xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Halı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

0 4.193

Genellikle uzun yıllar kullanılmak üzere satın alınan ve sıklıkla değiştirilmemesi beklenen halılar; yaşam alanlarımıza tarz ve kişilik kazandırmanın yanı sıra hayatımızı kolaylaştırmanın da en önemli araçlarındandır. Halılar ev dekorasyonu denilince akla gelen en önemli parçalardan olmanın yanı sıra ısı ve ses yalıtımı, konfor, güvenlik (özellikle çocuklu evlerde) gibi konularda da bize kolaylık sağlayabilir ya da temizlik günlerini birer eziyete çevirebilirler. Bu nedenle henüz olası sorunlarla karşılaşmadan, yani halı seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olmakta yarar vardır.

1.Dolgu malzemesi

Tek parça olarak kullanılan halılar genellikle odanın zeminine doğrudan serilirler, ancak özellikle duvardan duvara halılarda ve hatta zemini sorunlu evlerde tek parça halı ve kilimlerde dahi dolgu malzemesi kullanımı zorunlu olabilir. İlk bakışta size ekstra bir masrafmış gibi görünebilen ve köpük, tahta gibi oldukça çeşitli malzemelerden elde edilebilen halı altı dolguları hem halınızın kalitesini ve güzelliğini korur, hem de izolasyon ve güvenlik konusunda ortaya çıkabilecek önemli eksikleri doldururlar. Özellikle giriş ve en üst katlardaki evlerde halının altına uygun bir izolasyon malzemesinin döşenmesi istenmeyen gürültülerin evden uzak tutulması, evden gelen seslerin diğer katları rahatsız etmesinin önlenmesi ve ısı kaybının en aza indirilmesi için son derece önemlidir. Dolgu malzemeleri bunun yanında zeminde olması muhtemel yükseklik farklarını, çıkıntı ve göçükleri de en pratik biçimde gidererek siz ve sevdikleriniz, varsa özellikle küçük çocuklarınız için güvenli bir zemin oluşturulmasına yardımcı olurlar.

2.Malzeme seçimi

Günümüzde yünden naylona, ipekten kaşmire kadar pek çok halı malzemesi bulmak mümkün. Üstelik gelişen teknoloji sayesinde bu malzemelerin hepsiyle birbirinden güzel renk ve desenlere sahip halılar üretilebiliyor. Ancak halı seçerken desenden ve malzemenin kalitesinden ziyade bu malzemelerin sizin yaşam tarzınıza ne kadar uyum gösterdiklerine odaklanmanız gerekiyor. İpek kumaştan dokunmuş bir halı elbette pamuktan imal edilen bir diğerine göre fiyat ve kalite açısından daha yüksek standartlı olacaktır, ancak bu durum ipek bir halının size rahatlık ve mutluluk getireceğini garanti etmez. Bu nedenle halı alırken dikkat edilecekler arasında malzemenin ne olduğundan çok hangi sıklıkla temizlik gerektireceği, kuru temizleme mecburiyetinin olup olmadığı, söz konusu malzemeden hangi lekenin nasıl çıkarılacağı ve iz kalma ihtimalinin ne kadar olduğu önemlidir.

Örneğin eğer evde özellikle oyun çağını geçmemiş küçük çocuklar ve bebekler varsa naylon malzemeden veya düşük ve orta kalite pamuktan üretilmiş, toz toplama ve zamanla yolunma ihtimali olan bir halı size zorluk çıkaracaktır. Ancak evde yalnızca yetişkinler yaşıyorsa bu tarz halılar temizlik ve taşıma yönünden size büyük kolaylık sağlayabilirler. Eğer ileri kalite malzemeden üretilmiş el dokusu bir halıyı oldukça yüksek bir fiyat ödeyerek almaya karar verdiyseniz halının rengini hangi temizlik malzemelerinin soldurabileceği ve halı temizlemeciye halıyla ilgili ne tarz bilgiler verilmesi gerektiği konusunda da bilgi almanızda yarar var.

hali-nasil-secilir

3.Deneyimli ve güvenilir satıcı

Halının nereden satın alınacağı da halı seçerken dikkat edilecekler arasında ilk sıralarda yer alır. Uzun süre kullanmayı planladığınız halınızı güvenilir, işinde uzman, halı bakımı konusunda bilgili ve herhangi bir konu için destek almak istediğinizde kolaylıkla ulaşabileceğinizi düşündüğünün bir halıdan almak sizi ileride meydana gelebilecek pek çok can sıkıcı sorundan koruyacaktır. Yıpranma, yırtılma, tüylenme ve benzeri potansiyel risklerden korunmak için elbette halınızı en pahalı üreticilerden satın almak zorunda değilsiniz. Ancak satıcının sattığı halılar konusunda ne kadar bilgi sahibi olduğunu sorduğunuz sorulara ne şekilde cevap verdiğini gözlemleyerek kolaylıkla anlayabilirsiniz. Eğer bir satıcı sizin şöyle bir göz attığınız her halıyı anında övmeye başlıyor, birbirinden farklı pek çok halı için aynı bakım ve temizlik yöntemlerini öneriyor, bir halının çocuklara uygun olup olmadığı konusunda tatmin edici bir açıklama yapamıyorsa sunduğu ürünler ne kadar güzel ve uygun fiyatlı olursa olsun o mağazadan uzak durmanızda fayda var demektir.

dogru-hali-secimi

4.Garantili ürün

Son yıllarda özellikle prestijli halı markaları arasında satılan halılara en az 5 yıldan başlayan sürelerle garanti hizmeti sağlamak oldukça yaygın bir uygulama haline geldi. Piyasada böyle bir hizmet mevcutken bundan yararlanmak ve halı seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasına garanti şartlarını da eklemek elbette son derece mantıklı bir hareket olacaktır. Ancak halı garantisi söz konusu olduğunda işler kafanızı karıştıracak bir hal alabilir. Örneğin kimi halı üreticileri yalnızca zamanla meydana gelen ve herhangi bir hatadan kaynaklanmayan yıpranmaları ücretsiz garanti kapsamına alırken kimileri her türlü lekelenme, sökülme, tüylenme sorununu vaat edilen süre boyunca ücretsiz olarak gidermeye gönüllü olabilir. Hatta kimi özel üretim ya da yüksek kaliteli halılar belli bir süre sonra yenileriyle değiştirilmek ya da baştan aşağı bakımdan geçmek üzere yaşam boyu garantilenirler. Satın alacağınız halının garanti süresini uzatmak ve garantinin kapsamını geliştirmek hesapladığınızdan bir miktar daha fazla ödeme yapmanıza neden olsa da uzun vadede bu seçiminizden pişman olmayacağınızın teminatını verebiliriz.

Mobilya seçerken dikkat edilmesi gerekenler için tıklayın

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.