xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak İçin 11 İpucu

0 2.758

Instagram, yaklaşık 1 milyar aktif kullanıcısı bulunan ve bunların %63’ünün (63 milyon kişi) her gün oturum açtıpı muazzam bir sosyal platform. Bu durum, Instagram’ı ürünlerini tanıtmak ve mevcut ve potansiyel kullanıcılarıyla iletişimlerini geliştirmek isteyen şirketler ve kendi kişisel markalarını büyütmek isteyen bireysel kullanıcılar için bulunmaz bir fırsat haline getiriyor. Instagram’ın sosyal medya iletişimi konusunda sunabileceği fırsatlardan en iyi biçimde faydalanmak için öncelikle Instagram’da kitle oluşturmak gerekiyor. Siz de sahte hesaplarla dolu takipçi paketlerine bulaşmadan ve hesabınızı botlarla doldurmadan, doğru ve kararlı bir biçimde Instagram takipçi sayısını arttırmak mı istiyorsunuz? O halde yazımızdaki ipuçlarına bir göz atın.

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmanın Yolları

1. Düzenli Olarak (En Az Günde Bir) Gönderi Paylaşın

Görsel pazarlama aracı Tailwind’in 2017 yılında 100.000 Instagram hesabını inceleyerek yaptığı bir araştırma, gönderi paylaşma sıklığının Instagram takipçi sayısı üzerinde doğrudan olumlu bir etkisi olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmaya göre haftada 7 ya da daha fazla içerik paylaşan, yani günde en az 1 kere paylaşım yapan profiller diğerlerine göre çok daha yüksek bir hızda takipçi kazanıyor.

Instagram’da gönderi sıklığınızı haftada 1-2 kereden günde bire çıkararak takipçi sayınızı hızla ikiye katlayabilir, gönderi sıklığınızı günde bir kereden fazlaya çıkararak bu oranı daha da yukarıya taşıyabilirsiniz.

2. Videoları, Canlı Yayınları ve Hikayeleri Etkin Olarak Kullanın

Instagram başlangıçta bir fotoğraf paylaşma aracı olarak ortaya çıkmış olsa da zamanla bu işlevin çok daha ötesine geçti. Video paylaşma, canlı yayınlar ve hikayeler gibi özellikler sayesinde artık Instagram kitlesine eskisinden çok daha çeşitli yollarla ulaşmak mümkün.

Instagram videoları ortalama olarak Instagram fotoğraflarından çok daha fazla etkileşime sahip. Bunun yanı sıra, canlı yayınlar Instagram hikayelerinin en başında gösterilme özelliğine sahip. Instagram’da aktif bulunan markaların %57’si, Instagram hikayeleri özelliğini kullanmanın markalarına önemli ölçüde katkı sağladığına inanıyor.

Günümüzde pek çok kişisel kullanıcı da Instagram’ın hikayeler özelliğini standart gönderilerden daha eğlenceli bulduklarını dile getiriyorlar. Bu nedenle Instagram hikayelerini kullanmak konusunda yaratıcı olmaya çalışın. Hikayelerde takipçilerinizle gününüzün arka planını, yaşadığınız kısa ve komik olayları, şaşırdığınız durumları, empati kurabileceklerini düşündüğünüz durumları paylaşın.

Eğer bir satış sayfasına sahipseniz, hikayeleri potansiyel alıcılarla mağazanızın günlük işleyişine dair detayları, ürünlerinizin ayrıntılarını hatta yapılış ya da sunuma hazırlanma aşamalarını paylaşmak için kullanın. Tüm bu paylaşımlar takipçilerinizin sayfanızla aralarında samimi bir bağlantı olduğunu hissetmelerine yardımcı olacaktır.

3. Yüksek Kaliteli Hashtagler Kullanın

Hashtagler sosyal medyanın hiçbir alanında, şaşırtıcı ancak buna Twitter da dahil, Instagram kadar etkili ve aktif değiller. Instagram’da doğru hashtag kullanımı ve bu stratejiye yer belirtme etiketlerinin de eklenmesi kişisel ya da marka sayfanızın doğru kitleye erişmesini ve popülerlik kazanmasını sağlamada en etkili araçlardan biri olarak ön plana çıkıyor.

Simply Measured isimli sosyal medya ölçümleme şirketinin yaptığı bir araştırma, uygun hashtaglerin yanı sıra bir de lokasyon etiketine sahip olan gönderilerin diğerlerine kıyasla oldukça daha yüksek erişim oranlarına sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Instagram gönderilerinde maksimum 30 adet hashtag kullanmaya izin olsa da, yapılan araştırmalar Instagram takipçi sayısını arttırmak için kullanılacak en ideal hashtag sayısının 9 olduğunu gösteriyor.

Instagram gönderilerinizde hashtag kullanmaya yeni başlıyorsanız öncelikle çekici ancak çok geniş bir takipçisi olmayan hashtaglere yönelin. #love gibi altında 184 milyondan fazla fotoğraf olan aşırı popüler bir hashtagi kullanmak gönderilerinizin kalabalığın arasında kaybolup gitmesine neden olacak ve sandığınızın aksine sayfanıza takipçi kazandırmayacaktır.

