xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Hangi Makyaj Malzemesi Ne Kadar Kullanılır?

0 1.536

Gıda ürünleri alırken son kullanma tarihine bakıyorsunuzdur muhtemelen, peki makyaj malzemeleri için de bu özeni gösteriyor musunuz? Makyaj malzemelerinin kullanım süreleri vardır ve süreyi aşarsanız cildiniz ekstra zarar görebilir. Ayrıca, tarihi geçmiş ürünler fonksiyonlarını kaybederler, bunlardan umduğunuz verimi alamazsınız.

Bazı malzemelerin bozulduğunu kendiniz de anlayabilirsiniz, mesela kremlerin renk ve dokusunda değişiklikler olabilir. Ama bu kriter her kozmetik ürün için geçerli değildir, bu yüzden kullanım sürelerini bilmekte fayda var. Zamanı dolmuş ürünleri acımadan çöpe atın, zaten bir çoğunun içinde orta ve uzun vadede, sık kullanımda insana zarar verecek kimyasallar var; bozulmuş ürün kullanmak göreceğiniz zararı ikiye katlar.

Devamlı olarak kullandığınız bir makyaj malzemesi kampanyaya girebilir ve siz daha ucuz fiyata birkaç tane birden alıp stoklamanın avantajlı olacağını düşünebilirsiniz ama bu şekilde aldığınız ürünleri tüketmeniz ürünlerin kullanım ömründen daha uzun sürebilir. Makyaj malzemelerini serin ve loş yerlerde muhafaza etmeyi de unutmayın; sıcak ve aydınlık ortamda daha çabuk bozulurlar.

Hangi Makyaj Malzemesi Ne Kadar Dayanır?

Rimel: Kapağı açıldıktan sonra 3 – 4 aydan fazla kullanılması doğru değildir. Rimel kullandıktan sonra kapağını iyice kapatmaya dikkat edin ki hava alıp da zamanından önce kurumasın.

Göz kalemi: 2, en çok 3 yıldan fazla kullanmayın. Sıvı göz kaleminin ömrü daha kısa olabilir, çünkü tıpkı rimel gibi, içine hava dolduğu için kuruması ihtimali vardır.

Göz altı kapatıcısı: 1 – 2 sene kullanılabilir, 2 seneyi aşmamak gerekir. Kalem kapatıcıların ömrü daha uzundur. Sıvı olanları daha çabuk kurur.

Fondöten: Açtıktan sonra 5 – 6 ay içerisinde tüketmekte fayda var. Kokusunda, renginde ve kıvamında sizi rahatsız eden bir değişiklik oluşursa kullanmayı bırakın. Hava almaması için çok sıkı kapatmaya dikkat edin. Pudra fondötenleri 1 yıla kadar kullanabilirsiniz.

Ruj: Rujların raf ömrü 2 – 3 yıl arasında değişir. Parlatıcı rujları en fazla 1 yıl kullanın, devamlı olarak sürdüğünüz ruju ise 5 – 6 aydan fazla kullanmayın. Sıklıkla açıp kapattığınız için ısı ve ışıktan etkilenecek, üstüne bakteriler doluşacaktır. Ruj nispeten çabuk bayatlayan ve bunu kokusuyla belli eden bir üründür; böyle bir şey hissederseniz hiç acımadan atın.

Allık: 1 – 1.5 yıl süreyle kullanılabilir.

Pudra: Kullanım ömrü 1 yıldır. Pudranız teninizde dalgalanma veya kızarıklıklar ya da alerjik reaksiyonlar oluşturmaya başladıysa bayatladığını düşünebilirsiniz. Bozulduğunda kokusu da değişebilir.

Göz farı: En fazla 1 yıl kullanılması önerilir. Bu süre boyunca dayanması için farınızı oda sıcaklığında muhafaza etmelisiniz. Sıvı göz farının katı kısmı çalkalamanızı gerektirecek şekilde dibe çökerse bozulduğunu düşünmelisiniz. Bayatlayan toz farda ise parça parça kırılma, dökülme durumu olur. Kuşkunuz varsa kullanmayın; gözünüzde kaşıntı, iltihap veya kızarıklık oluşabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.