xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Huzursuz Bacak Sendromu

0 909

Toplumda oldukça sık olarak görülen bir rahatsızlık türü olan huzursuz bacak sendromu bazı  insanların tedavi olmaksızın yıllarca birlikte yaşadığı, az bilinen bir rahatsızlıktır. Aslında tam anlamıyla bir hastalık olarak değil bir belirtiler topluluğu olarak değerlendirilir ve bu belirtilerin hangi sebepten veya hastalıktan dolayı ortaya çıktığının araştırılması gerekir.

Özellikle istirahat ederken bacaklarda rahatsızlık, uyuşma, karıncalanma, hareket ettirme ihtiyacı ve ağrı olarak hissedildiği gibi bazen de tam olarak tanımlanması mümkün olmayan bir rahatsızlık hissi uyandıran nörolojik bir sorundur. Bu durumlar genelde akşamları ve sadece bacaklarda ortaya çıkarken, ileri durumlarda gün içinde de uzun süreli oturma ve istirahat yapıldığında kendini gösterebilmektedir. En önemli özelliği şikayetlerin hareket edildiğinde azalmasıdır. Genellikle iki bacağı da etkilerken az da olsa bazı hastalarda tek taraflı da görülmüştür. Nadiren kol veya vücudun diğer bölgelerine de sıçradığı görülür.

Bu hastalık daha çok ileri yaşlardaki bireylerde ve kadınlarda görülür. Ancak bu durum gençlerin ve erkeklerin de hasta olmayacağı anlamına gelmez. Demir eksikliği kaynaklı kansızlık, şeker hastalığı, vitamin eksikliği ve kronik böbrek yetmezliği olan kişilerde görülme oranı daha fazladır. Sendromun belirtileri hamilelik dönemindeki kadınlarda da görülür ancak doğumdan sonra belirtiler kaybolur. Rahatsızlığın sebebi tam olarak bilinmemekte, insan beyninden salınan bazı kimyasal maddelerin hareket sistemi üzerinde etkilerinden kaynaklandığı düşünülmektedir.

Yapılan araştırmalar huzursuz bacak sendromunun görülme sıklığının yüzde 1 ile 15 arasında değiştiğini göstermektedir. Ayrıca ülkemizde yapılan araştırmalar bu oranın yüzde 3 ile 5 arası olduğunu gösterir ki bu oran da bir hayli yüksektir. Başta da belirttiğimiz gibi, birçok kişi, yaşadığı sorunların tanımlanmış bir rahatsızlığın belirtisi olduğunu bilmeksizin bu sorunla birlikte yaşayıp gitmektedir.

Huzursuz bacak sendromu tedavi edilebilen bir sorundur. Bu rahatsızlık bazı başka hastalıklardan dolayı ortaya çıkabildiği için tedavisine başka hastalıklar için kullanılan ilaçları gözden geçirmek ve eğer bu hastalığı tetikleyen ilaç varsa onu anlamaya çalışmakla başlanır. Yazıda anlattığımız belirtileri yaşıyorsanız anında uzman bir doktora başvurup muayene olmanızı tavsiye ederiz.  Belki de fazla zaman geçmeden bu sorundan kurtulmanız mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.