xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

İnci Kolye Modelleri

3.783

Boynunuza, kulaklarınıza, kolunuza taktığınız, gelin takısı olarak kullandığınız, halhallarınızdan sallanan incilerin nasıl oluştuğunu biliyor musunuz? Söz edeceğim şey gerçek inci tabii; farklı kalite ve fiyatlardaki taklit inciler oluşmuyor-oluşturuluyor. Bunları cam kürelerin üstünü yapışkan bir maddeyle sıvayarak yapıyorlar ve sahte inci endüstrisi büyük rağbet görüyor, zira hakiki inci çok pahalı.

Bir de 3-7 yılda elde edilen ve doğal inciye çok benzeyen kültür incisi şeysi var. Bunun için de içinde inci oluşan yumuşakçalar yetiştiriyorlarmış. Canlı istiridyelerin içine ufak, yuvarlak bir sedef parçası yerleştiriyorlar ve  istiridyeleri denizin dibine serili ağdan yatakların üzerinde 3-5 yıl bırakıyorlar-Japonlar yapıyormuş bunu.

Sizin için güzel inci kolye modelleri seçtim; onları galeride göreceksiniz. Şimdi ben ‘inci nasıl oluşur?’ sorusunun cevabını vereyim size:

Olay şu şekilde gerçekleşiyor; denizlerde yaşayan istiridye, bazı midye türleri ve tarak gibi ‘yumuşakça’ tabi edilen hayvanların vücuduna yabancı bir madde girdiğinde söz konusu yumuşakça bu yabancı şeyi zararsız hale getirmek için onun etrafında kılıflar oluşturmaya başlıyor. Sedefe benzeyen yoğun bir maddeyle çevrelenen yabancı madde böylece zamanla soyutlanıp kalınlaşıyor ve bir sürü katmandan oluşan yuvarlak bir cisim halini alıyor. O cisim de inci oluyor işte. İçinde inci oluşan canlı bu durumdan iyi veya kötü etkilenmiyor, onu da belirtelim.

Doğal olarak yetişen inciler genellikle sedef rengi oluyor; fakat bu şekilde oluşan beyaz, pembe ve siyah inci çeşitleri de var. Siyahlar en pahalıları; çünkü siyah incilerin doğal yollarla meydana gelmesi çok seyrek rastlanan bir olay.

Kullandığımız inci kolye modelleri, inci kayışlı saatler, küpeler, bileklikler falan bazı deniz canlılarının vücutlarında konuşlanan birtakım yabancı maddelerden yapılıyor sonuçta yani.

Şöyle bir şey de var; yumuşakçaların vücudunda oluşan her inci aynı değerde olmuyor, bu işin birtakım kriterleri var. Kültür incisi yetiştiren biri istiridye başına 100 Dolardan fazla harcama yapıyor ve 5-10 yıl sonra yatırım yaptığı istiridyelerin ancak yarısı canlı kılıyor. Bu canlı istiridyelerin içinden çıkan incilerin yüzde 5 kadarı büyük mücevher üreticilerinin beğeneceği kaliteye ulaşabiliyor.

Kültür incileri sahte incilerden çok daha kaliteli, doğal yollarla meydana gelen hakiki incilerden çok daha kalitesiz şeyler. Fakat orijinale çok yakın bir görünümleri var ve ancak profesyoneller onları gerçek incilerden ayırt edebiliyor.

Bir incinin kalitesini belirleyen başlıca özellikler parlaklığı ve boyu. Çok iyi kalitede bir inci öyle bir şey ki onun yüzeyine baktığınız zaman yansımanızı net bir şekilde görebiliyorsunuz. İncinin yüzeyindeki doğal izler, benekler falan ne kadar az; yüzeyi ne kadar pürüzsüz, biçimi ne kadar yuvarlak olursa inci de o kadar değerli oluyor.

Hakiki inciden takılarınız varsa onların parlaklığını bozmak istemezsiniz tabii. Bunun için inci mücevherlerinizi kimyasal içerikli kozmetik ürünlerle muhatap etmemeniz gerekiyor. İncilerinizi ılık suyun altında hafif bir sabunla, yumuşak bir havlu kullanarak temizlemeniz iyi olur. Onları uzun süre boyunca kapalı yerlerde bırakmayın, kuruyup matlaşmalarına yol açarsınız.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.