xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Hayatın Tadına Yeniden Varmanın 20 Yolu

4 1.166

En iyi, en rahat görünen kişiler bile bazen hayatın durgunlaşmaya ve sürüklenmeye başladığını hissedebilirler. Günlük rutin bitmez tükenmez bir angarya gibi görünmeye başladığı zaman hayatı yeniden taze ve heyecan verici kılmak için aktif  katılım göstermek gerekir. Fakat biz bunu kolayca unutabiliriz. Günlük hayatınız ortada görünür bir sorun olmadığı halde sıkıcı ve bunaltıcı gelmeye başladıysa hayatın tadına yeniden varmak için aşağıdaki tavsiyeleri hayata geçirmeyi deneyebilirsiniz.

Hayatın Tadına Yeniden Varmanın Yolları

1. Harekete Geçin

Hayat endorfin merceğinden daha iyi görünür. Bundan emin olabilirsiniz. Bir dönem düzenli yürüyüş yaptım, bir dönem bir spor salonuna devam ettim ve ikisinin de insana çok iyi geldiğini garanti edebilirim. Siz de böyle bir şey başlatın. Ev ortamında Leslie Sansone ile evde yürüyüş türünden bir egzersiz programını uygulama yoluna da gidebilirsiniz. Bunu da bir ara düzenli olarak yaptım ve faydalarına kefilim. Ruh halinizi yükseltmek için yapabileceğiniz etkili şeylerden biri de düzenli egzersizdir. İnsanlara birçok açıdan faydalı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

2. Her Fırsatta Seyahat Edin

Kendinizi ülkeden, şehirden, semtten, mahalleden; nereden atabiliyorsanız artık, oradan dışarı atın. Bunu yapabileceğiniz her zaman yapın ve farklı yerlere gidin. Bunun uzak bir yer olması zorunlu değil, yaşadığınız kentin görmediğiniz yerleri veya yakındaki bir şehir de olabilir. Hayatın değişik manzaralarıyla size ilham vermesine, sizi canlandırmasına, renkli varlığını hatırlatmasına izin verin.

3. Size Neşe Veren Şeyler Yapmak Önceliğiniz Olsun

Okula veya işe gidiyor, spor salonlarına ya da bazı kurslara devam ediyoruz. Bazılarının böyle olması gerekiyor, bazılarını da biz yapıcı faaliyetler olarak hayatımıza ekliyoruz. Ancak, bunlara öncelik verirken bize gerçekten neşe veren etkinliklere gereken önemi vermiyor olabiliriz. Bir kadeh şarap, biraz peynir ve meyve alıp onları birkaç yakın arkadaşımızla paylaşırken bir yandan da basit, komik bir oyun oynamak gibi mesela.

Sizi keyiflendirecek, kahkahalar attıracak şeyler için zaman ayırın. Gülmek gerçekten ilaçtır.

4. Eşyalarınızı Azaltın

Evinizdeki her mobilyaya, sahip olduğunuz her eşyaya gerçekten ihtiyacınız var mı? Daha az eşyaya sahip olma fikri kulağınıza nasıl geliyor bilemem ama birçoğumuz yokluklarından pek de aramayacağımız şeylere sahibiz. Bu açıdan ne durumda olduğunuzu açıklıkla analiz edin. Gerekli – gereksiz bir sürü şey almamak bütçenize de iyi gelecektir.

Bu arada, tecrübe konuşuyor; gereksiz eşyalardan kurtulmak insanı hafifletir.

5. Kendinizi Geliştirmek İçin Zaman Ayırın

Haftanın birkaç saatini kişisel hedeflerinizi ve projelerinizi planlamaya ayırın. Kendinizi geliştirme konusuna hak ettiği önceliği verin.  Hayatın tadına yeniden varmak için beyninizi yönlendirin, hayallerinizi geliştirin. Kendi kendinizin yaşam koçu olun. Kendinize inanın ve cesaret verin.

6. Hayatınızda Sürprizlere De Yer Verin

Hayatınızı her yönden kontrol etmeye çalışmak yerine hayatınıza arada bir sizi şaşırtması için şans verin. Genelde reddedeceğiniz bir randevuyu kabul edin ya da gidip gitmeyeceğinizden emin olmadığınız bir davete katılın. Bazen, emin olmadığımız şeyleri yaptıktan sonra “İyi ki yapmışım” deriz. Akışa bir şans vermedikçe bundan emin olamazsınız.

