xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Gebze’de 2 Basketbol Sevdalısı: Kübra Yılmaz Ve Selvi Koç

0 2.183

Gebze’de çeşitli kulüplerde ve okul takımlarında oynayan Kübra Yılmaz ve Selvi Koç koşulların elverişsizliğinden ötürü zorlanıyor ama her ikisi de basketbol sevdasından vazgeçmiş değil

 

Dünyada ve ülkemizde futboldan sonra en çok ilgiyi gören ancak bir türlü istenen aşamaya gelemeyen basketbolda amatör ligler, il ve ilçelerde kurulan takımlar bu sporun yaygınlaşması, sevilmesi için büyük önem taşıyor. Ancak her zaman koşullar elverişli olamayabiliyor. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde de basketbol sporu ite kaka ilerliyor. Birbirleriyle çocukluk yıllarından itibaren arkadaş olan, aynı takımlarda top koşturan Kübra Yılmaz ve Selvi Koç şimdi üniversite adayı iki lise son sınıf öğrencisi. İki genç ileriye dönük hedeflerini, basketbolun yaşamlarındaki mevcut ve gelecekteki yerlerini binkelam.com için dile getirdi.

Kübra’nın Hedefi Namık Kemal Üniversitesi BESYO

17 yaşındaki Kübra Yılmaz, Gebze’de dünyaya geldi. Aslen Muş, Bulanıklı. Çayırova’daki Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencisi olan Kübra Yılmaz ailesiyle birlikte Gebze’nin Osman Yılmaz Mahallesi’nde oturuyor. Hedefi Tekirdağ’daki Namık Kemal Üniversitesi’nin Beden Eğitimi ve Spor Bölümü (BESYO). NKÜ’yü tercih etmesinde ana etken Tekirdağ’daki basketbol alışkanlığı ve yaygınlığı. Boş zamanlarında basketbol kulüplerinin ne yapıp ettiklerine dair incelemeler yapan Kübra Yılmaz, Çorlu Belediye Spor Kulübü’nün (ÇBSK) basketbol takımını da gözüne kestirmiş. Okulu bitirdikten sonra önce beden eğitimi öğretmenliği yapmak istiyor. Gebze’de imkanların yetersizliğinden ötürü İzmit’te sürdürdüğü basketbol yaşantısına karşın üniversite eğitimi aldığı yıllarda hem eğitimini sürdürmek hem de basketbolla ilişkisini kesmemek istiyor.

Önce Gebze Gençler Birliği Sonra Kocaeli Basket’te Oynadı

Basketbola Gebze’de Mustafapaşa Ortaokulu’nda başlayan ve okul kız takımında kaptanlık yapan Kübra Yılmaz ardından Gebze Gençler Birliği’nin küçük, yıldız ve genç takımlarında oynadı. Geçen sezon şartlardan ötürü evine 50 kilometre mesafedeki İzmit’te yer alan Kocaeli Basket’te forma giydi. Üç numarası formasıyla, forvet oyuncusu olarak görev yaptı. 2 ve 3 sayılık atışlarındaki isabet ve sayı gücü ile dikkatleri üzerine topladı.

Turnuva Tecrübesi de Var

Kübra Yılmaz’ın turnuva tecrübesi de var. Kocaeli Basket geçen sezonu il birincisi olarak tamamladıktan sonra önce Marmara ikinciliğini kazandı. Türkiye yarı finallerinde ise üçüncü grubun dördüncüsü oldu. Bundan iki sezon önce Gebze Gençler Birliği’nde oynarken aynı grubun birincisi olan Gölcük Basket takımı ile Çanakkale’ye gitti. Orada takımıyla grup ikinciliği yaşadı. Geçen sezon formasını giydiği Kocaeli Basket takımı yeni sezon hazırlıklarına başlamak üzere ancak Kübra Yılmaz üniversite sınavlarına hazırlanacağından ötürü bu sezon gidiş geliş 100 kilometre mesafe yapmayı, yolda vakit harcamayı pek gözüne kestiremiyor. Gebze’de basketbol sporunun konumunu şöyle izah ediyor:

Gebze’de Basketbolun Üzerine Çok Düşülmüyor

“Gebze’de basketbol oynamak isteyen çok sayıda kız vardı ama burada basketbolun çok üzerine düşmüyorlar. Sadece takımın sahaya çıkıp çıkılmadığına bakılıyor, o kadar. ‘Geliştirmedir, başarıdır, profesyonelliğe gitmedir…’ ilerisi görülmüyor. Basketbol ve kulüpler hep aynı yerde sayınca kızların da ilgisi azalıyor haliyle. Ben bu sezon sadece üniversiteye hazırlanmayı ve Gebze’de koşullar elverişli olmadığı için ara vermeyi düşünüyorum. Ancak üniversiteye başlayınca gerek okul, gerekse okul çevresindeki takımlarda oynama amacım var. Tekirdağ’daki Namık Kemal Üniversitesi’ni düşünmem de boşuna değil. Üniversiteyi bitirdikten sonra ise beden eğitimi öğretmenliğinden başka antrenörlük, hakemlik gibi hedeflerim de olacak. BESYO’da verilen eğitim bu gibi alanlarda görev yapmamız için de yeterli.”

Profesyonel Ligler ve Milli Takım

Kübra Yılmaz’ın babası Salih Yılmaz, Tuzla’da bir fabrikada çalışıyor. Annesi Fatma Yılmaz da Arçelik fabrikasının yemekhane bölümünde. Üç çocuklu ailenin en küçüğü olduğunu belirten Kübra Yılmaz, “Annem ve babam Gebze’deki iç saha maçlarımızı fırsat buldukça izlemeye de gelir. Her ikisi de üniversite öğrencisi olan abilerim futbolla ilgileniyor. Spora her zaman ilgim vardı. Ailemden gördüğüm destekle de basketbola yoğunlaştım. Basketbolda profesyonelliğe, milli takım oyunculuğuna, hakemliğe, antrenörlüğe, gidebileceğim yere kadar gidebilmek gibi bir hedefim ve ideallerim var” dedi.

