xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Harika Saçlar İçin Yapmanız Gereken 10 Şey

0 5.932

Güzel, bakımlı, parlak saçlar görüntünüze çok şey katar ve aynaya baktığınızda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Sağlıklı ve harika saçlar istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor ki bunları az sonra yazmaya başlayacağım.

Ondan önce size saç bakımı için de, cilt bakımı için de hem içten, hem dıştan yatırım yapmanız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Yani hem beslenmenize ve hayat tarzınıza dikkat etmelisiniz, hem de kaliteli ve cilt – saç tipinize uygun ürünler ve malzemelerle dışarıdan bakım yapmalısınız. Bu iki bakım türü birbirini tamamlar.

1. Sağlıklı saç telleri ve bukleler istiyorsanız besleyici bir diyet yapmalı ve sağlıklı bir yaşam sürdürmelisiniz. Günlük olarak içmeniz gereken miktarda su için ve yeterince protein aldığınızdan emin olun.

A vitamini saçların büyümesini destekler, bu vitamini içeren yeşil yapraklı sebzelere ve diğer besin maddelerine sofranızda mutlaka yer verin. Sağlıklı ve dengeli beslenmezseniz en iyi şampuanlar, en iddialı saç maskeleri bile tek başına istediğiniz sonucu vermeyecektir.

2. Kuru ve hasar görmüş saçlar için kullanılabilecek en etkili doğal malzemelerden biri aloe vera jeli, diğeri de yoğurt veya süt kaymağıdır. Yoğurt kaymağı ile saç bakımı için tavsiye edilen yöntemlerden biri şöyle: 2 yemek kaşığı kaymakla  1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. B

öylece şampuandan sonra kullanabileceğiniz doğal bir saç kremi elde etmiş olacaksınız. Yapmanız gereken bu karışımı saçlarınızın boylarına ve uçlarına sürüp sonra da bol ılık suyla durulamak.

3. Saç şekillendirici ürünlerin fazla kullanılması tavsiye edilmiyor çünkü içeriklerinde bulunan sert kimyasallar uzun vadede saç büyümesini olumsuz etkiliyor. Ama bazı saçlarda bu tip ürünlere ihtiyaç duyuyor işte, benim için gerekli mesela.

Saçlarımı yıkadıktan sonra Dermaderm argan özlü saç bakım sütü sürüyorum boylara ve uçlara, bukleleri şekillendirmek açısından cidden işe yarıyor. En azından jöleden falan daha masum bir karışımı olduğunu umuyorum. Jöle, wax türü ürünleri kullanmayı çoktan bıraktım. Bu tip şekillendiricileri nadiren kullanmakta ve en azından nispeten doğal olanlarını tercih etmekte fayda var.

4. Kullanacağınız şampuan ve saç kremini titizlikle seçin. Hem saç tipinize uygun olmalı, hem de çok fazla kimyasal içermemeli.

5. Saç yıkama sıklığı saçın cinsine ve kişinin yaşam tarzına göre değişebilir ama zorunlu değilseniz (Saçlarınız aşırı yağlıdır, yaptığınız iş yüzünden her gün kire ve toza maruz kalıyorlardır vs.) her gün yıkamayın. Sağlıklı saç yıkama aralığı için genelde 3 günle 1 hafta arasında bir süre telaffuz ediliyor. Bu konuda şartlarınıza göre kendi dengenizi bulmalısınız.

Onları kirden ve yağdan arındırmayın demiyoruz tabii ama saçları çok sık yıkamak zaman içinde doğal yağlarını kaybetmelerine yol açabilir. Bu konuda gereğinden titiz olup olmadığınızı düşünün. Şampuan reklamlarına bu açıdan çok kulak vermeyin, birçok firma, ürününün satılması için saçları günde 3 kere yıkamanın iyi olacağını bile iddia edebilir aslında da, artık o kadarı ayıp olur diye yapmıyorlardır.

6. Saçlarınıza her zaman nazik davranın, nazikçe bakım yapın. Yumuşak hareketlerle tarayın.

7. Saçları sıcak suyla yıkamak doğru değildir çünkü bu şekilde saç uçlarınız zarar görür. Ilık veya makul seviyede soğuk suyu tercih edin.

8. Vücudun her bölümü gibi saçlar da yorgunluk, kaygı gibi olumsuz durumlardan etkilenir. Düzenli uyuyun, iyi uyuyun, kendinizi iyi hissetmek için gayret gösterin, her şeyi dert etmeyin.

9. Saçlarınızı ıslakken taramayın. Saç kurutma makinesi güzel bir icat ama çok sık kullanmayın. Mesela yaz aylarında, veya saçlarınızı yıkadıktan hemen sonra dışarı çıkmayacağınız zamanlarda onlarda kendiliğinden kurumaya bırakabilirsiniz.

10. İhtiyacınıza göre haftada veya 15 günde bir saçlarınıza özel bakım yapın. Bunun için işinize yarayacak saç bakım maskesi tariflerinden birini hazırlayabilir veya saçlara iyi gelen yağlardan kullanabilirsiniz. Saçlarınızın sıkı bir bakıma ihtiyacı varsa sıcak yağ tedavisi deneyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.