Instagramda takipçi kazanmak için gönderilerinizle ve sayfanızın temasıyla alakalı, orta düzey bir takipçi kitlesi bulunan hashtaglere yönelin. Farklı hashtaglerle denemeler yapın ve zamanla size en fazla etkileşim kazandıranları seçerek sayfanıza özel bir liste oluşturun.

4. Doğru Zamanlarda Gönderi Yapın

Aslında Instagram’da gönderi paylaşmak için doğru kabul edilen genel bir zaman dilimi mevcut değil. Her Instagram sayfasının takipçi kitlesi ve dinamikleri birbirinden farklı olduğundan, gönderi paylaşmak için ideal zamanlar da değişiklik gösteriyor.

Bu durumda yapılacak en doğru şey farklı günlerin farklı zamanlarında birbirine benzer gönderiler paylaşarak kitlenizin hangi zaman aralıklarında daha aktif ve etkili olduğunu bulmak olacaktır. Ancak başlangıç için size yol gösterecek bir rehber arayışındaysanız, aşağıdaki zamanlamaları kullanmayı deneyebilirsiniz.

Pazartesi: Öğlen 11:00 ve akşam 17:00 arası

Salı: Sabah 05:00. Ardından sabah 09:00 ve akşam 17:00 arası.

Çarşamba: Sabah 5. Ardından öğlen 11:00 ve 15:00 arası.

Perşembe: Sabah 5. Öğlen 11. Ardından 15:00 ve 16:00 arası.

Cuma: Sabah 5. Ardından sabah 09:00 ve akşam 16:00 arası.

Cumartesi: Öğlen 11:00

Pazar: Sabah 10:00 ve öğlen 14:00 arası.

Sabah erken saatlerin haftanın pek çok günü için en ideal Instagram gönderi saatleri arasında yer almasının sebebi, pek çok kullanıcının sabah uyanır uyanmaz, ilk iş Instagram’ı kontrol etmeleri. Ancak bu eğilim haftanın ilk günü olan Pazartesi ve hafta sonları biraz düşüş gösteriyor. Bunun yanı sıra kişiler gün ortasında, yani öğlen yemeği saatinde de sosyal medya hesaplarını gözden geçirmeye meyilli oluyorlar.

5. Başkalarının Gönderileriyle Etkileşime Geçmeye Zaman Ayırın

Instagram’da takipçi arttırmanın yolları arasında en ön plana çıkanlardan biri de başka sayfaların paylaştığı gönderilerle beğeniler, ancak daha önemlisi yorumlar yoluyla etkileşime geçmek. Özellikle hesabınızı yeni açtıysanız ya da henüz kayda değer bir takipçi kitlesine ulaşmış durumda değilseniz, Instagram’da takipçi kazanmak için mutlaka hedef kitlenizin takip ediyor olabileceği kişi ve kurum hesaplarını belirleyerek bu hesaplarla etkileşime geçin.

Bu kişi ve kurumların gönderilerinin altına samimi bir yorum bıraktıktan sonra yorumunuzun altına kendi sayfanızı anlatan kısa bir not ekleyerek potansiyel takipçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

Yorum yaparken itici olmaktan ve potansiyel takipçilerinizi kaybetmekten kaçınmak için spam olarak algılanacak şekilde aynı yorumu takip ettiğiniz her hesabın her gönderisinin altına yapıştırmamaya özen göstermenizi, yorumlarınızda gerçekçi ve spesifik olmanızı da tavsiye ederiz.

Sayfanızı Instagram takipçi sayısı konusunda geliştirmek için size gelen yorumların da mümkün olduğu kadarını beğenmeyi ve yorumları elinizden geldiğince yanıtlamayı da unutmayın.

6. Gönderileriniz İçin Bir Tema Belirleyin

Instagram hesabınızın geneline hakim olacak bir tema oluşturmak, sayfanızın potansiyel takipçilere çekici görünmesi için son derece önemlidir. Birbirinden çok farklı renk tonlarında, ortak bir mesaj etrafında şekillenmeyen, karmakarışık gönderiler bir Instagram hesabını yorucu ve takip etmesi zor hale getirir.

Önünüze bir kağıt kalem alın ve kişilerin Instagram hesabınızı ziyaret ettiklerinde deneyimlemelerini istediğiniz duygu ve düşünceleri (sevinç, coşku, estetik, canlılık, hareket vb.) listeleyin. Ardından size bu duygu ve düşünceleri çağrıştıran renkler, desenler ve arka planlar üzerine düşünün. Bu öğeleri Instagram’da yayınlayacağınız fotoğraf, video ve hikayelerin geneline hakim olacak, ancak fazla sırıtmayacak (üzerinde fazla düşünülmüş gibi, kasıntı bir hisse neden olmadan) şekilde kullanmaya çalışın.

