xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Göğüs Küçültme Ameliyatı Hakkında Merak Ettikleriniz

0 1.449

Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen pek çok kadın bu durumdan rahatsızken büyük göğüslü kadınlar da bu sebeple çeşitli sıkıntılar yaşıyorlar. Fazla iri göğüsler hem daha kolay sarkıp pörsüyor, hem de ciddi derecede sırt ve bel ağrılarına yol açıyor. Bunlara uygun büyüklük ve kalıpta sutyen bulmakta güçlük çekmek, kıyafet seçimini ona göre yapmak, spor yaparken zorlanmak, soluk alma güçlüğü, fazlaca ilgi çekmek ve tacize uğramak, göğüslerin boyutundan dolayı utanç duymak gibi sorunları da eklersek durumun pek de o kadar cazip olmadığı iyice ortaya çıkıyor. Büyük göğüsler ayrıca duruş bozukluğu, baş ağrısı, omuz ağrıları, meme altında pişik ya da mantar enfeksiyonları, sutyen askılarından kaynaklanan omuz çöküklüğü gibi problemlere de yol açabiliyor. Fakat bu çözümsüz bir sorun değil, göğüs küçültme ameliyatı yaptırarak tüm bu sıkıntılardan kurtulmak mümkün.

Meme küçültme ameliyatı tam olarak estetik ameliyat kategorisine girmiyor anladığım kadarıyla. Evet, sonuçta, özellikle de göğüsleriniz vücudunuzun genel havasına uymuyorsa, orantısız bir görünüme yol açıyorsa fizik olarak daha iyi görünmeye başlıyorsunuz. Ama bu tip ameliyatların yukarıda saydığımız sorunları ortadan kaldıran yönü daha ön planda.

Operasyondan önce göğüslerin fotoğrafı çekiliyor ve cerrahi bir plan hazırlanıp üstlerine çiziliyor. Memelerin yeni yeri çizimle belirlendikten sonra sıra ameliyata geliyor. Genellikle 2 – 4 saat arasında süren operasyon genel anestezi altında yapılıyor. Bu sırada fazla meme dokusu ve fazla deri çıkartılıyor; meme ucu, meme dokusuyla birlikte yeni yerine taşınıyor. Çok fazla sallanan büyük göğüsler söz konusu ise bazen meme tamamen kesiliyor, meme ucu ve aerola da (Ucu çevreleyen renkli halka) tamamen çıkarılıp göğüste daha yüksek bir noktaya konumlandırılıyor. Bunlar benim sağdan soldan topladığım genel bilgiler; sizin için hangi tekniğin uygun olduğuna, nasıl bir kesi yapılmasının iyi olacağına falan karar verecek olan kişi doktorunuz tabii ki.

Göğüs küçültme ameliyatından önce operasyonun size istediğiniz şeyleri sağlayıp sağlayamayacağını iyi düşünmeniz, potansiyel riskleri ve komplikasyonları göze alıp alamayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Olası risklerin bir kısmını sıralamaya başlamadan önce şunu belirteyim; kanama, yaranın geç iyileşmesi ve enfeksiyon oldukça nadir gerçekleşen riskler. Fakat büyün cerrahi operasyonların olduğu gibi bu operasyonun da birtakım riskleri var ve bunları bilmeniz gerekiyor. Görüştüğünüz uzman sizi bu konuda detaylı olarak bilgilendirecektir mutlaka.

göğüs küçültme ameliyatı

*Yaraların geç iyileşmesi veya yeterince iyileşmemesi, dikişlerin açılması

*Enfeksiyon kapma riski ve anesteziden kaynaklanan riskler

*Emzirme yeteneğinin sınırlanması ihtimali (Operasyondan sonra bebek emzirmeniz söz konusuysa bunu doktorunuzla konuşmalısınız.)

*Ameliyat sırasında kullanılan bantlara, dikiş malzemelerine, enjekte edilen ajanlara alerjik tepki vermek

*Memenin arzu edilenden daha sert veya sıkı olması

*Sıvı toplanması

*Kanama riski

*Sonucun tam beklendiği gibi olmaması riski

*Göğüste veya göğüs uçlarında hissizlik, duyu değişimi

Meme küçültme ameliyatı sonrasında iz kalır mı?

Göğüs küçültme ameliyatları farklı tekniklerle yapılıyor ve hangi teknik uygulanırsa uygulansın meme ucu çevresinde ille de iz kalıyor. Çok iri göğüsler için bu izlere meme ucundan aşağıya inen düz bir çizgi veya ters T harfi şeklinde bir iz de ekleniyor. Önceleri pembe – kırmızı tonlarında,  ve belirgin görünümlü, bazen de belirgin bir sertlikte olan bu izler zamanla daha az belirgin ve daha yumuşak hale gelebiliyor. İzlerin solup ten rengine dönüşmesi 6 ay – 1 yıl kadar sürüyor. Bu izler hep sutyenin içinde kalıyormuş bu arada.

Göğüs küçültme ameliyatından sonra sizi bekleyen şeyler:

Operasyondan sonra ağrınız olursa size ağrı kesici veriliyor. Şişlik, memede morluk ve meme ucunda hissizlik sorunları zaman içerisinde ortadan kalkıyor. 2 – 3 gün boyunca sutyene benzeyen bir pansuman yapılıyor. Göğüs uçları ayrıca pansuman ediliyor. Bu ilk pansumanın inceltilmesinden sonra sporcu sutyeni kullanmaya başlamanız ve buna en az 2 ay devam etmeniz tavsiye ediliyor. Göğüslerinizin iriliğine bağlı olarak 1 – 2 hafta içinde işinize dönebiliyorsunuz fakat 3 ay boyunca ağır hareketlerden kaçınmanız gerekiyor.

Göğüs büyütme ameliyatı için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.