xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Göğüs Büyütme Ameliyatı: 6 Soru – 6 Cevap

0 1.385

Dünyanın en çok talep edilen estetik ameliyat türleri arasında yer alan göğüs büyütme ameliyatı hakkında merak ettiğiniz şeyler var mı? Binkelam.com olarak bu konuda ayıp etmişiz, 1 tanecik bile yazı yok, bununla siftah yapıyorum. Faydalı olmasını dilerim.

Göğüs büyütme estetiği hangi sorunları halleder?

– Göğüslerinizin boyut ve hacminden memnun değilseniz

– 2 göğsünüz arasında sizi rahatsız eden bir asimetri varsa

– Memelerinizde hamilelik veya emzirmeden dolayı veya ciddi miktarda kilo kaybettiğiniz için küçülme olduysa

– Göğüslerin biçimini ve durumunu olumsuz etkileyen meme kanseri vb. bir durum yaşadıysanız meme büyütme ameliyatı yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Ameliyat öncesinde göğüs büyüklüğü nasıl belirleniyor?

Estetik ameliyatların 1 kerede olabilecek en iyi sonuca ulaşması, revizyon için tekrar bir ameliyat yapılmasının gerekmemesi amaçlanır; revizyon ameliyatı kişinin hem bütçesini zorlayacak, hem de moralini bozacaktır çünkü. Hekimin hedefi de tek bir ameliyatla en mükemmel sonuca ulaşmaktır. Bu yüzden doktorunuzu titizlikle seçmeli ve yeni göğüsleriniz hakkında karar vermeye çalışırken onun görüşlerini kesinlikle dikkate almalısınız. Estetik cerrahlar göğüs büyüklüğünü belirlerken hastanın vücudunun genel yapısı, mevcut göğüslerinin büyüklüğü, meme dokusu, göğüs kafesinin şekli, göğüslerinin sarkıklık oranı ve büyüklük farkı gibi şeyleri dikkate alırlar. Hayal ettiğiniz göğüsler şu veya bu sebeple sizin için uygun değilse sonradan sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden konuyu çok iyi düşünmeli ve doktorunuzun tavsiyelerine kulak vermelisiniz.

göğüs büyütme

Meme büyütme ameliyatı için kullanılan implant tipleri

Bu tip ameliyatlar için saline implant ve silikon implant olmak üzere 2 çeşit implant kullanılıyor. Bu implantların her ikisinin dış kabuğu da silikondan yapılıyor, farkları uygulanma yöntemleri ve içlerindeki maddede. Saline göğüs implantı kullanılacaksa implant balonu göğüse boş olarak önceden yerleştiriliyor, sonra içine steril bir tuz çözeltisi dolduruluyor. Silikon göğüs implantı kullanılması durumunda implant balonunun içinde silikon jel oluyor ve bu jel balonun içine önceden dolduruluyor. Göğüs büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen birinin hangisini tercih etmesinin doğru olacağına gelince; bunu hekimden öğrenmek gerekir. Zira hangisinin iyi olduğu kişinin göğüs yapısına göre değişebilir.

Göğüs büyütme ameliyatından sonra yara izi kalır mı?

Vücudun bir yerine neşter değdiyse orada şu veya bu ölçüde bir yara izi kalır ve bu göğüs büyütme ameliyatları için de geçerlidir. Bu tip ameliyatlarda meme implantı 5 farklı bölgeye kesik atılarak yerleştirilebiliyor: Meme altındaki kıvrım, meme ucunun çevresi, meme ucunun üstü, kol atı ve göbek deliği. Bunların hangisinin yapılmasının gerektiğini doktorunuza danışmalısınız tabii ama göbek deliğine atılan kesiğin bazı komplikasyonlara yol açabildiği ve pek tavsiye edilmediği yolunda bir şeyler okudum. Meme altına kesik atmak hem kesik izinin vücutla uyumlu görünmesi açısından, hem de genişlemesi veya kayması beklenmediğinden en iyisi imiş gibi görünüyor. Bu konuyu çok iyi araştırmak, hekimle detaylı olarak konuşmak lazım. Çünkü mesele sadece yara izinin görünmesi değil; göğüs dokusu zarar görebilir, meme ucu içeri çekilebilir, kan damarları ve sinir uçları kesilebilir; böyle riskler var.

meme büyütme

Göğüs büyütme ameliyatına hazırlık süreci

Meme büyütme ameliyatından önce bazı şeylere dikkat ederseniz bu hem ameliyat sürecine, hem de ameliyattan sonraki döneme olumlu olarak yansır. Mesela iş yeri ve evdeki sorumluluklarınızı minimuma indirmeniz gerekiyor, bazı işlerinizi önceden halledin veya halledecek birini ayarlayın. Ameliyattan sonraki 1 gün boyunca yanınızda bulunup size yardımcı olacak, gerekirse araba sürebilecek birini ayarlamanızda fayda var. Doktorunuza sigara ve alkol kullanımınız, son zamanlarda hangi ilaçları / bitkisel karışımları kullandığınız konusunda bilgi vermelisiniz ki size buna göre tavsiyeler versin. Ameliyattan önceki gece, işlem görecek bölgelere ağırlık vermek kaydıyla tertemiz yıkanmalı ve bu banyodan sonra hiçbir kozmetik ürün kullanmamalısınız. Aynı gece, ilaç almak gibi zorunlu durumlar hariç su bile tüketmemek, hatta dişleri su kullanmadan fırçalamak gerekiyor. Ameliyat gününde size gerekecek şeylerin listesini yapıp bunları hazırlamayı unutmayın. Rahat kıyafetler ve ayakkabılar giymeyi de.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilmeli?

Meme büyütme ameliyatından sonraki iyileşme süresi uygulanan teknik, cerrahi kesiğin yeri, cerrahın becerisi ve ameliyat olan kişinin operasyon sonrasındaki eylemlerine göre değişir. Mümkün olduğu kadar kısa sürede iyileşip günlük hayatınıza dönmek istiyorsanız öncelikle doktorunuzun bu süreç için verdiği tavsiyeler harfiyen uymalı, yazdığı ilaçları, pomatları kullanmalısınız. Ayrıca fazla hareketli olmamak, güç gerektiren işler yapmamak ve göğüsleri olabildiğince hareketsiz tutacak bir sutyen (Tercihen sporcu sutyeni) kullanmak gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.