xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Gebze’de Sokak Köpekleri Yiyecek Uğruna Ölmesin!

0 1.672

Gebze Kirazpınar Mahallesi’ndeki köpek besleme alanı sokak köpeklerinin hem yaşamlarını sürdürdükleri, hem de birkaç öğün yiyecek uğruna, yolunda can verdikleri bir yer. Hemen hemen her gün bir köpek, besi alanına ulaşmak için Gebze Bağdat Caddesi üzerinden yolun bir tarafından öbür tarafına geçerken cadde üzerinde süratle seyreden ağır tonajlı kamyonların tekerleri altında can veriyor. Kirazpınar’a yılın 12 ayı boyunca kar kış dinlemeksizin gelerek sokak köpeklerine yiyecek getiren hayvanseverler onların bu şekilde can vermesinden son derece rahatsız. Belediye yetkililerine seslenen hayvanseverler genelde okul önleri için gündeme gelen hız kesici tümseklerin köpek besleme alanı için de gündeme gelmesini istedi. Umulan o ki böylece Kirazpınar’daki sokak köpeği ölümü vakaları azalacak veya ortadan kalkacaktır.

 

Dışarıdaki Patiler adlı grubun üyelerinden Dilek Uğur Dikkatli, “Yıl içinde hemen her gün üyelerimiz tarafından muhakkak buraya geliniyor ve sokak köpeklerinin yaşamlarını sürdürebilmesi için en temel ihtiyaçları olan gıdanın temini sağlanıyor. Kısa bir süre önce etkili olan kar yağışının yollarda buzlanmaya sebep olmasından ötürü Gebze Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Cevat Altıntaş tarafından sağlanan destekle yine geldik ve o koşullarda dahi sokak köpeklerini soğuğun yanı sıra bir de açlıkla mücadele etmek zorunda bırakmadık. Bu konuda Gebze Belediyesi’nin gösterdiği desteklerden son derece memnunuz” dedi.

  gebze kirazpınar köpek besleme alanı

sokak köpeğinin ölümü

Sokak köpeklerinin bir diğer önemli sorununun can güvenliği olduğuna dikkat çeken Dilek Uğur Dikkatli, “Köpek besleme alanının yanından geçen Bağdat Caddesi sokak köpeklerinin bu alana gelmek için sıklıkla kullandığı bir yol. Caddenin bu bölümü ağır tonajlı hafriyat kamyonları tarafından da hayli yoğun kullanılıyor ve bu araçlar özellikle yüklerini boşalttıktan sonra cadde üzerinde yüksek hızla seyrediyor. Önlerine bir sokak köpeği çıktığında ise ya görmüyorlar, ya da görmezden gelip yollarına devam ediyorlar. Araçların yüksek tonajlı olması fren yapabilmelerine de çok elverişli değil. İlçe belediyemiz veya cadde olmasından ötürü büyük belediyemiz sorumluluğunda ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yolun özellikle bu bölümünde hız kesme tümsekleri kurarak önlem almalı. Ben hayvansever bir öğretmenim. Çocukların okul yollarında can vermesini istemediğim gibi, sokak köpeklerinin yiyecek uğruna ölmesini de istemiyorum. Yetkilileri konuya dair önlem almaya davet ediyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.