xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Göbek Eritme Yöntemleri

0 979

Karın bölgesinde toplanan yağlar sadece kilolu insanların sorunu değil, bazen normal kiloda olan kişiler de göbek sorunu yaşayabiliyorlar. Göbek eritme yöntemlerini araştıranların sadece orta yaşlı veya yaşlı insanlar olduğunu da düşünmeyin; günümüzde bu sorun gençlerde, hatta çocuklarda bile görülebiliyor.

Fast food ürünleri ve marketlerde satılan hazır yiyecekleri tüketme eğilimi hareketsiz bir yaşam tarzıyla birleşince vücudumuz sağlık olarak da, estetik olarak da olumsuz etkileniyor tabii; harcadığımızdan fazla kalori alıyoruz ve üstelik bu kaloriyi insan vücuduna faydalı olmayan, besleyici olmayan gıdalardan alıyoruz. Bu da şişman – zayıf, genç – yaşlı birçok insanda göbek oluşmasına ve göbek eritmek için yapılması gereken şeyleri anlatan yazıların, videoların, TV programlarının büyük bir ilgi görmesine yol açıyor.

Göbek yağlarından kurtulmak için sizi pek zahmete sokmayan, beslenme alışkanlıklarınızı ve yaşam tarzınızı değiştirmenizi gerektirmeyen mucize yöntemlerden medet ummayın; bunu istiyorsanız disiplinli ve bilinçli bir şekilde beslenmeniz ve egzersiz yapmanız gerekiyor.

Bunlardan sadece birini yapmanız işe yaramaz, ikisini de yapmalı ve programlı, düzenli bir şekilde yapmalısınız. Yürüyüş, koşu, basketbol, bisiklet, yüzme, tenis, step – aerobik gibi kardiovasküler egzersizler vücuda bol miktarda oksijen girmesini sağlıyor, metabolizmayı hızlandırıyor ve karın yağlarını eritmek açısından ciddi bir fayda sağlıyor.

Kardiovasküler egzersizlerin yanı sıra bütün büyük kas gruplarının çalışmasını sağlayan ağırlık çalışmaları da yapabilirsiniz. Bu çalışmalar vücuttaki kas kütlesini arttırır ve metabolizmayı son derecede hızlandırır. Bu göbek eritme yöntemlerinin hiç birini günlük programınıza ekleyemeseniz bile en azından yürüme alışkanlığı edinmeye çalışabilirsiniz.

Bir spor salonunda yapılması gereken egzersizler için zamanınız olmayabilir, bütçeniz müsait olmayabilir ama yürüyüş için yapmanız gereken tek şey buna zaman ayırmak. İnsan yürüyüş yaparken vücut kaslarının büyük bir bölümü çalışıyor, bu da metabolizmanın ve dolayısıyla yağ yakmanın hızlanmasını sağlıyor.

Göbek eritmek için nasıl beslenmek gerekiyor?

Gelelim işin beslenme boyutuna; yanlış beslenme alışkanlıkları karın yağlarının oluşması açısından çok ciddi bir etkendir. Market raflarından çekip alıverdiğimiz yağ ve karbonhidrat oranı yüksek gıdalar, bizi lezzetli ve cazip görünen ama sağlıklı olmayan gıdaları tüketmeye teşvik eden reklamlar derken karın yağlarımız alıp başını gidiyor ve tek sorun görünümün bozulması değil, bu şekilde beslenmek sağlığımızı da bozuyor.

Günde 5 -6 öğün yemelisiniz ki 1 öğünde abartılı miktarda yeme ihtiyacı duymayın. Kahvaltıyı atlamayın ki metabolizmanız enerji tasarrufu yapmak amacıyla yavaşlamasın. Bu kahvaltı yağlı poğaçalarla, böreklerle yapılan bir kahvaltı olmamalı tabii.

Yiyeceklerin kalori miktarlarını öğrenin ve gereğinden fazla kalori almamaya dikkat edin. Glisemik indeksi düşük olan gıdaları tüketin; kızartmalardan, hamburgerden, pizzadan, donmuş gıdalardan uzak durun. Bolca su için, yeşil çay içmeyi de ihmal etmeyin.

Ağzınıza küçük lokmalar alın ve bunları yavaş yavaş çiğneyin. Alkolden alınan kalorilerin çoğunun size göbek yağı olarak geri döneceğini unutmayın, fazla alkol tüketiyorsanız bundan vazgeçmeye çalışın. Tuz olarak rafine tuzları değil doğal tuzları kullanın. Yeterince tuz tüketmemek yanlıştır, fazla miktarda sofra tuzu tüketmek de öyle; bu vücutta su tutulmasına ve su tutulması da yağların biriktiği bölgelerin daha şişkin görünmesine sebep olur.

Karın yağlarının en önde gelen sebeplerinden biri günümüzün yaygın yanlış beslenme alışkanlıklarından biridir; abur cubur tüketmek. Tükettiğiniz sağlıksız gıdaların yerine sağlıklı olanlarını koymanız çok şeyi değiştirir, tabii bunu düzenli olarak yapar ve hiç vazgeçmezseniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.