7. Affetme Pratiği Yapın

Geçmişle ilgili hınçlarınızı hayatınızdan çıkarın. Sizi üzmüş, kırmış, aldatmış, kızdırmış olan insanları hayatınıza tekrar davet etmeniz veya onlara sempati duymanız gerekmez. Ama bu yaşadıklarınızla ilgili kötü anıların hayatınızı zehirlemesine izin vermeyin. Kendi içinizde barış ve huzur içinde yaşamayı hak ediyorsunuz. Bunun gerçekleşmesi için geçmişte size karşı yapılmış olan hataları bağışlamalısınız.

8. Açık Havada, Doğada Daha Fazla Zaman Geçirin

Aklımızın en iyi şekilde çalışmasını sağlayacak şeylerden biri doğayla etkileşim kurmaktır. Açık havada yarım saat yürümek kaygı seviyesini düşürür, ruh halini yükseltir ve daha kaliteli bir uyku uyumanıza yardım eder. En hafifinden, öğlen tatilini iyi ve verimli bir şekilde geçirmenizi sağlar.

9. Gelecek İçin Olumlu Planlar Yapın

Dikkatinizi gelecek birkaç yıl içinde hayatınızda neyin yanlış gidebileceğine odaklamak yerine, neyin iyi gidebileceği üzerinde düşünün. Hayatınızı, en gerçekleşemeyecek gibi görünen düşleriniz bile gerçekleşebilirmiş gibi planlayın. Bu bakış açısının üstünüzdeki olumlu etkisine hayret edeceksiniz.

10. Bedeninizle Arkadaş Olun

Vücudundan hoşlanmayan, hatta nefret eden insanlar vardır. Belki siz de onlardan birisiniz. Ama yanlış yapıyorsunuz. Bedeninizden nefret etmek, onu yormak ve cezalandırmak yerine onu sevmeyi ve dinlemeyi deneyin. Onu faydalı şeylerle besleyin, dinlendirin, egzersiz yaparak canlı ve sağlam kılın. Vücudunuzu eviniz gibi düşünün ve ona iyi bakın. Yapabileceği inanılmaz şeyler için bedeninizi sevin ve takdir edin. Bunları yapabilmeye devam edebilmesi için onunla ilgilenin.

11. Çevrenizdekilere Pozitif Enerji Verin

İyi bir ruh halini yoğunlaştırmak için yapılabilecek en iyi şey onu paylaşmaktır. Bir arkadaşınıza iltifat edin, gün içinde karşılaştığınız yabancı birine küçük bir güzellik yapın ya da sevdiğiniz birine onu sevmenizin nedenlerini sıralayın.

12. Sağlığa Bir Bütün Olarak Bakmaya Başlayın

Doğal, faydalı gıda maddeleri tüketmek ve egzersiz yapmak elbette ki sağlıkla ilgilidir ama sağlık bunlardan ibaret değildir. Gerçek anlamda sağlıklı olmak için yapmanız gereken şey kendinize fiziksel, duygusal ve psikolojik olarak bakmaktır. Öz bakım için zaman ayırın. Size iyi gelen şeyleri yaparak ruhunuzu hafifletin. Yaşama ortamınızın temiz ve düzenli olmasını bile sağlığınız üzerinde olumlu etkileri vardır. Bu, kendinizi daha iyi ve rahat hissetmenizi sağlar.

13. Doğru Türde Müzik Dinleyin

Müziğin ruh halimiz üzerindeki etkileri çok uzun zamandır biliniyor. Bu durumu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Dinlediğiniz müzik beyninizin pozitif veya keyifli titreşimler yaymasını sağlayabilir, duyduğunuz sıkıntıyı ikiye katlayabilir veya hafiflemesine yardımcı olabilir. Yaptığınız işteki hızınızı etkileyebilir. Bu yüzden seçiminizi dikkatle yapın.

14. Dünya Fırsatlarla Doludur, Her Yerde Fırsat Arayın

Herhangi bir günde sizi olmak istediğiniz yere götürecek küçük veya büyük fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Karşınıza sizi ulaşmak istediğiniz kariyere yaklaştıracak olanaklar, öğrenmeyi ve gelişmeyi istediğiniz konularla veya hep gitmek istediğiniz bir yerle ilgili fırsatlar çıkabilir. Bunları görebilmek ve değerlendirmek için uyanık ve umutlu olun.

