xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Google Ceza Kurtarma Hizmetleri

0 1.341

İnterneti doğru ve verimli bir şekilde kullanmanın insana güzel geri dönüşler sağlayacağını düşünüyorum uzun zamandır ve sıklıkla bu düşünceyi pekiştiren ufak tefek şeyler yaşıyorum. Google ceza kurtarma hizmetleri hakkında yazmak aklıma nasıl geldi mesela; Facebook’da Seo Rehberi diye bir grup gördüm, orada Celil Can ile yapılmış bir röportajın videosu vardı, izledim, bu konuya da değiniliyordu, binkelam.com için şunu yazayım dedim. Güzel bir yazı konusu, siteciğime faydası olur, birilerine faydası olur, benim bu konuda biraz bilgi edinmemi sağlar; daha ne olsun? Başlayalım öyleyse:

 

Google cezaları farklı şekillerde gelebiliyor, onlara değineyim önce biraz:

*Bir Google algoritma güncellemesi sonrasında veya backlink paketi aldıktan sonra yaşanan keskin düşüşler (Ziyaretçi ve trafik kaybı, sıra düşüşü)

*Doğal olmayan bağlantılar yüzünden gelen Penguen cezası

*Kopya ve zayıf içeriklerden ötürü gelen Panda cezası

*Webmaster araçları üzerinden gelen manuel uyarılar

google cezaları

Google cezası alıp almadığınızı nasıl anlarsınız?

*Seo amaçlı çalışmalar yaptıktan (Bunun da fazlası zarar bildiğim kadarıyla), tasarım değişikliği vb. esaslı bir değişiklikten ya da backlink paketi aldıktan sonra belirgin olumsuzluk yaşadıysanız;

*Manuel uyarı aldıysanız (Webmaster araçları kanalıyla)

*Rekabet ettiğiniz siteler çıkıştayken siz düşüşte iseniz;

*Ana kelimelerde birdenbire veya aşamalı bir sıra düşüşü yaşadıysanız;

*Firma ismini yazdığınız zaman bile siteniz üst sırada çıkmıyorsa siteniz Google’ın hoşlanmadığı, yüz çevirdiği siteler arasına girmiş demektir. Yukarıdaki olayların bir veya birkaç tanesini yaşıyorsanız detaylı bir site analizi yaptırmanızı tavsiye ederiz. İnsan bunu kendi de yapabilir belki bu konuda bilgiliyse. Ben yapamam mesela, bu konuyu şu anda, bu yazıyı yazarken öğreniyorum. Basit site analizi araçları var, onlara link yazıp fikir edinebiliyorsunuz ama burada mevzu o değil. Şu 2 – 3 yılda bilmediğim çok şeyi öğrendim ve üstüne düşsem bunu da iyi kötü öğrenirim belki ama ekstra zaman ayırmak lazım, başka işlerden çalmak lazım; o da işime gelmez. Benim durumumda olan insanların bu işi profesyonellere yaptırması lazım. Gerçek profesyonellere ama, internette “Yaparım, ederim” diye atıp tutan büyük bir kitle var ve bu kitlenin bir kısmı fayda vaat ederken zarar getirebilir.

google ceza kurtarma

Google Ceza Kurtarma Danışmanlığı

Alınmış olan Google cezalarından kurtulmak için yapılacak bir sürü şey var. Bunlar neyden dolayı ceza aldığınıza göre değişiyor. Sayfanın kod / yazı oranı ve reklam yerleşimiyle ilgili hatalarınız varsa büyük ihtimalle Page Layout algoritmasına yakalanmışsınızdır mesela ve sizin için buna göre bir çözüm yolu uygulanıyor. Google ceza kurtarma danışmanlığı hizmeti veren firmaların sitenizi toparlamak amacıyla yaptığı diğer çalışmalar ise şunlar:

*Tarama hataları ve kırık bağlantılar tespit edilip çözülüyor.

*Doğal olmayan link ve backlinklerle düşük kaliteli linkler tespit ediliyor.

*Sitedeki içeriklerin kalite puanı ölçülüyor.

*Ayrıntılı arama motoru analizi yapılıyor.

*Sitenin seo puanını etkileyen hatalar tespit ediliyor. (Yenilenen içerik ve HTML hataları)

*Sitenin anahtar kelime filtrelerine takılıp takılmadığı inceleniyor.

*Site içi seo ayarları yapılıyor, aşırı seo hataları tespit ediliyor.

*Kullanıcı sinyalleri değerlendiriliyor. (Ziyaretçiler sayfada ne kadar kalıyorlar, hemen çıkış oranı ne durumda…gibi.)

*Faydası, işlevi olmayan içeriklerin silinmesi ya da güncellenmesi tavsiye ediliyor.

*Sitenin durumu aşırı seo açısından değerlendiriliyor. (Çok fazla iç linkleme var mı, anahtar kelime şurada burada, yerli yersiz kullanılmış mı, büyük kısmı anahtar kelimeden oluşan içerikler var mı, kullanıcıya faydası olmayan anlamsız makaleler var mı vb.)

*Kod / yazı oranı değerlendiriliyor.

*Sitenin sosyal medya platformlarındaki aktivitesi ve başarısı ölçülüyor.

*Sitenin hızı değerlendiriliyor ve gerekiyorsa site hızlandırma işlemi yapılıyor.

Siteniz Google tarafından cezalandırıldığında durumu düzeltebilmek için neden dolayı ceza aldığınızı bilmeniz gerekir. Bu alanda hizmet veren firmalar seo analizi sırasında Analytics ve Webmaster Tools hesaplarınızı inceler; ziyaretçi düşüşü ve sıra kaybı gibi sorunların ardında yatan sebepleri, düşüşün hangi tarihlerde meydana geldiğini, hangi güncellemeden dolayı ceza aldığınızı tespit ederler. Ani sıralama kaybının sebebi sitenize antiseo yapılmış olması (Sitenize çeşitli yollarla siteye zarar verebilecek backlinkler yönlendirilmesi), sizin bilinçsizce yaptığınız bir hata, aşırı anahtar kelime kullanımı veya başka bir şey olabilir. Ceza sebebinin detaylı ve doğru olarak tespit edilmesi sitenin cezadan daha kısa zamanda kurtulmasını sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.