xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Hamile Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

0 1.330

Bebek bekliyorsanız sürecin ilk 3 ayı boyunca vücudunuzda pek bir değişiklik olmaz normalde. Bu dönemde vitrinlerden size göz kırpan hamile kıyafetleri ile ilgilenmezsiniz ama 3. aydan sonra durum yavaş yavaş değişmeye başlar. Ağırlığınız artar, karnınız büyür, kol – bacak ve ayaklarda şişmeler oluşur. Gardırobunuzda bazı değişiklikler yapmaya başlamanızın zamanıdır artık. Hamile kıyafeti seçerken nelere dikkat etmelisiniz peki, nasıl bir alışveriş yapmalısınız?

Öncelikle deliler gibi bir hamilelik kıyafeti alışverişi yapmaktan kaçınmanız gerektiğini söyleyeyim. Bu dönem bitecek, bebeğinizi dünyaya getireceksiniz ve kilolarınız azalmaya başlayacak; o kıyafetlere ihtiyaç duymayacaksınız artık.

Ne yapabilirsiniz onları; başka bir doğum için saklayabilirsiniz, kızınız veya gelininiz bir gün giyer diye bir köşeye koyabilirsiniz veya birine verebilirsiniz. Hamile ve çocuk kıyafetlerinin değiş tokuş edilmesi adettendir, iyi ki de, sizin sadece bir süre için kullanacağınız kıyafetler başkalarının da işine yarar böylece.

Neyse ne diyorduk; dolabınızı iyice bir gözden geçirmeden bilinçsiz bir alışveriş yapmayın, muhtemelen bu dönemde işinize yarayacak parçalar vardır. Bol, salaş üstler örneğin. Bu tip parçalarınız varsa bunları tamamlayacak altlar almanız yeterli olabilir. Onlardan da bir sürü almayın, karnınız büyüdükçe yeni duruma uygun birkaç parça almak daha makul olur. Piyasada hamile bluz modelleri olarak pazarlanan modeller var ama herhangi bir dökümlü bluz da işinizi görür.

Çalışan bir kadın veya ev kadını olmak hamile kıyafeti seçerken dikkat edilmesi gereken noktaları modeller açısından değiştirir. Çalışıyorsanız kıyafetlerinizin sağlıklı ve rahat olması yanında şık olmasını da dikkate alırsınız.

Sağlıklı kumaşlardan yapılmış bol hamile elbisesi modelleri veya beli ayarlanabilen kumaş pantolonlar çalışan kadınlar için idealdir. Çalışmıyor olmanız hamilelik döneminde paspal, bakımsız bir şekilde dolanmanızı gerektirmez tabii ama bu durumda daha çok eşofman altlarına, pijamalara, şortlara yönelebilirsiniz. Çalışan kadınların ise iş ortamı, toplantılar, davetler gereği daha şık ve özenli olması gerekir.

Bebek beklerken göğüsleriniz büyüyecek ve normalde kullandığınız sutyenler işinize yaramayacak. Pamuklu kumaştan yapılmış, üstünüze iyi oturan, meme dokusunu mükemmel bir şekilde saran, küçük veya büyük olmayan 2 sutyen alıp bir birini, bir diğerini kullanma yoluna gidebilirsiniz.

Gebelikte sutyen seçimi önemlidir; sağlıklı ve rahat modelleri tercih edin. Çok fazla sutyen almaya gerek yok, aldıklarınız ilerleyen dönemlerde küçük gelmeye başlarsa yenilersiniz.

