xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Fotoğraflı Kavun Yatağında Dondurma Tarifi

2 1.510

Sıcakların mevsim normallerinin üzerini de aşıp giderek işi yüzsüzlüğe vurduğu şu günlerde serinlemek için buz gibi bir dondurmadan daha iyi ne olabilir? Cevap veriyoruz: kavun yatağında dondurma!

Çeşitli kaynaklarda adı kavunda dondurma olarak da geçen bu tarifin pek çok farklı uygulama biçimi olsa da aslında hepsi içi oyulmuş ufak bir kavunun dondurmayla doldurulup farklı malzemelerle tatlandırılmasından ibaret. Bu nedenle bu şahane lezzeti dışarıdan alıp lüzumundan fazla para harcamaktansa bizimkinden de fikir alarak kendiniz bir kavun yatağında dondurma tarifi geliştirmenizi, hatta her seferinde farklı malzemelerle farklı kombinasyonlar deneyerek sıcak yaz günlerini renklendirmenizi öneririz.

İşte evde bizzat deneyerek hazırladığımız ve sizin için adım adım fotoğrafladığımız 2 kişilik kavunda dondurma tarifi;

Malzemeler:

1 adet küçük boy kavun

Kişi başı 3-4 top kadar dondurma (aroma tercihi size kalmış ancak meyveli olanları öneririz)

40 gram kadar fındık içi

Hazır veya toz halinde çikolata sosu

Birkaç parça küp gofret veya rulokat

Hazırlanışı

Tabak olarak kullanacağınız kavunların soğuk ve lezzetli olması için öncelikle küçük boy bir kavunu ortadan ikiye bölün ve içini kaşık yardımıyla ufak bir kase büyüklüğünde oyun. Ardından hazırladığınız kavunları buzluğa kaldırıp diğer malzemeleri hazırlamaya başlayın.

40-50 gram kadar fındık içini havanda dövün ya da mutfak robotundan geçirin. Ben fındığın toz halinde değil biraz daha kıtır olmasını istediğim için havanı tercih ettim ve fazla ufalamamaya çalıştım. Ardından aldığınız gofretleri ya da rulokatları tek lokmalık parçalara bölün. Eğer çikolata sosunu toz halinde tercih ettiyseniz üzerindeki tarife uygun olarak hazırlayın ve altını kapatıp hafiften soğumaya bırakın. Biz pratik olması açısından sıvı halde hazır bir sos tercih ettik.

Soğuyan oyulmuş kavunları buzluktan çıkarıp içlerine dilediğiniz aromadaki dondurmaları yerleştirin. Topların üzerine önce bir miktar çikolata sosu dökün, ardından da ufaladığınız fındıkları gezdirin. Biz kendi tabaklarımızda fındığı oldukça bol tuttuk, size de tavsiye ederiz. Son olarak gofret ya da rulokatları da yerleştirin.

Eğer dondurmayla meyveyi birlikte yemekten hoşlanıyorsanız süsleme için gofret parçaları yerine kurutulmuş meyve parçaları ya da küp küp doğranmış taze meyveler kullanabilirsiniz. İşte kavun yatağında dondurma tarifi bu kadar kolay! 10 dakikada hazırladığınız tatlıları dilerseniz birkaç dakika daha buzlukta bekletip o şekilde servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Siz de yazın bunaltıcı havasında kendi hazırladığınız yiyecek ve içeceklerle serinlemekten yanaysanız “Serinletici Yaz İçecekleri” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Efil efil günler dileriz.

2 Yorumlar
  1. Renkli Pasta Sepeti

    Immm.. Nefis görünüyor. Ellerinize sağlık..

    1. Hilal Uslu

      Teşekkürler. Kızıma iletirim, onun eseri.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.