xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Günde Ne Kadar Su İçmek Gerekiyor?

0 1.299

Vücudumuzdaki doku, eklem ve organların en önemli ve temel bileşeni sudur. Vücudumuzun yüzde 75’i sudan meydana gelmiştir ve vücudumuzdaki her bir organın varlığı suya bağlıdır. Kanın yüzde 90’ı, beynin yüzde 85’i, böbreklerin yüzde 82’si, kemiklerin yüzde 22’si sudur. Vücudumuzdaki organlar ve salgı bezleri temiz ve iyi bir su ile beslenmedikleri taktirde işlevlerini kaybederler. Su içmek vücudun gerektiği şekilde işlemesini sağlamanın dışında cilt güzelliği açısından da önemlidir. Yeterince su içmeyen insanların cildi kuru ve donuk olur ve zamanından önce kırışmaya başlar.

Tüketime dair merak ettiğimiz her konuda doğru ve güvenilir yanıtı bulmak için soruyu doğru yere sormamız gerekir. “Günde ne kadar su içmek gerekiyor?” sorusunu su satan birine soracak olursanız size ticari kaygıları doğrultusunda cevap verecektir. Bu sorunun doğru cevabı beslenme ve diyet uzmanlarından gelir.

Uzmanlara göre normal bir yaşam temposuna sahipsek günde 1.5-2 litre su ihtiyacımızı karşılar. Düzenli spor, fitness yapan birinin günlük su ihtiyacı  2.5-3 litre arasındadır. Günde en az 2 saat spor yapanlar ise asgari 3-4 litre su tüketmelidir.

Terleme, vücudumuzdan birçok mineralin kaybolmasına neden olur. Sürekli enerjik olabilmek için bolca sıvı almamız büyük önem taşımaktadır. Sporun herhangi bir dalı ile uğraşan kişiye en çok ne içtiğini sorarsanız alacağınız yanıt çok büyük ihtimalle, “Su” olur. Sıcak yaz günlerinde insanın sıvıya olan ihtiyacı çok daha artar. Günlük ortalama 2.5 litre olduğu öngörülen sıvı kaybı daha fazla olur. Terlemeyle birlikte artan mineral kaybı bol sıvı ile telafi edilmezse konsantrasyon bozukluğu, kaslarda kramp, yorgunluk gibi rahatsızlıklar yaşanabilir.

Basit bir hesaplama için vücut ağırlığınızı 32 gram ile çarparak günlük su ihtiyacınızın ne olduğunu bulabilirsiniz. Yaş, cinsiyet, boy uzunluğu, vücut ağırlığı, fiziksel aktivite farklılıklarından ötürü insanların su ihtiyacı da birbirinden farklıdır. Çocukların vücudunun su oranının yüksek olur. Yıllar ilerledikçe suyun yerini yağ dokusunun almasından ötürü yıllar ilerledikçe insanların suya olan ihtiyacı daha da fazlalaşır.

Bir kişinin su içmek için susamayı beklemesi yanlış bir davranıştır. Ortalama her saat için bir bardak su içilmesi sağlımız için büyük önem taşımaktadır.

Çokça merak edilen konulardan biri de kahve, meşrubat gibi sıvılar tüketildiğinde vücudumuzun ihtiyacı olan suyun karşılanıp karşılanmadığı yönündedir. En iyi çözücü saf ve katkısız olan su olduğu için günlük sıvı ihtiyacının dörttü üçü olarak su tercih edilmelidir. Suyun yerini hiçbir şeyin alamayacağı bilinciyle, sağlıklı bir yaşam için suyla aranızı sürekli sıcak tutmanızda fayda var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.