu dönemlerinde insanları oyalamak birçok açıdan adaletli değildir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.