xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Gebze Mekanları: Sibel Ev Yemekleri

0 1.633

Günümüz hazır gıda sektöründe, “Ev yemekleri” diye adlandırılan kategorinin genel içindeki pazar payı, işletme sayısı her gün artış gösteriyor. Kadın esnaf ağırlıklı, belki de yüzde 100 kadın oranında kadın esnafın, girişimcinin içinde yer aldığı bu sektör arz talep dengeleri kapsamında toplumsal bir ihtiyaç üzerinden türedi. O veya bu gerekçeyle  öğlen yemekleri ağırlıkta olmak üzere gıda, yemek ihtiyacını ev ve işyerlerinin dışındaki mekanlarda gidermek durumunda olanların önemli bir kısmının tercihi her zaman ev yemekleri üzerine. Bir de zaman zaman bu tip mekanları, zaman zaman farklı yerleri tercih eden bir kitle var. Gebze’deki Sibel Ev Yemekleri bu tercihin farkındalığıyla açılmış bir mekan.

 

Doğalgaza Rağmen Soba ve Bir Gebze Nostaljisi: Tulumba

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde Sibel Dumanlıova tarafından kurulan, Sibel Hanım’ın eşi Mehmet, kızı Gülşah ve zaman zaman oğlu Kerem’den her tür işçilik desteği de alarak işlettiği Sibel Ev Yemekleri bir aile işletmesi ama aile tanımlamasını sadece işletmenin hukuksal yapısı üzerinden yaparsak eksik kalacaktır. Mekan iç çizimi, tasarımı ile de insana kendisini evinde hissettiriyor. Şöyle ki Gebze doğalgaza yıllar önce kavuşsa da mekanın tam ortasındaki soba, sonbahar ve kış aylarında faaliyette. Üzerinde çay demlenen, kestane pişirilen, mandalina portakal kabuğu konularak aroma saçılan sobanın tek eksiği, çamaşırlığı. O da çamaşırlık işyerinde uygun kaçmayacağından gerek. Dekorasyondaki bir diğer ayrıntı ise Gebze nostaljisi yaşatıyor. Yıllar önce hemen her bahçeli evin bahçesinde yer alan su kuyusu tulumbasının bir örneği mekanı süslüyor.

sibel-ev-yemekleri

Koltuk Kanepe Takımı Yemek Sonrası Keyfi İçin

Günümüzde aile reislerinin ve diğer aile bireylerinin en büyük keyiflerinden biri yemeğin hemen ardından salondaki en yumuşak koltuğa adeta gömülüp çay veya hafif çerezler eşliğinde ev ahalisi ile sohbet etmek veya televizyon izlemek ya da gazete kitap dergi karıştırmaktır. Hatta ufak bir şekerleme de fena gitmez.  Sibel Ev Yemekleri bu ihtiyaca da yanıt veriyor. Mekanın ayrı bir köşesindeki koltuk kanepe takımları bu keyfi arayanlar için.

Mutfak ile Salon Arasında Duvar Yok

Her ne kadar ev kadınlarının çok hoşuna gitmese de evin içinde mutfak 7/24  ev halkına açık bir mekandır. Hatta yeni tasarımlı evlerde mutfak ile salonu ayıran duvarlar dahi kalkmaktadır. Sibel Hanım’ın Gebze’de ev yemekleri yemek isteyenler için açılmış olan işletmesi de bu yeni tasarıma tamamen uymuş. Hazır gıdayla ilgili işyerlerinde hayli yaygın olan, “Mutfağımızı gezebilirsiniz” anlayışını bir tık öteye taşımış. Mutfak tezgahın hemen arkasında. Duvar yok. Oturduğunuz yerden mutfağı görebiliyor, göz kararıyla üretimi kolaçan edebiliyorsunuz. Bu kadar şeffaflık  sektörün olmazsa olmazları arasında yer edinen hijyen konusunda tüketiciye büyük bir güven veriyor.

