xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Hediyelik Bakır Ürünler

2 1.545

İster kendi eviniz için ,ister sevdiklerinize hediye olarak alabileceğiniz hediyelik bakır ürünler olacak bu yazıda değerli ziyaretçiler. Bu yazıyı yazmak için  Google+ ortamında gördüğüm TM Shop TR sitesine bu ürünlerin gelmesini bekledim. Başka yerlerden de bakabilirdim böyle şeyler ama ben bu sitenin ürünleri hakkında yazmaya karar vermiştim; anılarımız var, Google+’da bir sürü selam alıp vermişliğimiz var, azıcık bir mail trafiğimiz var. Hem o site de bir kadın girişimi, destekleşmek lazım.

Anneler Günü hediyesi olarak da düşünebilirsiniz bakın göreceğiniz güzel şeyleri. Neredeyse 2 ay var daha ama aklınızda olsun. Türk kahvesi içmeyi seven anneler için işlemeli, kapaklı çok hoş bakır kahve fincanı modelleri var. Birkaç güzel bakır kahvedanlık da var hatta. 1 tanesini hemen takdim edeyim:

bakır kahvedanlık modelleri

Şimdi de şık bir gümüş işlemeli semaver takdim geliyor. Galeride bakır işlemeli olanını da görebilirsiniz bunun. Şimdilerde evlerde kullanılmıyorlar ama semaver uzun zamanlar boyunca sıklıkla kullanılmış geleneksel bir ürün aslında. Türklere has konuk ağırlamalarda, pikniklerde, akşam sohbetlerinde, davetlerde, Ramazan sofralarında baş köşeyi işgal edermiş bir zamanlar. Saraylarda, köşklerde falan özel törenlerle semaver çayları içilirmiş.

gümüş işlemeli semaver

Renkli desenlerle süslenmiş bir bakır kahve fincanı görelim şimdi de:

bakır kahve fincanı

Şu güzel şekerliğe ne dersiniz?

bakır şekerlik modelleri

Bakır ürünler Osmanlı zamanında gündelik hayatta çok kullanılırmış. Günümüzde bu geleneksel el işçiliğini devam ettiren bakır işleme atölyeleri var yine ama sayıları eski zamanlara göre çok az artık.

bakır köy güğümü

İşte gayet dekoratif bir şekerlik:

bakır salon şekerlik

Şu ibriğin zarafetine bakın:

işlemeli osmanlı ibriği

Bu kadar söz yeter. Ama daha çok fotoğraf var. Buyursunlar:

2 Yorumlar
  1. devrim

    bayıldım:)))

    1. Hilal Uslu

      Öyle mi? Bayılacağınız başka yazılar da yazabilmeyi umarım. Teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.