xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Günlük Makyaj Tavsiyeleri

0 1.612

Özel günler ve geceler dışında gün içinde hoş görünmek içi yapılan hafif makyajı günlük makyaj olarak tanımlayabiliriz. Günlük makyajın özel makyaj uygulamalarından farkı bu makyajı kendi kendinize uygulamanız ve çok abartılı işlemlerden kaçınmanızdır. Özellikle işe veya arkadaşlarla vakit geçirmeye gidilirken yapılacak makyaj abartıdan uzak, sade ve hafif görünümlü olmalıdır. İşte günlük hafif makyaj için tavsiyelerimiz;

 

1. Her Gün Makyaj Yapmayın: Bu önerinin yazımızın başlığıyla çeliştiğini biliyoruz. Ancak her gün yapılan makyaj uygulamasının, özellikle cildin gözeneklerine etki eden fondöten, pudra, kapatıcı gibi makyaj malzemeleri kullanılıyorsa, cildi olumsuz yönde etkilediği inkâr edilemez bir gerçek. Eğer işinizden dolayı ya da yüzünüzdeki sivilce izleri gibi kötü görünümlü noktaları kapatmak için her gün makyaj yapmanız gerekiyorsa bile en azından evde olduğunuz günlerde uygun bir temizleyici krem ya da tonik yardımıyla yüzünüzü tüm makyaj kalıntılarından temizleyip dinlendirmeyi unutmayın.

günlük-makyaj-tavsiyeleri-2

 2. Göz Makyajına Odaklanın: Günlük makyajınız için koyu renk bir ruja ya da yüzünüzdeki hafif kusurları kalın kapatıcı tabakalarıyla örtmenize gerek yoktur. Bunun yerine gün için seçtiğiniz kıyafete uygun renkte bir göz kalemi ve kirpiklere dolgunluk veren kaliteli bir rimel kullanarak dikkati göz çevrenize çekin. Özellikle siyah, kahverengi gibi koyu renk göz kalemleri doğru uygulanırlarsa günlük makyaj için tek başlarına bile yeterli olabilirler. Eğer buna rağmen yüzünüzün çok soluk göründüğünü düşünüyorsanız ton verici fondötenler yerine hafif tonda bir ruj ve az miktarda toz allık kullanmayı deneyin. İhtiyacınız varsa kaşlarınız için kaş kalemi de kullanabilirsiniz.

3. Abartılı Makyajdan Kaçının: İster iş yeri, ister dışarıda yapılacak etkinlikler için olsun; yapacağınız günlük makyajda çok kalın çizgilerden, abartılı renklerden ve aşırı yoğun malzeme kullanımından kaçının. Makyaj özellikle günlük uygulamalarda cildi baştan yaratmak değil, hafif bir hoşluk katmak için kullanılmalıdır. Eğer çok ihtiyacınız yoksa cildin üstünü örtüp gözenekleri tıkayan kapatıcı ve ton verici ürünleri hiç kullanmayın. Mecbur kalırsanız mutlaka içeriğinde yağ bulundurmayan su bazlı makyaj malzemeleri tercih edin. Koyu rengi günlük makyajınızdan uzak tutun. Siyah ve gri tonlarını yalnızca göz çevrenizi hafifçe gölgelendirmek için kullanabilirsiniz, ancak aşırıya kaçmamaya özen gösterin.

günlük-makyaj-tavsiyeleri-1

4. Makyajınızı Çok İyi Temizleyin: Gün sonunda gözünüzde kalan bir parça rimel size çok rahatsız edici gelmeyebilir ancak bu duruma aldanmayın ve makyajınızı eve gelir gelmez mutlaka uygun bir ürünle temizleyin. Gece boyunca ciltte kalan günlük makyaj kalıntıları sabaha dek akıp kötü bir görüntü yaratacağı gibi gözenekleri tıkayarak cildin dinlenip yenilenmesine de engel olacaktır. Üstelik özellikle göz çevresinde kalıp temizlenmeyen makyaj artıkları gözün içine kaçarak daha ciddi sorunlara da yol açabilirler. Makyajınızı temizledikten sonra cildiniz su ve sabunla iyice yıkayarak ertesi güne hazırlayın.

Günlük makyajınızı rahatça uygulayabileceğiniz hoş görünümlü ve pratik bir alan yaratmak istiyorsanız Vintage Makyaj Masası Modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.