15. Eğitim Hayatınız Hiç Bitmesin, Her Zaman Öğrenmeye Açık Olun

Öğrenme sürecimiz liseyi veya üniversiteyi bitirmemizle beraber sona ermemeli. Her zaman aktif bir araştırmacı olun. Bilgi dağarcığınızı genişletmenin, hayatınızı iyileştirmenin, başkalarına faydalı olmanın yollarını araştırmayı hiç bırakmayın. Eğitim resmi olmak zorunda değildir. Tanıdığınız herkesten bir şeyler öğrenebilirsiniz – onlara izin vermeniz şartıyla tabii.

16. Uğraş İsteyen İşlerden Kaçınmayı Bırakın

Her şeyin hızla gerçekleştiği, insanların bir tek video kliple ünlü olduğu, sonuçların hileli yollarla sağlandığı bir dönemde yaşıyoruz. İnsanların büyük kısmı kısa sürede, fazla yorulmadan para kazanmak ve başarılı olmak istiyorlar. Böyle bir dünyada, sıkı çalışmak, hak ettiği değeri görmeyen bir beceridir. Ancak, sizin için önemli olan şeylerin üzerinde ne kadar çok çalışırsanız becerileriniz ve kendinize güveniniz de o derece artar.

İş ahlakına sahipseniz yolunuz daha uzun sürebilir. Ancak, karşınıza çıkan fırsatlar da daha uzun vadeli ve kalıcı olur. Tecrübelerime dayanan bir örnek vermek gerekirse, makale yazarlığı işini titizlikle, düzgün bir şekilde ve işe herhangi bir sahtekarlık karıştırmadan yapıyorum. Bunun sonucu olarak yıllardır bana iş veren iki devamlı müşterim var. Böylece hem sürekli bir uğraşa sahibim, hem de düzenli bir ek gelire.

17. İnsan İlişkilerine Öncelik Verin

Hepimiz hayatımızda başka insanlara ihtiyaç duyarız. Sosyal hayatımızı ihmal ettiğimiz zaman öğrenme, gelişme, sohbet etme, iyi zaman geçirme, aklımızı dağıtma fırsatlarını da kaçırmış oluyoruz. Sosyal ilişkiler insanın dünya görüşünü genişletir. Kendini daha güvende hissetmesini sağlar. Bu yüzden insan ilişkilerine her zaman öncelik verin.

18. Anında Tatmin Olma İhtiyacınızı Minimuma İndirin

Anında doyum sağlamayı mümkün kılan ve en üst düzeye çıkaran bir dünyada uzun vadede ne istediğinize odaklanabilmek için zaman zaman dürtülerinizden sıyrılmayı deneyin. Fişi çekip gerçekten önemli olan şeylere odaklanma beceriniz, dijital onaylanma ve tatmin olma biçimlerine ne kadar bağımlı olduğunuzu fark etmenize paralel olarak gelişir.

19.İyi Bir Dinleyici Olun

Onları dinlersek, başkalarından sandığımızdan çok daha fazla şey öğrenebiliriz. İnsanları dikkatle, gerçekten dinleyin.

20. Size İlham Veren Pozitif İnsanlarla Görüşün

Çevrenizdeki insanlar size kendinizin daha iyi, daha olumlu, daha gelişmiş, daha parlak bir versiyonu olmanız için ilham veriyorlar mı? Cevabınız olumlu değilse arkadaş çevrenizi gözden geçirin.

4 Yorumlar
 1. Derya

  Ne güzel tavsiyeler. Arada değişik faaliyetler yapmak, spor, hobiler hayatı renklendiriyor ☺️

  1. Hilal Uslu

   Kesinlikle. Ben bu aralar biraz daha sosyalleşmeye niyetlendim mesela, gayet de iyi oldu. İşlerimi seviyorum ama ikisi için de eve kapanmam gerekiyor – biraz daha çok dışarıya çıkmam lazım.

 2. Duo Diyet

  Ben de diyorum niye hayat doluyum, buradaki birçok şeyi yapıyormuşum da ondan:) Ama 20 yol var deyince bazılarını yapmadığımı keşfettim sayende. teşekkürler.

  1. Hilal Uslu

   Rica ederim. Fazladan bir iki fikir verebildiysem memnun olurum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.