xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları

0 1.008

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk Hobbit üçlemesinin ilk filmiydi; orijinal adı Hobbit: The Desolation of Smaug olan Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları ise bu filmin devamı niteliğinde bir yapım. Peter Jackson yönetmenliğinde gelen filmde Shire’lı Hobbit Bilbo Baggins doğuya, Kuytuorman’a doğru gitmektedir. Thorin Meşekalkanı ve beraberindeki 12 cücenin de eşlik ettiği yolculukta grubun başı yine beladan kurtulamayacaktır. Bu serüvene ejderha Smaug’un hakimiyeti altındaki Yalnız Dağ’a ve kayıp Erebor Cüce Krallığı’na varmak amacıyla atılan ekip ormanın girişinde büyücü Gandalf’tan ayrılmak zorunda kalır. Dev örümcek sürüsünün ölümcül ağlarından kurtulduklarına sevinirken orman elflerine esir düşerler ve güvenli görünen Elf Krallığı da onlar için emin bir yer değildir. Zira Azog’un liderliğinde hareket eden ve giderek güçlenen Orklar cücelerin peşini bırakmayacaktır. Bir yandan hayatta kalmaya savaşırken bir yandan da Göl Kasabası’na ve Yalnız Dağ’a ulaşmaya çalışan cüceleri ve Bilbo’yu bekleyen en büyük tehlike ise bellidir: Ateşlerin Efendisi Ejderha Smaug.

Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları gösterime girmesinden sonraki ilk 4 günde sadece Avrupa’da 80 milyon dolar gişe hasılatı yaptı. Film Fransa’daki açılış gününde yaptığı 2.8 milyon dolar hasılatla Fransız sinema tarihinin bu alandaki rekorunu kırdı. Yapımcıları mutlu eden bu açılış hasılatı ilk filmin 139 milyon dolarlık rakamının gerisinde kalıyor. Bunun sebebinin ikinci filmin ilkine göre daha az sayıda salonda açılış yapması ve bazı büyük Avrupa ülkeleriyle Asya ülkelerinde vizyon için hafta sonunun beklenmesi olduğu düşünülüyor. Yapımla ilgili eleştirilere gelince; görünen o ki sinema severlerin büyük kısmı filmi beğenmiş, görsel efektlerden çok etkilenmiş durumdalar ve yönetmenin ilk filmde olduğu gibi devam filminde de zaman zaman kitabın dışına çıkmasının yapıma aksiyon ve heyecan kattığı düşünülüyor. Fakat şöyle bir şey de var ki film izleyicilerde bir yarım kalmışlık, bir eksiklik duygusu da uyandırmış. Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları’nın finalinin izleyiciyi biraz düş kırıklığına uğrattığı fakat seyircilerin yönetmenin asıl bombasını üçüncü filme sakladığını düşündükleri görülüyor.

Eleştirilere devam edecek olursak filmin üçe bölünmesinin birçok kişiye gereksiz geldiği fakat pek çok sinemaseverin yine de üçüncü filmi merak ve heyecanla beklediği anlaşılıyor. Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları uzun ve hikayeye pek bir hayrı dokunmayan sahneler yüzünden yer yer yalpalıyor. 2014 yılı sonunda gösterime girmesi beklenen The Hobbit: There and Back Again isimli final filminde serüvenin hak ettiği bütünlüğe kavuşacağı umuluyor.

2013 ABD-Yeni Zelanda yapımı fantastik-macera türündeki yapım 2 saat 41 dakika sürüyor. Filmin oyuncu kadrosu şöyle: Martin Freeman, Richard Armitage, Ian McKellen, Orlando Bloom, Evangeline Lily, Cate Blanchett, Aidan Turner ve Christopher Lee.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.