Gebelik döneminde genel olarak kaçınmanız gereken kıyafetler şunlar: Başta iç çamaşırları olmak üzere sentetik malzemelerden yapılmış kıyafetler, beli sıkan giyecekler – kemerler, yüksek topuklu veya çok düz ayakkabılar, ayağa tam oturan ayakkabılar (Biraz büyük olmasında fayda var), karın – göbek bölgesini sıkan giyim eşyaları, sert dokulu sıkı sutyenler, dar pantolonlar ve sıkan çoraplar.

hamile abiye modelleri

Hamilelikte vücut ısısı her zamankinden daha yüksek olur, hamile kıyafeti seçerken bunu dikkate almalısınız. Pamuk, yün, keten gibi doğal elyaflardan yapılmış kıyafetler vücudunuzu hava aldırır ve artan vücut sıcaklığının sebep olacağı rahatsızlığı azaltır, terlemeyi önler. Bu süreçte vücudunuzun derisi de her zamankinden daha hassas olacak, bu yüzden kaşıntı ve tahrişe yol açabilecek malzemelerden yapılmış ürünleri kullanmamalısınız.

Gebelikte kıyafet seçimi yaparken esas olarak odaklanacağınız şeyler belli; kıyafetleriniz sağlıklı malzemelerden yapılmış rahat şeyler olmalı, sizi sıkmamalı ve terletmemeli, vücudunuza hava aldırmalı. Üst kıyafet bulmanız zor olmaz ama çünkü bunun için hamile giyim mağazalarına mecbur değilsiniz, bol ve geniş üstleri birçok yerde bulabilirsiniz.

Fakat bir noktadan sonra birkaç hamile pantolonu edinmek gerekli olacaktır. Bu tip pantolonların bel kısmında karın bölgesini de kapsayan bir bant bulunur, bu bandın çok sıkı veya çok gevşek olmamasına dikkat edin. Ön kısmı arkaya göre hafif uzun tutulmuş hamile elbiseleri de pratiktir, göbeğiniz büyüdükçe elbiselerinizin ön kısmı da yukarı tırmanmaya başlar çünkü.

Alacağınız hamilelik kıyafetleri gardırobunuzdaki parçalarla eşleşebilen ürünler olmalı, buna dikkat etmek gereksiz harcamalar yapmanızı engeller. Kaliteli, hava aldıran kumaşlardan yapılmış bol kesim bluz, kazak ve hırkalarınızı gözden geçirin; alt parçaları seçerken bunlarla kombinleyebileceğiniz ürünler alın.

hamilelik kıyafetleri

Hamileyken yüksek belli ve pamuklu külotlar kullanmalısınız. İç çamaşırlarınız teninize çok yakından temas ediyor, sağlıklı ve rahat olmaları her zaman önemli, bu dönemde her zamankinden daha önemli.

Gebelik döneminde mayonuzu, bikininizi giyip yüzebilirsiniz. Ama ıslak mayonuzu zaman kaybetmeden değiştirin.

Hamilelikte ayakkabı olarak doğal deriden üretilmiş, hava sirkülasyonu sağlayan, biraz geniş ve yumuşak tabanlı ayakkabıları tercih edin. 2 – 3 cm. bir topuk yüksekliği olsun, bel çukurluğunuz giderek artacak ve dengeyi sağlamak için geriye eğilerek yürümeye başlayacaksınız; hafif bir topuk bu dengeyi tutturmanıza yardımcı olur.

Yüksek topuklardan ve hiç topuğu olmayan ayakkabılardan uzak durmalısınız. Bağcıksız ayakkabı modelleri daha avantajlıdır, çünkü süreç ilerledikçe eğilip ayakkabıları bağlamak sorun olabilir. Ayakkabılarınız ayaklarınızı kesinlikle sıkmamalı, hatta azıcık büyük olmalı.

Kilo alıyorsunuz, karnınız büyüyor, ayaklarınız şişiyor – belki elleriniz de, cilt yapınız değişiyor – sivilce sorunu baş gösterebilir örneğin ama bunlar iyi görünmenize engel değil. Gereken şekilde cilt bakımınızı yapın, temizliğinize dikkat edin, gebelik çatlakları oluşmasın diye teninizi ekstra nemlendirin, kıyafetlerinizi aksesuarlarla canlandırın. Bütün bunlara özenmek, güzel ve bakımlı bir gebe kadın görüntüsü vermek moralinizi de olumlu etkiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.