xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Gotik Makyaj Tavsiyeleri

0 2.117

Her zevk gibi makyaj zevki de kişiden kişiye değişir. Kimi kadınlar natürel tonlarda makyaj yapmayı ve fazla gösterişli olmamayı tercih ederken kimileri için yaldızlar, kuyruklar, koyu renkler ve dikkat çekici bir makyaj vazgeçilmezdir. Eğer makyajınızın sizi güçlü, asil ve bir parça da hırçın göstermesini istiyorsanız gotik makyaj tam size göre.

Gotik denildiğinde herkesin aklına simsiyah, karanlık bir görüntü gelir. Gotik makyajda da bu durum bir derece geçerli olmakla birlikte bu pratikte yeşil, mor, bordo, hatta zaman zaman mavi gibi renklere bile yer vardır. Gözlerin hemen çevresinde oldukça koyu olup çevreye doğru açılan renklendirmeler de gotik tarz makyaj içinde sıklıkla kullanılır. En ilginci ise pembe rengin bu karanlık makyaj içinde geniş bir yer tutmasıdır. Özellikle far sürerken siyah ve pembenin çoğu zaman bir arada kullanıldığı görülür.

Kedi gözü makyajı denilen ve göz kalemi ya da eyeliner yardımıyla gözün alt çizgisinden yukarı doğru uzanan bir kuyruk çizilmesini ifade eden yöntem de gotik makyajın vazgeçilmezlerindendir. Gözleri oldukça iri gösteren bu figür özellikle mavi gözlülere çok yakışmakla birlikte farklı renkte aydınlatıcılarla desteklenerek her renkten göze uyum sağlayabilir. Ancak tıpkı gotik giyim tarzında olduğu gibi gotik makyajın bu çeşidinde de ağırlıklı olarak siyah renk kullanılır.

Gotik makyaj nasıl yapılır diye soracak olsaydınız size öncelikle tüm yüzünüzü ya da yalnızca göz çevrenizi çok açık renk bir fondöten ya da beyaza yakın renkte pudrayla kapamanızı söylerdik. Solgun ama yırtıcı görünümlü beyaz bir yüz gotik tarz içinde geniş yer tutar. Bu görüntüye koyu ve çarpıcı renklerde boyanmış dudaklar eşlik eder. Gotik makyajda mat ve parlak kırmızıların yanında koyu pembe ve mor gibi ruj renklerinin de tercih edildiğini sıklıkla görürüz.

Gotik makyajın genel yapısı gün içinde kullanılmaya çok elverişli olmasa da hoşuna giden belli bir bölümünü uygulayarak da istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz. Örneğin yalnızca koyu renkli, iddialı bir göz makyajı ya da çarpıcı bir ruj sürmeyi deneyebilirsiniz. Gotik makyajı tam anlamıyla uygulamak için ise rock konseri tarzı uygun bir ortamı beklemenizi tavsiye ederiz.

Yalnızca makyajınızda değil, giyiminizde de gotik tarzı uygulamak isterseniz “Gotik Giyim Tarzı” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.