sibel-ev-yemekleri-gebze

Deneme Yanılma Yöntemini Benimsemiş

Ev kadını, evli ve iki çocuk annesi Sibel Dumanlıova, Çolakoğlu Kız Meslek Lisesi konfeksiyon/hazır giyim bölümü mezunu. Bu mekanı açtığı güne kadar değil başka bir iş kolunda esnaflığı, çalışmışlığı dahi yok. Çalışmaya karar verdiğinde direkt, “Kendi işim olsun” demiş. Gerekli sermayeyi yakın akrabalarından edinmiş. Hazır giyim ve konfeksiyon eğitimi almasına karşın ev yemeklerine, bu konudaki ustalığına güvenerek tercih etmiş. Yemek hazırlama konusunda hiçbir rol modeli yok. Kimileri, “Annemden, halamdan, kayınvalidemden öğrendim” der. Sibel Dumanlıova öyle demiyor. Gençlik yıllarında yemek tarifi kitapları, günümüzde internetten yemek tarifleri okuduğu yok. Arada bir kimin neyi nasıl pişirdiğine dair bilgi edinmek için göz atıyor. Her çeşit yemek üzerinde kendi deneyimini konuştururken lezzet kalitesinde çıtayı deneme yanılma yöntemiyle yükselttiğini de ifade ediyor.

Haftanın 7 Günü, 7/24 Arası Açık

Sibel Ev Yemekleri’nde kapının kilidi haftanın 7 günü sabah 07.00’de açılıyor. Gün, gün bitene kadar sürüyor. Bazen daha da uzayıp diğer günün ilk saatlerinden de alıntı yapabiliyor. Aynı anda 40 kişiye hizmet verebilecek kapasitedeki mekanın şimdilik dışarıya servisi pek yok. İlerleyen yıllarda muhtemelen olacaktır. Günlük, düzenli tüketim yapan bir iki işyerine adrese teslim hizmet veriyorlar ancak o işyerlerinde yemek servisini, bulaşığı ve diğer hizmetleri üstlenmiyorlar.

Bayram Öncesi Bayram

Sibel Ev Yemekleri, 28 Ekim 2014 günü hizmete açıldı. Aslında bu tür işyerleri genelde bahar aylarında açılış yapar ancak bir takım aksiliklerden ötürü sarkmış. Her şeye rağmen 28 Ekim’den önce de açılabilirmiş ancak Sibel Hanım, “Hazır açılış tarihi sarkmışken biraz daha sarkıtalım, açılışa anlam katalım istedik. Cumhuriyet Bayramı’ndan bir gün önce kurdeleyi kestik” diyor. İkinci yılını geride bırakan mekanın açılışı aile ve sülale bireylerinin katılımıyla, protokol davet edilmeden, mütevazı bir törenle yapılmış ancak Sibel Hanım ilerleyen yıllarda, örneğin sembolik önem taşıyan beşinci yılda bir etkinlik düzenlemeyi tasarlıyor.

gebze-mekanlari-sibel-ev-yemekleri

Sibel Anne Köftesi İçin Patent Alacak

Sibel Dumanlıova hemen her yemek çeşidinde çok iddialı. Ama köfte, mantı, hamsi tava ve kokoreç konusunda biraz daha iddialı. Fiyatlar ise gayet makul. Tava veya buğulama hamsinin porsiyonu 10 TL. Biz tattık. Yerken parmaklarınıza dikkat etmeniz gereken mantının porsiyonu  14 TL. Dolma 7, pilav 5, makarna tabağı 8 TL’den servis ediliyor. Sacda pişirilen kokoreç porsiyonu 10 TL’den satılıyor. Yarım ekmek içinde tercih etmeniz durumunda 7 TL. Menüde en iddialı olduğu çeşitlerden biri köfte Dumanlıova’nın. Hatta patent almaya hazırlanıyor ve ismini de Sibel Anne Köftesi olarak tasarlıyor. O eşine az rastlanır lezzetin porsiyonu ise 14 TL.

Tabldot türünü tercih edenler için günün menüsüne uymak kaydıyla 4 çeşit yemek 15 TL. Çorba, ana yemek, makarna/pilav yanında salata, turşu veya yoğurt çeşitlerinden biri servis ediliyor.

Gün içinde bir yorgunluk çayı içmeyi tercih ederseniz, çayın bardağı 1 TL.

Bu tür mekanların olmazsa olmazı kahvaltıya gelince, tabak halinde 15 TL. Serpme kahvaltıda ise en az iki kişi olmak kaydıyla kişi başı 20 TL. Her iki seçenekte, çay sınırsız.

İletişim

Güzeller Mahallesi, Bülbül Caddesi, No: 5/A   Gebze – Kocaeli

0262 – 888 76 01

0543 – 209 55 46

Face: Sibel Ev Yemekleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.