xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Hollywood Glam Tarzı Dekorasyon

0 76

1920 – 1950 yılları Hollywood’un altın çağları olarak anılır. O dönemde film seti tasarımcıları detaylara, renklere, yüzey malzemelerine ve kompozisyonlara büyük özen göstererek kamerada muhteşem görünen rüya gibi iç mekanlar hazırlıyorlardı.  Hollywood Glam (veya Hollywood Regency) tarzı dekorasyon bu dönemin ürünüdür. İlhamını beyazperdenin  parıltı ve ihtişamından almış olan bir Amerikan iç tasarım stilidir. Benzer şekilde gösterişli bir dekorasyon tarzı olan art deco’nun popülaritesiyle aynı döneme denk gelse de,  farklı bir tarz olarak kalmıştır.

Joan Crawford gibi dönemin ünlü yıldızları, yapımcı ve yönetmenlerin filmlerine ekstra bir ışıltı katmak için kullandıkları bu tarzı evlerinde uyguladılar.

Bu, modası hiçbir zaman geçmeyecek, ihtişamdan hoşlananların her zaman ilgisini çekecek bir dekorasyon stilidir. Günümüzün kimi tasarımcıları, klasik Hollywood tarzını biraz daha sade ve modern dokunuşlarla dengeleyerek hala güncel tutmaktadırlar.

İç mimar Larisa Barton’a göre tarzın temel unsurları şunlardır: Havalı, ağır, zengin kumaşlar, metalik detaylar ve cesur, çarpıcı bir mimari. Ancak, ortaya dengeli bir gösterişlilik çıkması önemlidir. Aşırı şatafatlı, rüküş bir görünüm yaratmaktan kaçınmak önemlidir.

Muhteşem partiler çağında odalar, insanlara ve sohbete göre düzenleniyordu. Bu yüzden, bu dekorasyon tarzında büyük ölçekli mobilyalar biraz ikinci plandadır. Uzanma koltukları (Josephine koltuk), XIV. Louie tarzı sandalyeler ve puflar mükemmel vurgu parçaları olarak kullanılabilir.

Göz kamaştırıcı elbiseler giymiş kadınlar püsküllü kadife koltuklara yerleşmiş, gümüş veya altın rengi ağızlıklara takılı sigaralarını tüttürüyorlar. Hayalinizde böyle bir ortam varsa, aradığınız şey bu dekorasyon stili olabilir.

Hollywood Glam Tarzı Dekorasyonun Özellikleri

*Genel tasarım ve detaylar gösterişli, lüks ve çarpıcı. İç mekanlar lüks ve konfor odaklı.

*Siyah  ve beyaz kullanımı tarzın imzası niteliğinde

*Koltuk, kanepe, puf gibi mobilyalarda, yastık ve örtülerde ipek, kadife ve kürk gibi lüks vurgular

*Mobilyalarda, dekoratif aksesuarlarda, duvar kağıtları ve aksesuarlarında aynalı ve metalik kaplamalar

*Canlı renkler ve birbirine zıt, canlı desenlerle oluşturulan çarpıcı eşleştirmeler

*Odaları bölmek için kullanılan mobilya ve dekorlarda doğu Asya ülkelerine özgü malzeme ve desenler

*İnceltilmiş profilleri olan küçük boyutlu mobilyalar

*Mobilyalardan çok aksesuarlara ve stile odaklı bir yaklaşım

*Duvarlarda, tavanlarda, mobilyalarda lake ve parlak yüzeyler

*Genellikle Rokoko tarzı veya bu tarzdan ilham almış mobilyalar (Kolsuz koltuklar, etekli kanepeler, kapitone kadife kumaş kaplanmış koltuklar)

*Katmanlı, dokulu tasarım ürünleri ve yüzey malzemeleriyle gösterişli, çarpıcı bir hava

Hollywood Regency Dekorasyon Dekorasyon İçin 6 İpucu

Abartıya ve gösterişe övgü niteliğindeki bu iç tasarım stilinin yaşanması daha kolay, özüne yakın fakat daha az sadık modern bir yorumu için;

*Duvarlar ve zemin gibi ana öğeleri nötr tutun. Çarpıcı dokunuşlar için  değiştirilmesi kolay şeyleri tercih edin; aynalı mobilyalar gibi.  Büyük ebatlı mobilyalar çok yer kaplar, çok pahalı olabilir ve değiştirilmesi zordur. Aksesuarlar size daha cesur ve çılgınca hareket etme rahatlığı verir.

*Vintage veya modern tarzdaki güneş biçimli aynalar tarzı çok iyi yansıtır.

*Zebra deseni, büyük boyutlu siyah beyaz fotoğraflar gibi siyah / beyaz unsurları çarpıcı renklerle veya altın rengi gibi mücevher tonlarıyla dengeleyin. Altın rengini ve yaldız detayını kullanmaktan çekinmeyin. (Avize, dekoratif kutu, sehpa gibi şeylerde olabilir mesela)

* Döneme özgü turkuaz, sarı, koyu pembe, zümrüt yeşili gibi cesur ve çarpıcı renkleri kullanın. Bu renkler size büyük parçalar için fazla iddialı geliyorsa dekoratif aksesuarlarda, ayna çerçevesi, orta sehpa veya bir kanepenin önüne serilmiş bir kilim gibi daha küçük parçalarda kullanmayı tercih edebilirsiniz. Dekoratif yastıklar da iş görür.

*Dekorasyona retro tarzı bir cazibe katmak için vintage bir servis sehpası veya sehpa kullanılabilir.

*Lake, cilalı yüzeyleri olan parçalar kullanın. (Kitaplık, vitrin, vazolar, tepsiler)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.