xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Frantz: Film 2016

0 1.383

2016 Almanya – Fransa yapımı Frantz naif, estetik, zarif bir François Ozon filmi. 1. Dünya Savaşı’nın insanlarda bıraktığı yıkıcı psikolojik etkilere odaklanan filmin hikayesi savaştan sonraki yıllarda, Almanya ve Fransa’da geçiyor. Ağırlığın siyah beyaz sahnelerde olduğu yapımda yer yer renkli sahneler de bulunuyor.

Frantz’ın konusu şöyle: Almanya’nın bir kasabasında yaşayan Anna nişanlısı Frantz’ı Fransız cephesinde kaybetmiş olmanın üzüntüsüyle boğuşmaktadır. Onun anne ve babasıyla aynı evde yaşayan Anna nişanlısının mezarına yaptığı ziyaretlerden birinde bir başkasının da mezara çiçek bıraktığını görür. Bunu yapan Adrien isimli bir Fransız gencidir. Frantz’la savaş öncesinde Fransa’da dost olduklarını söyleyen Adrien Anna’yla da, Frantz’ın ailesiyle de yakınlık kurar. Onlara Frantz’la ilgili güzel anılar anlatır, evdeki matem atmosferinin dağılmasını sağlar. Quedlinburg muhafazakar ve miliyetçi bir kasabadır, insanlar düşman bir milletin üyesi olarak baktıkları Adrien’e hiç de sıcak davranmazlar. Frantz’ın babası ise, milliyetçi arkadaşlarıyla arasının bozulmasını göze alarak genci sahiplenmeye başlamıştır. Bir süre sonra Anna ona romantik duygular beslemeye ve iç dünyasında bununla ilgili çelişkiler ve hesaplaşmalar yaşamaya başlar. Öte yandan Adrien’in henüz anlatmadığı şeyler de vardır ve bunların ortaya çıkması olayların seyrini değiştirecektir.

Savaş karşıtı filmler kategorisine giren yapım vicdan azabı, mağduriyet, yas tutma süreci gibi unsurlar üstünde de duruyor. Siyah – beyaz sahneler dünyanın savaşın yol açtığı travmalar yüzünden renksizleştiğini ifade ederken karakterlerin karamsarlıklarından ve matemlerinden geçici olarak sıyrıldıkları zamanlarda renkli görüntüler devreye giriyor. Büyük kısmında izleyiciye o dönemde Almanların Fransızlara nasıl baktıklarını anlatan film, finaline doğru Fransızların Almanlara bakış açısını aktarmaya başlıyor. Seyirciyi ikide bir ters köşe yapan, sırların ve yalanların havada uçuştuğu Frantz, Ozon’un çetrefilli üslubuyla çekilmiş bir film olarak herkese hitap etmeyebilir. Fakat güçlü oyunculukları, savaşın toplumu nasıl tükettiğini aktarabilmesi, müzikleri ve kostümleriyle beğenilmeyi hak eden, ıskalanmaması gereken bir film bu.

Frantz’da başlıca roller Paula Beer, Pierre Niney, Ernst Stötzner, Marie Gruber, Johann von Bülow, Anton von Lucke, Cyrielle Clair ve Alice de Lencquesaing tarafından paylaşılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.