xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Huzurlu Bir Tatil İçin Marmaris Selimiye Köyü

0 3.126

Hep merak ettiğim bir yerdir Marmaris Selimiye Köyü, henüz gitmek kısmet olmadı. İstanbul’a 858 km. uzaklıkta olan bu güzel köyün doğası henüz pek bozulmamış. Gidenlerin yorumlarına bakılırsa da memleketin yüzülecek en güzel sularına ev sahipliği yapıyor. Ama bu sulara köyün içinden değil teknelere binerek, açıklardan girilmesi tavsiye ediliyor. Aynı zamanda tatilde kafa dinlemek için gidilecek bir yere benziyor. Hala öyle midir emin değilim gerçi. Çünkü 2013 yılında yaplan bir yorumda köyün doğal ve sakin ortamının bozulmasına en fazla 2 sene kaldığını yazmış biri. Neyse, ben insanların genel olarak övgüyle söz ettiği bu Marmaris köyü hakkında topladığım bilgilere geçeyim.

 

Kendi halinde, sakin bir balıkçı köyüyken yavaş yavaş turizmle iç içe olmaya başlayan köyün doğal ve rahat bir ortamı var. Pek büyük olmadığı için civardaki bütün işletmelere yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Büyük oteller yok burada, daha çok pansiyonlar ve butik oteller bulunuyor. Bu yüzden ortamın hala bakir ve dinlendirici bir havası var – umarım hiç bir zaman da yok olmaz ama zor. Tatilden ağırlıklı beklentiniz dinlenmekse Marmaris’in Selimiye Köyü size bunu verebilecek bir yer. Otellerin çoğu denize oldukça yakın ve ziyaretçilerine nefis bir doğa ve deniz manzarası sunuyorlar. Büyük tatil merkezlerindeki eğlenceli gece hayatı burada şimdilik yok. Sabahları gözünüzü açtığınızda pırıl pırıl bir denizle, ördeklerle, balıkçı kayıklarıyla karşılaşıyorsunuz. Bol çeşitli köy kahvaltıları, mevsim balıkları ve lezzetli mezeler tesislerde sizi bekliyor. Köyün işletmeleri ilkbahar başından neredeyse Ekim sonuna kadar hizmet veriyorlar. Buradan bir tekneye binip Marmaris koyları arasında turlama imkanınız da var.  Bazı yorumlarda koylardan denize girmenin daha iyi bir fikir olduğunu, köyün kıyı şeridinin tekneler tarafından işgal edilmiş olduğunu okudum. Denizin en güzel ve berrak yerlerini görüp tadını çıkarmak için turlara katılmakta fayda var.

Selimiye Köyü’nde yeme – içme insana biraz pahalıya mal olabilir, aklınızda olsun. Hediyelik eşyalar da pek uygun fiyatlı değilmiş ve sivrisinekler için önlem almak gerekebilir. Bazı olumsuz yorumlara rağmen köy hala huzurlu bir tatil hayal edenler için uygun bir yer gibi görünüyor. Fazla zaman geçmeden gitmek lazım, mümkünse sezon dışında. O şekilde daha keyifli bir tatil yapılacağını söyleyenler var. Şu olumsuz yorumlardan da söz edeyim biraz: 1 yıl önce yapılan bir yorumda köyün denizinin eskiden çok daha temiz olduğu ama teknelerin yoğunluğundan dolayı kirlenmeye başladığı ve ortamın doğallığını, sadeliğini bozan unsurlar görülmeye başlandığı söz konusu edilmiş. Birçok kişi hala güzel bir yer olduğunu ama çok da uzun olmayan bir zaman sonra herhangi bir tatil yerine dönüşebileceğini söylemiş. Bakir, naturel ve sade havaları yüzünden sevilen hemen her yer zaman içinde öyle olmuyor mu zaten? Ne yazık…

Konumu sebebiyle civardan geçen tekneler tarafından kötü hava şartlarında sığınılacak bir koy olarak kullanılan köyün eski ası Losta imiş. Hatta geçmiş zamanların korsanları bunun farkına varmışlar ve koyun içine, buraya sığınan gemilere tuzak kurmak için 3 tane gözlem kulesi kurmuşlar. Selimiye’ye Marmaris’ten münübüse binerek 1 saat geçmeden varabiliyorsunuz. Kendi aracınızla gideceksiniz Datça yolu üzerinden Hisarönü – Bozburun yoluna sapmanız gerekiyor. Birçok aile işletmesinin bulunduğu Selimiye’de çok lezzetli zeytinyağlı mezeler, ağızda pamuk gibi eriyen ahtapotlar (Bunun için önerilen yer Girit Pansiyon), yerel balıkçıların tuttuğu taze balıklar, lezzetli pideler yiyebilirsiniz. Ortam yiyecek – içecek açısından gayet zengin.

Temiz hava, kekik kokusu, dağların arasına sıkışmış dalgasız ve sıcak bir deniz, çevrede bir sürü güzel koy, Marmaris’e çok yakın olmasına rağmen hala sakin ve betona boğulmamış bir ortam, doğal ürünlerle hazırlanan kahvaltılar, dingin deniz manzarasını izleyerek çay içmenin, rakı içmenin keyfi, yöresel ürünler, otlar, şifalı bitkiler satan köylüler…bunlar kulağınıza hoş geliyorsa dokusu iyice bozulmadan Marmaris Selimiye Köyü’nde bir tatil yapmanızı tavsiye ederim. Bana da söylüyorum bunu, evet.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.