xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Gebelik Döneminde Kaç Kilo Alınmalı?

0 1.120

Dünyaya sağlıklı bir bebek getiren kadınların gebelik süreci incelendiğinde hemen hiç kilo almayanlara da, ağırlığı 30 kilo kadar artanlara da rastlanmaktadır. Ancak bunlar uç durumlardır; anne adaylarının büyük kısmının hamilelik boyunca aldığı ortalama kilo 12.5 kilo civarındadır. Gebelikte kilo alımı için ideal kabul edilen rakam da budur ancak bu da boyuyla kilosu orantılı olan kadınlar için geçerlidir.

Genel olarak kilosu boyuna göre az olan zayıf kadınların 18, şişman kadınların ise 7-11 kilo arasında kilo alması önerilir. Fakat şişman kadınların bu kiloyu tutturmak adına diyet yapmaları ve kilo kaybetmeye çalışmaları doğru değildir. Bunun yanı sıra gebelik süreci şişman bir kadın için fazla kilo almasına sebep olan sağlıksız beslenme alışkanlıklarını değiştirmek için ideal bir zamandır.

Hamilelikte kilo alımıyla ilgili rakamlar ortalama rakamlardır, bunlar çeşitli faktörlere göre değişkenlik gösterir. İdeal ölçülerden söz etmek gerekirse en sağlıklı durum vücut ağırlığının hamileliğin ilk 3 ayında 1.3-3.6 kilo arasında, ikinci 3 aylık dönemde her ay için 1 kilo ve son 3 ayda da her ay için 2 kilo artmasıdır.

Hamileliğin başlangıcında normal kilosunda olan bir anne adayı gebeliği boyunca 7 kilodan az kilo alırsa bebeğin ağırlığı da düşük olur. 18 kilonun üstünde kilo almak da sakıncalı kabul edilir. Şöyle ki; gebeliğin ortalarına doğru anne adaylarında diyabet ve hipertansiyon riski, ödem, gebelik zehirlenmesi gibi olumsuz durumlar oluşabilir ve bu da bebeğin doğum sonrasında veya ilerleyen zamanlarda diyabet riski taşımasına yol açar. Vücutta çok fazla ödem oluşursa da anne adayı konforsuz bir hamilelik geçirir.

Gebelikte kilo alımıyla ilgili rakamları dikkate almalı fakat bunun kişilere göre değişkenlik göstereceğini unutmamalısınız. Normalden zayıf olan kadınların, ideal kilosunda olanların ve kilolu kadınların alması gereken kilo miktarı aynı değildir.

Düzenli olarak kontrole gidiyorsanız kilo alışınızı bizzat kontrol etmeyebilirsiniz ama bunu yapmak isterseniz bir tartı edinin ve haftada bir kere, sabah kalkar kalkmaz ve üstünüzde sabah kıyafetlerinizle tartılın. Yemeklerden sonra veya akşam saatlerinde alacağınız sonuçlar yanıltıcı olabilir.

Tartılırken üstünüzde daima hafif kıyafetler olsun. Hep aynı tartıda ve ibrenin sıfırda olduğundan emin olarak tartılın.

Hamilelik döneminde vücut şeklinizin bozulacağı endişesiyle diyet yapmamalısınız. Az yemeye değil sağlıklı beslenmeye odaklanın, hazır gıdalardan uzak durun. Ani kilo artışı veya kilo düşüşü gibi sizi endişelendiren bir durum olursa zaman kaybetmeden doktorunuza başvurun. Normal sınırlarda kilo alırsanız hem daha kaliteli ve rahat bir gebelik yaşarsınız hem de doğumdan sonra normal kilonuza dönmeniz daha kolay olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.