xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Gebelikte Çatlak Oluşumunu Önlemenin Yolları

0 1.090

Gebelik döneminde vücudunuzda şu veya sebeple (Genetik nedenlerden ötürü olabilir, derinizin özelliklerinden veya gebelikte cilt bakımı konusunda özensiz davranmanızdan dolayı olabilir, aşırı kilo almaktan olabilir) cilt çatlakları oluştuysa fraksiyonel lazer gibi yöntemlerle bu çatlakların daha hafif ve belirsiz hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Yok olmasını değil ama, maalesef bu mümkün değil. Öte yandan gebelik çatlaklarını önlemek için elinizden geleni yapmanıza rağmen yine de sizde çatlaklar oluşabilir. Ailenizde bu sorunu yaşamış kadınlar varsa sizde de olması ihtimali büyüktür. Fakat bu çatlak önleyici bakım yapmanın gereksiz olduğu anlamına gelmez kesinlikle, bu konuda titiz davranırsanız, çatlaklarınız olabilecek en az miktarda olacaktır – ki hiç olmayabilir de. Bu yüzden daha başlangıçtan önleyici tedbirler almak en doğrusudur.

Pahalı kozmetik ürünleri almanızın çok özel bir faydası olmaz, paranız varsa ve içiniz rahat edecekse bu tip ürünler için sarf edin ama bütçenizi zorlamanıza hiç gerek yok. Cildinizi her zaman nemli tutmaya özen gösterin, bunun için yapmanız gereken şeylerden biri bol miktarda su içmek, diğeri ise etkili nemlendirici kozmetikler veya doğal yağlar kullanmak; kakao yağı gibi. Hakiki kakao yağı katı olur ve ancak 34 derece sıcaklıktan itibaren erir, buna dikkat edin, bu yağı benmari usulüyle eriterek kullanabilirsiniz. Cildi besleyen ve nem kaybetmesini önleyen bir yağdır, çatlak oluşabilecek bölgelere sürüldüğünde deri çatlakları oluşmasının önünü keser. Gebelik çatlaklarını önlemek için bebe yağı ve vazelin de kullanabilirsiniz. Eşit miktarlardaki melisa yağı, kantaron yağı ve kayısı yağı karışımını her gün cildinize sürmek de cildinizi çatlaklardan korumak için alabileceğiniz önlemler arasında. Cildin gerildiği bölgelere doğal yağlarla masaj yapmak cildi yumuşatıp nemlendirecek ve çatlaklardan koruyacaktır. Teninizde hiçbir belirti olmasa bile gebelik döneminde cilt bakımınızı yapmalısınız. Vücudunuzda büyük değişiklikler oluyor, fiziksel bozulmalara karşı alınabilecek bütün önlemleri almak lazım. Nemlendirici cilt bakımı zaten rutin olarak yapılması gereken bir şey, bu hassas dönemde bu konuda çok daha dikkatli olmalısınız. Bu kendinizi daha iyi, daha keyifli hissetmenizi de sağlayacaktır.

Hamilelik dönemi sırasında sofranız C ve E vitaminleri açısından zengin olmalı, bu vitaminler çatlakları önlemek açısından da etkilidir. Doktorunuz size almanız gereken kilo miktarı konusunda bilgi verecektir, bu konuda onun çizdiği sınırlardan çıkmamaya çalışın. Ani bir şekilde veya gerekenden fazla miktarda kilo alan kadınların vücudunda çatlak oluşması ihtimali daha yüksektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.