xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Hızlı Kilo Vermek İsteyenlere 13 Tavsiye

0 1.203

Haftada kaç kilo vermenin sağlıklı kilo verme olarak değerlendirildiğini biliyor musunuz? Dünya Sağlık Örgütüne göre bu rakam haftada yarım kiloyla 1 kilo arasında değişir. Kişi çok aşırı kiloluysa veya ameliyat vb. bir sebeple ille de çabucak kilo vermesi gerekiyorsa rakam haftada 1.5 kiloya da çıkabilir. Diyet konularını daha önce de araştırdım ve şok diyet, 3 günde 1 kilo verin, 1 haftada 10 kilo verin gibi konulardan hoşlanmıyorum; bunların yanlış şeyler olduğuna kanaat getirdiğim çok oluyor. Dolayısıyla size sağlıklı bir şekilde hızlı kilo verme yollarını açıklamaya çalışacağım, kısa sürede çok kilo vermenizi sağlama ihtimali olan ama sağlığınızı bozabilecek yöntemleri değil.

 

Şunu unutmayın; kısa zamanda sağlıklı olarak kabul edilen miktarların üstünde kilo verdirmeyi vaat eden diyetlerin hemen hepsi vücutta önce sıvı kaybına yol açar, sonra da kas kitlesinden kaybetmeye başlarsınız. Oysa şişmanlık vücutta fazla yağ birikmesi olarak tanımlanır ve gerçek anlamda kilo vermek için yağların eksilmesi gerekir, suyun ve kas kitlesinin değil. Olağanüstü sonuçlar vaat eden sağlıksız diyetler vücuttaki yağ miktarını eksiltmek bir yana, artmasına bile yol açabilir. Zayıflatan posa tabletleri, amfetamin hapları, çok düşük kalorili diyetler, hatta bu amaçla mide bölgesinde yapılan bazı cerrahi girişimler sağlıklı bir yaşam için alınması gerektiği kadar besin alamamanıza yol açabilir. Bu yüzden sağlıklı bir şekilde kilo kaybetmek ve kilosunu korumak isteyenlerin yapması gereken şey dengeli beslenmek ve bunun yanı sıra egzersiz yapmaktır. Aşağıda sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermek isteyenlerin işine yarayacak tavsiyeler bulabilirsiniz. İşe yaraması umuduyla…

1. Taze sebze ve meyve yiyerek aldığımız şeker vücudumuz için yeterlidir ve fazlasının vücuda hiçbir faydası yoktur. Bu yüzden şekerli hazır yiyecek ve içecekler tüketiyorsanız bunlardan vazgeçin. Kilosunu korumaya çalışanların ve şeker hastalarının normalde faydalı gıda kategorisine giren ama fazlaca şeker içeren meyveleri de ölçülü tüketmesi gerekiyor.

2. Yağlı yiyecekler ve hamur işleri tüketmeyin.

3. Sabah kalktıktan sonraki 1 saat içinde kahvaltınızı yapın. Amaç kilo vermekse bunun lüzumundan fazla zengin bir kahvaltı olmaması gerekiyor tabii. Hazır poğaça ve böreklerden de uzak durun.

hızlı kilo verme

4. Sıklıkla alkol ve gazlı içecek tüketiyorsanız bundan vazgeçin.

5. Yeşil çay içerek vücudunuzdaki yağların daha hızlı erimesini sağlayabilirsiniz. İdeali, aşırı sıcak olmamak kaydıyla günde 2 – 3 fincandır.

6. İlle de ve mutlaka egzersiz yapın. Kilo verme oranının en yüksek olduğu diyetler vücudun hiçbir besin ögesinden mahrum kalmadığı ama her şeyi dengeli, ölçülü ve sağlıklı bir şekilde aldığı bir beslenme düzeni ile düzenli egzersizin bir arada olduğu diyetlerdir.

7. Ekmek olarak kepek, çavdar veya yulaf ekmeği gibi daha sağlıklı ekmekleri tercih edin. Sabah kahvaltısı dışındaki öğünlerde ekmek yemeyin veya çok az yiyin.

8. Günlük olarak kaç kalori almanız gerektiğini öğrenin ve bu sayıdan 500 kalori daha az alacak şekilde beslenin. Bu kilo vermek içindir, mevcut kiloyu korumak içinse günde ne kadar kalori almanız gerekiyorsa o kadar almanız gerekir – ne fazla ne eksik.

9. Hızlı kilo vermek istiyorsanız gazlı içecekleri, çikolata ve gofretleri, cipsleri hayatınızdan çıkarın. Fast food tarzı gıdalar, dondurulmuş yiyecekler tüketmeyin.

10. Tabağınıza makul miktarda yemek koyun, tepeleme doldurmayın.

11. Her gün en az 5 -6 bardak su için. Günde içilmesi gereken ideal su miktarı 2 – 2.5 litredir, 3 litreden fazlası zarar verebilir. Suyu doğru zamanda içmek de önemlidir, azami faydayı almanızı sağlar. Sabah kalktığınız gibi 1 -2 bardak su içerseniz sindirim yollarında birikmiş toksinler temizlenir, yüzünüzdeki şişlikler azalır ve  iç organlarınız aktive olur mesela. Yemek yemeden yarım saat önce içilen 1 bardak su hazmı kolaylaştırır. Gece yatmadan önce 1 bardak su içerseniz kalp krizi ve felç geçirme ihtimali azalır. Duşa girmeden 1 bardak su içerseniz tansiyonunuzun yükselmesinin önüne geçmiş olursunuz. Yemek yerken fazla su içmeyin bir de.

12. Kilo vermek isteyen iradesine hakim olacak sayın ziyaretçi, bunun kaçarı yok. “1 kereden bir şey olmaz, 1 lokmadan bir şey olmaz” cümlelerinin hayatınızdan çıkaran ve fazlaca yağ – şeker içeren gıdalardan uzak durun; en sevdiğiniz hamur işi “Allaaşkına 1 lokma al” diye uzatılsa bile.

13. 1 gram tuzun vücutta ne kadar su tutulmasına yol açtığını biliyor musunuz? 200 – 250 ml. Bu konuda ölçülü olun, fazla tuz tüketmek kemik yoğunluğunu da azaltıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.