Bir Kadın Kendi Ayakları Üzerinde Durabilmeli

Yaz tatillerini çalışarak değerlendiren Kübra Yılmaz bir süre Gebze Hacı Halil Mahallesi’nde Cookiees Cafe’de de çalıştı. Yılmaz, “Bu şekilde kendi harçlığımı kazanabiliyorum. Bir kadının kendi ayakları üzerinde durması gerektiğini savunanlarındanım. Yaz tatillerinde çalışarak harçlığımı kendi emeğimle çıkarmayı seviyorum” diye konuştu.

Selvi Koç Basketbola Mustafapaşa OO’da Başladı

Selvi Koç, Kübra Yılmaz’ın dostluk derecesindeki arkadaşı. O da 17 yaşında ve Çayırova’daki Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi’nin 12’nci sınıf öğrencisi. Gebze’nin Mustafapaşa Mahallesi’nde oturan Selvi Koç basketbola Mustafapaşa Ortaokulu’nda başladı. Yardımcı oyun kurucu ve şutör olarak görev yaptı. Gebze Gençler Birliği’nde de forma giydi. Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi basketbol takımında oynarken takımı Türkiye Şampiyonası’na katılım hakkı da kazandı, fakat gidemediler. İki defa Marmara Şampiyonası için Düzce ve Bursa’da müsabakalara gitmişler. Oralarda başarı edinip devamı için vize edinmişler ancak okul idaresinin öyle bir tasarrufu olmuş. Selvi Koç gerekçe olarak maddi yetersizliklerin gösterildiğini kaydetti. Okul takımında biraz da kendilerinin haylazlık yapmasının, antrenmanlar sonrası derslere girmemesinin önemli bir etken olduğunu dile getirdi. Düzce ve Bursa’daki Marmara Bölgesi elemelerinin ise kamp kültürünü edinmelerine katkısı olduğunu belirtti.

Gebze Gençler Birliği’nde Oynadı

En son geçen sezon Gebze Gençler Birliği’nde oynadıktan sonra kulüpten ayrıldığını kaydeden Selvi Koç gerekçesini şöyle izah etti: “Arkadaşımın, kankam Kübra Yılmaz’ın başka bir takıma transfer olması ve diğer takım arkadaşlarımın da takımı tamamen bırakmasıyla ben de bıraktım. Halen okul takımında devam ediyoruz. Okul takımında bir önceki hocamız Evren Aydın idi, bizi şimdi Gülbeyaz Koç çalıştırıyor. Her iki hocamın da üzerimde büyük emeği katkıları oldu, olmaya devam ediyor.

Gebze’de Tek Bir Salon Var, Yetmiyor

Gebze  Gençler Birliği’nde oynarken Metin Gezginci, Seval Gezginci, Erdal Tuncer hocalarımız ile çalıştık. Onların da üzerimizde büyük emeğini gördük. Gebze’de açıkçası tek bir spor salonu olması kulüpleri de çok zor durumda bırakıyor. Antrenman eksikliğini fazlasıyla yaşıyorduk. Gebze’de kulüpler nezdinde basketbol sporu yeterince gelişmiyor, ilerlemiyor ancak bunda salon başta olmak üzere tesis yetersizliği de etkendir diye düşünüyorum.”

Selvi Koç Müzik Öğretmeni Olmak İstiyor

Selvi Koç’un hedefi üniversiteyi kazandıktan sonra okulunun basketbol takımında da çok sevdiği bu spor dalını sürdürmek. Ancak o BESYO’yu değil müzik eğitimini, konservatuvarı istiyor. Hedefi  İzmir 9 Eylül Üniversitesi, çünkü müzik öğretmeni Simge Ardaçalı da oradan mezun.  Konservatuvarda müzik öğretmenliği bölümünü isteyen Selvi Koç enstrüman olarak bateriye, tür olarak yabancı pop ile türkülere, halk müziğine ilgi duyuyor.

İlgi Var Ama Şartlar Yetersiz

Aslen Ardahanlı olan Selvi Koç, İstanbul Kadıköy’de dünyaya gelmiş. Altı yaşına kadar İstanbul Maltepe’de büyümüş, ardından ailecek Gebze’ye göç etmişler. Babası Bülent Koç , Bianco Seramik’ten emekli ancak aynı işyerinde çalışmayı sürdürüyor. Annesi Elmas Koç ev kadını. Ailesinin desteğinden çok memnun. Arada bir iç saha maçlarına da izlemeye gelmişler. Selvi Koç, Gebze’de her yaştan kadınların ve insanların aslında basketbola hayli ilgisi olduğunu ancak onların bu ilgisinin aktif hale getirilmesi için şartların yetersiz olduğunu düşünüyor.

İletişimi ve Baba Parasının Zevkle Yendiğini Öğrendim

Yaz tatilini bir süre Cookiees Cafe’de çalışarak değerlendiren Selvi Koç kafeteryada çalıştığı süreçte insanlarla iletişim kurmada kendisini geliştirdiğini öğrenmiş. Burada garsonluk yapan Selvi Koç, “Kendime iş ve çalışma hayatını öğretmek için buradayım. Burada baba parasının çok zevkli yenildiğini etrafımdaki insanlardan bakarak öğrendim” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.