7. İnsanları Gönderilerinizle Etkileşime Girmeye Teşvik Edin

Kulağa her ne kadar basit bir yöntemmiş gibi gelse de, insanlardan sizinle daha fazla etkileşime girmelerini doğrudan isteyerek Instagram takipçi sayısını arttırma konusunda önemli bir yol kat edebilirsiniz. Sevdiğiniz bir ünlünün, sanatçının ya da tarihsel kişiliğin beğendiğiniz bir sözünü mü paylaştınız? Açıklama kısmında insanlardan bu söze katılıyorlarsa fotoğrafınızı beğenmelerini isteyin.

Size komik gelen bir durumu mu gönderi haline getirdiniz? Aynı durumu deneyimleyen takipçilerinizin sizinle bunu yorumlarda paylaşmalarını rica edin. En yakın arkadaşınızla birlikte olduğunuz bir fotoğraf ya da videonun altında kendi yakın arkadaşlarını etiketlemelerini isteyin. Kısaca, ortaya bir fikir koyun ve insanları sizinle bu fikir üzerinden etkileşime girmeleri yönünde teşvik edin.

8. Instagram Hesabınızı Diğer Hesaplarınızla İlişkilendirin

Bir kişisel bloğunuz, hatırı sayılır bir takipçi kitlesi olan Facebook sayfanız ya da internet siteniz mi var? Sizleri bu platformlarda takip eden kişilerin otomatikman Instagram kitlenize de dahil olduklarını düşünüyorsanız muhtemelen yanılıyorsunuz. Instagram’da takipçi kitlesini arttırmak için kullandığınız diğer hesaplara ve internet platformlarına mutlaka Instagram profilinizi işaret eden birer not ekleyin.

9. Gönderilerinizin Kalitesinden Emin Olun

Instagram her ne kadar samimiyetin ön plana çıktığı ve kazandığı bir platform olsa da, sonuçta bir görsel paylaşım aracıdır. Mevcut ve potansiyel takipçilerinizin onlara değer verdiğinizi hissetmeleri için Instagram hesabınızda paylaşacağınız fotoğraf ve videoları elinizdeki en kaliteli materyallerden seçtiğinize emin olun.

Hikayeler kısmında standart Instagram akışına göre biraz daha esnek davranmanız mümkün olsa da kalitesinden, netliğinden, odağından emin olmadığınız hiçbir içeriğe hikayeler kısmında dahi olsa yer vermeyin.

10. Yarışmalar, Kampanyalar ve Çekilişler Düzenleyin

Küçük de olsa belli bir hedef kitleye ulaştıktan sonra Instagram takipçi sayısını arttırmak için potansiyel takipçilerinizin de ilgisini çekebilecek yarışmalar ve çekilişler düzenleyin. Kullanıcılardan çekilişlerinize katılmaları için sayfanızı takip etmelerini, gönderilerinizi beğenmelerinizi ve/veya gönderilerinize yorum yapmalarını isteyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra yarışmaya/çekilişe katılmanın bir şartı olarak takipçilerinizden bir arkadaşlarını etiketlemelerini isteyebilir, böylece sayfanızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle başlangıç aşamasında bir sayfaya sahipseniz, çekiliş gönderilerinizin mevcut takipçi kitleniz dışındaki kişilere de ulaştığından emin olmak için çekiliş gönderilerinizi nokta atışı hashtaglerle zenginleştirmeyi unutmayın.

11. Gerçek ve Sahte Kullanıcılar Arasındaki Farka Önem Verin

Instagram’da takipçi satın almak sayfanızı hızlı bir biçimde büyütmenin en kolay yolu gibi görünebilir. Ancak sayfanızı gerçek anlamda geliştirmek istiyorsanız böyle bir yöntemden ne olursa olsun uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çeşitli platformlarda satışa sunulan Instagram takipçi paketleri, vaat ettikleri durum ne olursa olsun, büyük oranda sahte kullanıcı içerir. Sahte Instagram takipçileri;

  • Potansiyel takipçileri sayfanızdan soğutur: Gerçek kullanıcılar on binlerce takipçisi olan ancak paylaşımları beğenilmeyen, yorumlanmayan, hareketsiz Instagram sayfalarıyla karşılaştıklarında kendilerini kandırılmış hissederler. İnsanları sizi takip etmeleri için kandırmaya çalışmayın. Uzun vadede daha popüler ve gerçek bir takipçi kitlesine sahip bir sayfanız olması için gerçek etkileşime önem verin.
  • Yatırım geri dönüşü sağlamaz: Sahte takipçiler yalnızca sayfanızı takip eden kişilerin sayısını kalabalık gösterirler. Bu kullanıcılar ürünlerinizi satın almazlar.
  • Etkileşime katkıları yoktur: 10.000 sahte Instagram takipçisinin bir tanesi bile fotoğraflarınızı beğenmez, videolarınızı izlemez ya da hikayelerinizi görüntülemez. Bunun yanı sıra, sahte kullanıcılar Instagram algoritması tarafından düzenli aralıklarla temizlenir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda sayfanız cansız, hayalet bir şehre dönüşecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.